Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Speed Transfer Financiar S.R.L. - Inselaciune Contract cont de plati

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
S-a rezolvat neintelegerea; conform inscrisului primit conturile au fost inchise. Topicul se poate inchide.

#20
justitiar1111

justitiar1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2018
inscris ca au fost inscrise conturile ?

surprizele vor aparea in timp avem dovada prin ce se intimpla prin conturile bancilor dar a unei asa zise case de schimb

de ce spun asa zisa casa de schimb, pentru ca dupa casele cu comision care au facut ravagii prin tara, BNR  a hotarit ca poate sa faca o noua inventie special pentru protejati asa zisa casa de shimb cu tranzactii pe cont ,ati semnat un acord de prelucrare date la  un ghiseu de plesneala care nu are obligatia sa va emita un extras de cont  deci automat nu veti stii ce se inimpla prin contul dumneavoastra

Edited by justitiar1111, 10 March 2018 - 15:57.


#21
justitiar1111

justitiar1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2018
BNR a hotarit ca pentru protejati se poate face orice

aceste casa face ce face o casa de schimb  normala dar cu mai putine  obligatii si mult mai multe permisiuni

deci pentru aceasi activitate sunt 2 feluri de autorizari una foarte restrictiva si una permisiva  pentru protejati ,care mai mult le ofera inclusiv o arie mult mai mare de actiune celor cu tranzactiile

in cont din sursele mele 2 societati Speed Transfer Financiar srl si Smith and Smith

cu toate ca lucreaza cu numerar la fel ca o casa de schmb normala nu are obligatia sa emita bon fiscal deci o afacere nefiscalizata in tara in care si in piata au obligatia caselor de marcat

#22
FloriDeGheata

FloriDeGheata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2018
2003spirit, trec prin aceeasi situatie ca si dumneavoastra. Cum  ati reusit sa rezolvați?Mi se pare abuzivă si ilegală practica.

#23
justitiar1111

justitiar1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2018
este de competenta OPC, a Oficiului de Spaiare a Banilor si a DIICOT dar nu le fac nimic pentru ca este o firma protejata

#24
FloriDeGheata

FloriDeGheata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2018
Da,dar pana sa depun plângere nu aș vrea să mă trezesc ca trebuie sa plătesc aiurea niște servicii pe care nu le-am cerut. Mă interesează pașii de urmat pentru a rezolva problema. Spirit2003? Multumesc.

#25
dreamy22

dreamy22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2018
Si eu am trecut prin aceeasi situatie astazi pentru un simplu schimb valutar.
Mi-am dat seama la scurt timp ca ceva nu este in regula si apoi am solicitat inchiderea conturilor respective si scoaterea datelor personale din baza lor de date printr-o cerere adresata catre Speed Transfer Financiar. Tipa de la ghiseu mi-a spus ca in 2 zile acestea vor fi inchise si ca voi primi si o foaie in scris pe care sa o ridic de la punctul de lucru.
Mare grija cu aceasta casa de schimb!

#26
justitiar1111

justitiar1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2018
este doar o alta teapa pe mandatul lui Isarescu, aceaste case de schimb transfera pe cheltuiala  BRD  milioane de eur anual prejudicind anual aceasta banca cu sute de mii de eur  iar angajatii BRD cu toate ca au fost informati nu fac nimic de 9 ani ,de ce?Va spun raspunsul unui angajat  din conducere  ( nu este bine sa mai spuneti despre aceasta frauda adusa banci )
mai mult aceste milioane de eur transferate sunt vindute zilnic  in mare masura in Bucuresti si sa vezi si sa nu crezi nici macar nu sunt cllienti unde transfera valuta dar totusi se vinde Posted Image

#27
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Ai și surse pentru ce afirmi?
Nu de alta dar mi-e greu să cred că BRD își trage singură șuturi...
Iar despre rest morala e simplă - nu mai semnați orice hîrtie fără să citiți!

#28
justitiar1111

justitiar1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2018
este simplu
verificati la BRD  daca  a fost adus la cunostiinta bancii cele relatate de mine , datele publice ale firmei  vizibile pe internet
faceti o plingere la Spalarea banilor pentru punctele din Bucuresti  ale acestei firme (cu toate ca se pare ca la raportarile din banca au fost ignorate),si ne vedem  in instanta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate