Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Partidul Creștin Ortodox

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

Poll: Partidul Creștin Ortodox (61 member(s) have cast votes)

V-ați înscrie în acest partid?

  1. Da (5 votes [8.06%])

    Percentage of vote: 8.06%

  2. Nu (53 votes [85.48%])

    Percentage of vote: 85.48%

  3. Nu știu (1 votes [1.61%])

    Percentage of vote: 1.61%

  4. Depinde de programul de guvernare (3 votes [4.84%])

    Percentage of vote: 4.84%

Vote Guests cannot vote

#37
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
Așa apare în ''Chrome'' Posted Image https://forum.softpe...03931-partidul-cretin-ortodox/  Posted Image , adică un stat național Legionar Posted Image de ''viață nouă'' Posted Image Posted Image :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hzRfkiU1l1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 26 November 2017 - 19:48.


#38
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postradunic, on 26 noiembrie 2017 - 17:48, said:

Domnu' 666, sînteți sigur că ideea n-a venit de la ălălalt? Știți care, ăl cu cornițe...

De ce ar vrea ăl cu cornițe să lase conducerea lumii, nu neapărat la ortodocși, ci oricui altcuiva?

View Postioana1973, on 26 noiembrie 2017 - 18:03, said:

Au mai incercat legionarii, fundamentalism ortodox, asasinate,dictatura.... Impozite sa dea fiecare cat il lasa inima: tu realizezi ca un stat are nevoie de bani sa functioneze? Salariile bugetarilor/demnitarilor statului.....,datoriile facute de Tudose....

1. Ce au încercat legionarii? Vrei să spui că asasinatele le erau trasate de Patriarhul României și de Sinodul BOR?!

View Postvladutgm, on 26 noiembrie 2017 - 18:26, said:

@Initiator: Cine a spus: "Dati Cezarului ce e al Cezarului si Domnului ce e al Domnului"?

Sa detaliez: Domnul Iisus a vrut putere politica?

Cred ca, pe moment, ai uitat ce scrie in Noul Testament. Nu ar fi rau sa mai citesti sau sa iti "talmaceasca" altcineva.

Da, a vrut puterea politică, pentru că este scris:

Matei 23:37 Ierusalime, Ierusalime, care omori pe proroci şi ucizi cu pietre pe cei trimişi la tine! De câte ori am vrut să strâng pe copiii tăi cum îşi strânge găina puii sub aripi, şi n-aţi vrut!
Luca 13:34 Ierusalime, Ierusalime, care omori pe proroci şi ucizi cu pietre pe cei trimişi la tine; de câte ori am vrut să strâng pe fiii tăi cum îşi strânge găina puii sub aripi, şi n-aţi vrut!


Și n-a putut și pentru că Împărăția Lui nu era din lumea aceasta:

Ioan 18:36 „Împărăţia Mea nu este din lumea aceasta”, a răspuns Isus. „Dacă ar fi Împărăţia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s-ar fi luptat ca să nu fiu dat în mâinile iudeilor, dar, acum, Împărăţia Mea nu este de aici.”

Dar nu este și cazul meu, pentru că împărăția mea este din lumea aceasta și este lumea aceasta!

Pe de altă parte, de ce crezi că este scris:

Matei 22:44 ‘Domnul a zis Domnului Meu: «Şezi la dreapta Mea până voi pune pe vrăjmaşii Tăi sub picioarele Tale»’?
Marcu 12:36 Însuşi David, fiind insuflat de Duhul Sfânt, a zis: ‘Domnul a zis Domnului meu: «Şezi la dreapta Mea până voi pune pe vrăjmaşii Tăi sub picioarele Tale.»’
Luca 20:43 până voi pune pe vrăjmaşii Tăi sub picioarele Tale.»’
Faptele apostolilor 2:35 până ce voi pune pe vrăjmaşii Tăi sub picioarele Tale.»’
1 Corinteni 15:25 Căci trebuie ca El să împărăţească până va pune pe toţi vrăjmaşii sub picioarele Sale.
Evrei 1:13 Şi căruia din îngeri i-a zis El vreodată: „Şezi la dreapta Mea până voi pune pe vrăjmaşii Tăi aşternut al picioarelor Tale”?


Ia uite de câte ori scrie în Scriptură că Dumnezeu va veni să pună pe toți dușmanii lui Hristos așternut la picioarele Lui! Ți se pare că aceasta nu înseamnă tocmai că Hristos va împărăți? Și nu ca președinte, ci ca Împărat!

#39
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postcristirg, on 26 noiembrie 2017 - 19:38, said:

ar trebui sa avem un Partidul Creștin Ortodox pt ca suntem tara ortodoxa si ne-am saturat de politrucii din ultimii 27 de ani
Poate tu esti "tara ortodoxa", ca ailalti sunt pupatori de moaste. N-are importanta ce religie  a avut mortaciunea, daca e de pupat pe gratis, puhoi, pe coate si-n genunchi!
Si mai incet cu legionarii, ca oricum ii confundati cu hoardele lui Sima. Care era alta mancare.

Edited by myshyk, 26 November 2017 - 20:01.


#40
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postxmanyacs77, on 26 noiembrie 2017 - 19:34, said:

@Tudorele eu iti dau totusi o sansa........daca schimbi programul de guvernare! Posted Image

Radical!

De exemplu, un punct al programului de guvernare va fi că toți vor fi obligați să studieze o știință, la alegerea lor, sau impusă, dacă nu vor alege niciuna. Deasemenea, toți vor trebui să învețe și o meserie, la fel, aleasă sau impusă, după cum va fi cazul.
Alt punct va fi că nici o reclamă mincinoasă nu va mai fi admisă pe canalele mass-media!

Edited by Dorel666, 26 November 2017 - 20:00.


#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 19:55, said:

Și nu ca președinte, ci ca Împărat!
Va domni ca Imparat abia "dupa ce va fi nimicit orice domnie, orice stapanire si orice putere. (1Cor.15:24)"
Asta include orice Guvern, orice Presedentie, orice Armata, orice partid politic. Inclusiv pe ala Ortodox. :)

#42
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 19:39, said:

crestin si ortodox sunt doi termeni care se exclud. Posted Image


Pentru că?

#43
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostTheStarkestTruthMatters, on 26 noiembrie 2017 - 19:47, said:

Așa apare în ''Chrome'' Posted Image https://forum.softpe...03931-partidul-cretin-ortodox/  Posted Image , adică un stat național Legionar Posted Image de ''viață nouă'' Posted Image Posted Image :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hzRfkiU1l1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La munca ortodocsilor! Posted Image

Edited by Erwin_Rommel, 26 November 2017 - 20:02.


#44
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 19:39, said:

Ia spune-mi : cum ai rezolva problema Referndumului pentru familie, bagat sub Pres[edinte] ca sa fie uitat?


Am susținut și susțin acest referendum. Homosexualii și lesbienele nu pot forma familii, ci asociații de desfrânare. Dacă mă întrebi, însă, cum aș rezolva faptul că a apărut o astfel de problemă, aș pleca de la depistarea și interzicerea reclamelor și stimulilor subliminali care induc homosexualitate și lesbianism. Aș analiza și interzice inclusiv hormonii cu care sunt hrănite animalele ce ajung pe masa noastră și care pot induce tulburări hormonale anormale de tip homosexualitate și lesbianism.

Edited by Dorel666, 26 November 2017 - 20:06.


#45
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 20:00, said:

Va domni ca Imparat abia "dupa ce va fi nimicit orice domnie, orice stapanire si orice putere. (1Cor.15:24)"
Asta include orice Guvern, orice Presedentie, orice Armata, orice partid politic. Inclusiv pe ala Ortodox. Posted Image
Ultima soluție : ''Totale Vernichtung'' , nimicirea ireversibilă a pseudo-creștinilor, a agnosticilor și a păgânilor/ateilor
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jvY2MRKWIrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 26 November 2017 - 20:08.


#46
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 19:39, said:


cum ai rezolva problema Tributului platit Dumnezeului fortaretelor?Posted Image



Aici nu pricep prea bine la ce te referi.

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 20:00, said:

Va domni ca Imparat abia "dupa ce va fi nimicit orice domnie, orice stapanire si orice putere. (1Cor.15:24)"
Asta include orice Guvern, orice Presedentie, orice Armata, orice partid politic. Inclusiv pe ala Ortodox. Posted Image

Nu cumva va nimici și puterea ta de a sta pe picioare?! Eu cred că se referă la orice ”domnie, stăpânire și putere” care i se vor împotrivi. Ceea ce înseamnă că tocmai Partidul Ortodox va fi singurul care o să rămână.

#47
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 20:01, said:

Pentru că?
crestinii nu se inchina icoanelor si chipurilor cioplite, pe cand ortodocsii da.
crestinii nu-si ucid semenii in razboaiele Cezarilor satanici, pe cand ortodocsii da.
samd

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 20:06, said:

Am susținut și susțin acest referendum. Homosexualii și lesbienele nu pot forma familii, ci asociații de desfrânare.
foarte bine.
ce te face sa crezi ca vei putea mai mult impotriva politicii Cornului cel Mic de a promova poposexualitatea in coloniile lui, mai mult decat actualul IPS cu toata trupa lui de eruditi ortodocsi?Posted Image

#48
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 19:41, said:

La conducerea României este domnul Iohannis și nu este deloc ortodox. Dar aștept să-mi enumeri creștinii ortodocși PRACTICANȚI care sunt la guvernare.

Parlamentul și Guvernul României sunt cei care conduc România, ei sunt cei care au cea mai mare putere în România. În momentul de față majoritatea din Parlament este formată din PSD + ALDE, președintele Camerei Deputațiilor este Liviu Dragnea. Acesta, împreună cu partidul din care face parte au dus o campanie electorală în care se mândreau de cât de ortodocși sunt. Liviu Dragnea chiar a fost prea-cinstit de BOR. Deci ortodocșii conduc țara.

#49
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 20:15, said:

crestinii nu se inchina icoanelor si chipurilor cioplite, pe cand ortodocsii da.
crestinii nu-si ucid semenii in razboaiele Cezarilor satanici, pe cand ortodocsii da.
samd

1. În mod sigur confunzi plecăciunea cu închinarea!
2. A nu ucide un criminal în serie, înseamnă a ucide împreună cu el...
3. A nu-ți apăra țara, înseamnă a ucide, împreună cu atacatorii, pe frații tăi.

Edited by Dorel666, 26 November 2017 - 20:21.


#50
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 20:14, said:

Aici nu pricep prea bine la ce te referi.
pai atunci de ce sa faci un nou partid daca habar nu ai de ce se intampla in politica moderna?Posted Image
cei 2%. Ce o sa faci cu ei?Posted Image

#51
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttavitu, on 26 noiembrie 2017 - 20:17, said:


Parlamentul și Guvernul României sunt cei care conduc România, ei sunt cei care au cea mai mare putere în România. În momentul de față majoritatea din Parlament este formată din PSD + ALDE, președintele Camerei Deputațiilor este Liviu Dragnea. Acesta, împreună cu partidul din care face parte au dus o campanie electorală în care se mândreau de cât de ortodocși sunt. Liviu Dragnea chiar a fost prea-cinstit de BOR. Deci ortodocșii conduc țara.

Ortodocșii vor conduce țara când Patriarhul va avea cel puțin drept de veto. Deocamdată, nu are!

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Posttavitu, on 26 noiembrie 2017 - 20:17, said:


Parlamentul și Guvernul României sunt cei care conduc România, ei sunt cei care au cea mai mare putere în România. În momentul de față majoritatea din Parlament este formată din PSD + ALDE, președintele Camerei Deputațiilor este Liviu Dragnea. Acesta, împreună cu partidul din care face parte au dus o campanie electorală în care se mândreau de cât de ortodocși sunt. Liviu Dragnea chiar a fost prea-cinstit de BOR. Deci ortodocșii conduc țara.
pffffff.....!!!! :D

#53
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 26 noiembrie 2017 - 20:19, said:

pai atunci de ce sa faci un nou partid daca habar nu ai de ce se intampla in politica moderna?Posted Image
cei 2%. Ce o sa faci cu ei?Posted Image

Care cei 2%? Fii mai explicit.

#54
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostDorel666, on 26 noiembrie 2017 - 20:20, said:

Ortodocșii vor conduce țara când Patriarhul va avea cel puțin drept de veto. Deocamdată, nu are!

Când ortodocșii decid totul în țara asta înseamnă că ortodocșii conduc țara. Ortodocșii au drept de veto, dacă nu le convine o lege nu trece în Parlament, că au majoritate.

PS Vezi că Dude_2nd se plânge de caracatițe verzi de pe Jupiter și pe subiectul ăsta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate