Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Cum de la aeroport la mall in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Buna ziua dragi forumisti, am de petrecut 4 ore in aeroportul Henri Coanda intre 2 avioane si m-am gandit ca in acest timp as putea trage o fuga la Baneasa Shoping Mall, as dori sa intreb daca exista un autobus  care sa mearga acolo sau trebuie sa iau un taxi. Daca exista numai varianta taxi cat ar trebui sa coste ?
Va multumesc.

Edited by mirceacra, 27 November 2017 - 07:25.


#2
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
Tu vrei sa te blesteme taximetristii ? .... oricare dintre autobuzele expres te ajuta ... adica au statie in apropierea mall ului dar sa fii pregatit de mers pe jos .... e ceva distanta de la statie la mall.
4 ore le poti petrece relativ usor si n aeroport ... ai magazine si restaurante pe alese ... bani sa fie ca nu s ieftine

#3
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
nu te risca pt ca daca prinzi coada risti sa pierzi avionul...

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Pana acolo nu e. Depinde cand ajungi in aeroport, e horror traficul in Bucuresti. Azi au anuntat si ploaie si probabil o sa iasa multi cu masina pe post de umbrela.
Parerea mea e ca mai bine sa stai in aeroport.

#5
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
780- -783 te lasa destul de aproape.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Nu iti recomand.

Ai asa:
sosiri. Depinde de unde vii, eu ultima oara am stat 40 de minute la coada la pasapoarte.
780/783 fac cam 30 de minute, un sens. Deci o ora. Hai 2, cu asteptatul busului, cumparatul biletelor, etc.
Cand am plecat, zbor spre atena, era aglomerat tare

Mai ai 2 ore, din care cel putin una una trebuie sa o petreci in aeroport (securitate, imbarcare si control acte daca e cazul)
Deci practic ai avea o ora maxim afara, din care tai timpul de la statie inbaneasa si pana la mall, doua alei in mall si aia e.

Calculeaza si o marja de eroare, tot din ora aia (trafic, accident, etc)

#7
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
780 si 783 au un interval de succedare mare (18 - 30 minute, poate chiar mai mult in functie de ora). Daca mai adaugi intarzierile din cauza traficului (sa nu iti imaginezi ca acel orar e batut in cuie), cat trebuie sa mergi pe jos (multe minute doar ca sa traversezi parcarea), apoi din cele 4 ore scazi minim una cat iti trebuie pentru imbarcare in al doilea avion, nu iti mai ramane mare lucru pentru mall. Cu 1 - 11/2 ore nu ai ce face intr-un mall, poate doar asa sa il vezi pe dinafara. Cu taxiul scurtezi din timpul de deplasare, dar la intoarcere in functie de noroc s-ar putea sa iti vina taxiul mai repede sau mai greu. Una peste alta, vizita la mall nu merita si riscul sa pierzi avionul e mare.

#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Stail linistit in aeroport. Nu pierzi nimic. Daca erau 6 ore (sau mai mult) era o treaba, dar asa, daca mai esti si la ora de varf (dimineata, in special, sau seara, dupa 4-5) te vei cobori la prima statie si o vei lua inapoi pe jos.

#9
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Va multumesc tuturor pentru opiniile exprimate, aterizez pe otopeni la 13:30 iar la 18:10 am urmatorul avion....deci cam 4 ore si iun pic intr-adevar s-ar putea sa nu am timp sa ajung la mall, cu toti timpii petrecuti pentru formalitati atat la sosire cat si la plecare ...

#10
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017

View Postmirceacra, on 27 noiembrie 2017 - 08:17, said:

Va multumesc tuturor pentru opiniile exprimate, aterizez pe otopeni la 13:30 iar la 18:10 am urmatorul avion....deci cam 4 ore si iun pic intr-adevar s-ar putea sa nu am timp sa ajung la mall, cu toti timpii petrecuti pentru formalitati atat la sosire cat si la plecare ...

Ramai in aeroport, ai food court si magazine si acolo...sunt destul de scumpe, dar decat sa pierzi avionul eu cred ca e mai bine.

#11
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Se poate inchide, am ramas in aeroport .
Va multumesc tuturor !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate