Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cadouri de sarbatori - editia 2017

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Deci din curiozitate sau ca sa ma inspir am deschis acest topic. Puteti sa va si laudati, daca aveti cu ce.

Ce cadouri luati familiei, prietenilor, prietenelor, iubitelor, iubitilor, amantilor, copiilor vostri?
Prima runda e de sfantul Nicolae. Deci la ce v-ati gandit?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBursul, on 27 noiembrie 2017 - 14:15, said:

Ce cadouri luati familiei, prietenilor, prietenelor, iubitelor, iubitilor, amantilor, copiilor vostri?
Prima runda e de sfantul Nicolae. Deci la ce v-ati gandit?

De Mos Nicolae scapam repede cu niste maruntisuri simbolice de pus in bocanci...
In privinta Craciunului intotdeauna imi storc creierii sa gasesc niste lucruri cat de cat folositoare omului (urasc sa vad cadouri abandonate intr-un colt de camera pe termen lung)
Intotdeauna imi bat capul sa fie ceva folositor.. care sa ajute omenirea la ceva.

La randul meu - nu prea imi place sa primesc cadouri, nu pentru ca as fi cu nasul pe sus si nu m-as bucura la ele ci pentru ca sunt foarte, foarte selectiv si atent la calitate, cand cumpar ceva si probabilitatea ca sa primesc ceva meschin, din mushama chinezeasca, pe care sa-l intorc pe toate partile, este spre 90%

Edited by rosix, 27 November 2017 - 14:28.


#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
De Mos Nicolae dulciuri si alte chestii marunte (decoratiuni de brad).


De Craciun depinde de buget, oricum spiritul sarbatorilor nu reprezinta cadouri scumpe.

#4
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
deci asa per general ca nu e nimic batut in cuie dar revin cu 'rectificari'

Nasha piticii mele are o slabiciune la bufnite ... si am gasit ceva bufnita din ceramica cu led sau ceva de genu .. ma gandeam ca e buna de primu mos + mai vedem noi... cat pentru Craciun am spus ca-i fac un album cu poze cu fina`sa Posted Image

La cumnata-mea( e aproape la fel de innebunita dupa lumanari ca mine )  i-am luat deja lumanare  + un suport de lumanare in forma de lampa

La fiica-mea care-i pitica si nu stie ea inca prea multe.. am zis ca-i iau bagseat de ala

La barbatu`meu ii iau adidasi de fotbal

Pentru restu inca nu stiu ...
dar revin cu lista pentru craciun Posted Image :X

Edited by Shahara, 27 November 2017 - 14:39.


#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Nimic de Mos Nicolae.
De Craciun vom vedea cine e cuminte si cat de cuminte.

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Craciunul asta an de an ma termina, dupa ce ca nu am timp destul mai sunt nevoit sa imi rup si capul cu ce cadouri sa ofer. Plus ca primesc in general si din partea familiei prietenei asa ca si eu sunt obligat sa le dau lor ceva. Anul asta am decis sa fac cumparaturiile de pe internet, nu am timp si nervi sa ma omor prin magazine in cautarea cadourilor potrivite.

Un cadou interesant care deja l-am comandat mi s-a parut un reminder care iti aminteste sa bei apa si il poti pune pe orice sticla doresti, astfel ca am cumparat si o sticla de baut. Mi se pare un cadou interesant pentru persoanele care nu beau destula apa.

Acum urmeaza sa ma gandesc la cadouri pentru alte 31231412 de persoane.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Si pe mine Craciunul ma termina nervos pentru ca e plina piatza de cacaturi sintetice in general chinezarii, pe care practic arunci niste bani, fara sa merite.
Iei o poseta care te costa 200 lei, din musama chinezeasca si te tine 3 luni, dupa care ori se jegareste ori incepe sa se cojeasca musamaua...

Chiar nu ai ce alege - hainele sunt ORIBILE in mall-uri, pantofi numai din sintetice care put, suvenirurile sunt scumpe si de duzina... camasile au inceput sa fie facute din tesatura de slaba calitate si in culori inchise, urate, desi costa tot min 150 lei o camasa decenta.

Imi vine sa-mi tai venele in perioada sarbatorilor la romani, pe bune va zic...

#8
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
Un Lego TEchnics lui fie-miu de Mos Nicolae si inca unul de Craciun. :D Are doar 8 luni acum, dar o sa le aprecieze mai tarziu.
Neveste-mii un parfum de Mos Nicolae si un ceas de Craciun. (inca ma gandesc daca nu e mai bine ceva bijuterie de Craciun).

#9
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostEinstein_Albert, on 27 noiembrie 2017 - 16:35, said:

Un Lego TEchnics lui fie-miu de Mos Nicolae si inca unul de Craciun. Posted Image Are doar 8 luni acum, dar o sa le aprecieze mai tarziu.
Peste 7-8 ani? Nu mai bine ii iei niste duplo?!

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Lego Technics are componente mici pe care copilul poate sa le inghita. Nerecomandat copiilor sub 3 ani.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
De Neculai nic.
De Crăciun, Moș craciun o sa îmi aducă expirarea vizei (fix de craciun).

Hasta la vista. Și mi-a murit și laptopul.

#12
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostLex404, on 27 noiembrie 2017 - 18:25, said:

De Neculai nic.
De Crăciun, Moș craciun o sa îmi aducă expirarea vizei (fix de craciun).

Hasta la vista. Și mi-a murit și laptopul.
Asa vede un pesimist.Un optimist zice,"de Neculai economisesc bani,iar de Craciun imi iau o viza noua si un laptop nou"

#13
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017

View PostBursul, on 27 noiembrie 2017 - 17:30, said:

Lego Technics are componente mici pe care copilul poate sa le inghita. Nerecomandat copiilor sub 3 ani.
N-are nimic. Atunci ma joc eu pana ajunge fie-miu la varsta potrivita. :D

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Pai eu economisesc ca nu am cui lua cadouri :lol:

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostEinstein_Albert, on 27 noiembrie 2017 - 18:36, said:

N-are nimic. Atunci ma joc eu pana ajunge fie-miu la varsta potrivita. Posted Image
Pai sa nu te joci daca e si el in camera.

#16
Syia

Syia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2012
Si eu merg pe ideea sa cumpar tot timpul ceva folositor, drept urmare i-am luat prietenului meu o Masina de ras electrica. Pt ceilalti membri ai familiei, le cumpar mereu ceva de imbracat/incaltat.

#17
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 08.09.2010
pentru sotie un epilator ( m-am orientat la un Braun silk-epil seria 9 );
iar pentru fetita ( are 8 ani ) o papusa MonsterHigh
.. plus maruntisuri, dulciuri, etc..
asta de mos Nicolae, pana la Craciun mai vedem Posted Image

Edited by DonGiulliano, 28 November 2017 - 11:33.


#18
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbusiness11, on 27 noiembrie 2017 - 16:16, said:

Craciunul asta an de an ma termina, dupa ce ca nu am timp destul mai sunt nevoit sa imi rup si capul cu ce cadouri sa ofer. Plus ca primesc in general si din partea familiei prietenei asa ca si eu sunt obligat sa le dau lor ceva. Anul asta am decis sa fac cumparaturiile de pe internet, nu am timp si nervi sa ma omor prin magazine in cautarea cadourilor potrivite.

Un cadou interesant care deja l-am comandat mi s-a parut un reminder care iti aminteste sa bei apa si il poti pune pe orice sticla doresti, astfel ca am cumparat si o sticla de baut. Mi se pare un cadou interesant pentru persoanele care nu beau destula apa.

Acum urmeaza sa ma gandesc la cadouri pentru alte 31231412 de persoane.
Reminder de baut apa?  Am crezut ca am vazut de toate..  
Cred ca un cadou potrivit ar fi "vin pe gustul celui destinat"+ ceva cozonac panetone mai frumos ambalat.  Specialitati de ciocolata,  d'astea bunuri supra accizabile, hrana pentru vicii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate