Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

A murit actrița Cristina Stamate

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Astia se cheama unul pe celalalt .Posted Image

Edited by JurasikMan, 27 November 2017 - 11:04.


#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 JurasikMan, on 27 noiembrie 2017 - 11:03, said:

Astia se cheama unul pe celalalt .Posted Image

Iarasi incep glumele de autobaza pe aici... ale oamenilor tineri, care n-au fost in viata lor la un spectacol de Revista... nici pe litoral, nici in Bucuresti, nicaieri...

#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu trebuie sa te superi. Asa se intampla ..mor tot cate trei . In limbaj popular " se cheama " .

#22
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008

 rosix, on 27 noiembrie 2017 - 10:35, said:

Dumnezeu s-o odihneasca pe Cristina Stamate.

Sunt foarte multi artisti din Generatia de aur, ajunsi la varste inaintate... din pacate ne parasesc pe banda rulanta... Asta e...  O sa ramanem cu Tzociu, Palade, Bendeac... ("Arde-o vere...!") o sa vedeti.

Sunt oameni pe care nu-i preocupa ca ii vedem "in halul asta", cum o preocupa pe regretata Stela Popescu.

De Totiu si Palade nu discut dar Bendeac s-a nascut intr-o perioada nashpa. Daca se nastea in perioada Dem Radulescu/Puiu Calinescu/Toma Caragiu etc era cel putin de talia lor.

#23
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 rosix, on 27 noiembrie 2017 - 10:35, said:

Dumnezeu s-o odihneasca pe Cristina Stamate.

Sunt foarte multi artisti din Generatia de aur, ajunsi la varste inaintate... din pacate ne parasesc pe banda rulanta... Asta e...  O sa ramanem cu Tzociu, Palade, Bendeac... ("Arde-o vere...!") o sa vedeti.

Sunt oameni pe care nu-i preocupa ca ii vedem "in halul asta", cum o preocupa pe regretata Stela Popescu.
Scuze dar poate tu nu gusti stand up comedy-ul insa asta nu inseamna ca toti sunt ca tine. Mie mi se pare ce se intampla in stand up-ul romanesc foarte tare si de un nivel ridicat al umorului

Sincer eu cand vad comedie de pe vremuri ma plictisesc enorm

#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 ioppo, on 27 noiembrie 2017 - 11:11, said:

De Totiu si Palade nu discut dar Bendeac s-a nascut intr-o perioada nashpa. Daca se nastea in perioada Dem Radulescu/Puiu Calinescu/Toma Caragiu etc era cel putin de talia lor.

E problema si de intelect, de orientare umoristica, crede-ma... ca, daca voia sa exerseze umorul de bun simt, o putea face.  Dar la autobaza de PRO-TV sau Antena Grup, unde are el contract, in afara de glume pentru ghiogari, oligofreni si soferi avansati, ce poti sa inveti?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uYeLruACUZ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu nu cred si nu am crezut niciodata in treaba aia cu: "Daca poporul cere manea, trebuie sa ne adaptam..."

Edited by rosix, 27 November 2017 - 11:42.


#25
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu stiu daca ai observat dar in clipul asta tocmai starea de cocalareala este parodiata. Asta inseamna parodia , sa te cobori pe moment exact la mentalul si limbajul parodiatului. In rest ce vezi asa de extraordinar la umorul vechi? Am incercat sa vad si chestii vechi pe youtube insa ma plictisesc sincer. Glume sterse si rasete fortate.

#26
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 karax, on 27 noiembrie 2017 - 11:51, said:

Nu stiu daca ai observat dar in clipul asta tocmai starea de cocalareala este parodiata. Asta inseamna parodia , sa te cobori pe moment exact la mentalul si limbajul parodiatului. In rest ce vezi asa de extraordinar la umorul vechi? Am incercat sa vad si chestii vechi pe youtube insa ma plictisesc sincer. Glume sterse si rasete fortate.

Da, umorul vechi a devenit plictisitor, ca totul in jurul nostru este o caterinca sinistra si nu mai ai de ce sa mai faci haz, ca nu mai e de ras e de plans... deci Dansul Pinguinului chiar nu mai are niciun haz.
Plus ca posturile de "distractie" asta fac toata ziua.. parodiaza una sau alta... deci s-a cam umplut piata de caterinciosi...

Dar.. Delia e o manelista pur sange... oricat s-ar stradui, in mintea ei putina, sa faca arta.  Singurul lucru de apreciat la ea este ca pune osul la munca, munceste din greu pentru maneaua pe care o produce...

#27
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008

 rosix, on 27 noiembrie 2017 - 11:38, said:

E problema si de intelect, de orientare umoristica, crede-ma... ca, daca voia sa exerseze umorul de bun simt, o putea face.  Dar la autobaza de PRO-TV sau Antena Grup, unde are el contract, in afara de glume pentru ghiogari, oligofreni si soferi avansati, ce poti sa inveti?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uYeLruACUZ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu nu cred si nu am crezut niciodata in treaba aia cu: "Daca poporul cere manea, trebuie sa ne adaptam..."
Dar chiar face umor de bun simt. Nu cred ca l-ai vazut jucand pe scena daca pui problema asa. Cauta-l.
Problema e ca din umor de bun simt cam mori de foame. Trebuie sa mai faca omul si compromisuri. Asa apar reclamele la Catena, parodii din viata actuala ca filmul pus de tine, emisiuni TV si altele.
Ca nu si-a facut Stela Popescu casele din jucatul pe scena Teatrului de revista.

Gata cu offtopicul :)
Sa fie odihnite ambele actrite acolo unde au ajuns.

#28
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Ugho, on 27 noiembrie 2017 - 10:03, said:

Ni se duc toate valorile, intai Stela Popescu, acum si Cristina Stamate, presimt ca o sa urmeze in curand si alti actori care au peste 80 de ani: Florin Piersic, Draga Olteanu, Mitica Popescu, Victor Rebengiuc, etc.

   Presimt ca mai bine am scapa de tine mai intai...

#29
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

 rosix, on 27 noiembrie 2017 - 12:12, said:

Dar.. Delia e o manelista pur sange... oricat s-ar stradui, in mintea ei putina, sa faca arta.  Singurul lucru de apreciat la ea este ca pune osul la munca, munceste din greu pentru maneaua pe care o produce...
Delia n-a cantat niciodata manele, ce tot zici acolo?

#30
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
OIP!

#31
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Ugho, on 27 noiembrie 2017 - 12:51, said:


Delia n-a cantat niciodata manele, ce tot zici acolo?

     Si-a gresit cariera!

#32
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Câți din cei care o plângeți pe Cristina Stamate ați fost sã o vedeți pe scenã și ce v-a impresionat așa tare?

#33
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008
Cel mult de duzina, dar nu importa asta. A fost o actrita.

#34
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 rosix, on 27 noiembrie 2017 - 12:12, said:


Da, umorul vechi a devenit plictisitor, ca totul in jurul nostru este o caterinca sinistra si nu mai ai de ce sa mai faci haz, ca nu mai e de ras e de plans... deci Dansul Pinguinului chiar nu mai are niciun haz.
Plus ca posturile de "distractie" asta fac toata ziua.. parodiaza una sau alta... deci s-a cam umplut piata de caterinciosi...

Dar.. Delia e o manelista pur sange... oricat s-ar stradui, in mintea ei putina, sa faca arta.  Singurul lucru de apreciat la ea este ca pune osul la munca, munceste din greu pentru maneaua pe care o produce...
Parerea ta. Personal apreciez stand-up comedy-ul si daca tie nu iti place asta nu inseamna ca trebuie sa imi placa si mie.

#35
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate