Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Incident minor

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Ala plecase oricum, a dat 4 ture in speranta ca reapare.
Oricum mi-am gasit si eu oglinzile sparte direct si cochiliile alea pocnite si ele si in lipsa autorului mi le-am facut singur.
O singura data m-am trezit cu politia locala la usa, cum ca un schumacher mi-a zburat oglinda de fata cu ei, schumy oprit de ei fiind altfel disparea. S-a coit ala la 30 de lei sticla juma de ora de mi se luase de acritura, desi era vinovat suta la suta, ba s-o faca pe firma ba sa-mi dea banii pe loc ba sa vorbeasca la firma si sa ne intalnim altadata..
Initiator uita incidentul, e bine ca ai mustrari de constiinta insa nu merita.

#38
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Ok.
Acum nu dau vina pe el ca era parcat ilegal pe avarii.. e treaba lui asta. Acolo, oricum este mereu full banda pe avarii si trebuie ocoliti.

Pentru cei ce ma acuza, prima data cand m-am reintors, am parcat-o si m-am dus sa-l caut. Apoi .. am mai dat de 3 ori ocol si gata.

Nu cred ca mai are importanta.
Eu sunt sigur ca nu a avut nimic la oglinda. Bag la pariu.



#39
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Astia de va luati de initiator in ideea ca si voi ati gasit oglinda de nenumarate ori busita, tare ma tem ca mai degraba si voi trebuie sa invatati sa parcati... Io o singura data am gasit-o lovita, dar si eu eram parcat aiurea, in ideea ca stau putin, nu am mai pierdut cateva secunde sa opresc cum trebuie.

#40
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View PostNESCAFE1, on 26 noiembrie 2017 - 09:05, said:

Nu cred ca este cazul sa o dam in misto-uri.. eu nu mai vreau sa dau atatea explicatii pentru ca deja sunt luat la caterincă. V-am explic, am recunoscut si aia a fost. Nu mai am ce sa fac.

@claz, deja intram intr-un subiect cu totul diferit. Eu nu am venit sa ma laud Posted Image iar daca era vorba de asa ceva, fii sigur ca nu reactionam la fel. Dar de asa ceva nu se pune problema, pentru ca una e o oglinda si alta este un pieton.

Da, subiectul este usor diferit. Nu despre amploarea daunei este vorba, ci despre prima ta reactie.
Pentru ca ai stricat (sau nu) o oglinda... da, poti dormi linistit, nu e o avere.
Dar pentru lipsa indemanarii la volan (asta la viteza mica) si pe urma fuga de la locul faptei, esti vinovat.
Gandeste-te bine la cum ai fi reactionat intr-o situatie serioasa, in care ti-ar fi sarit in fata un pieton, nu pe o trecere de pietoni unde te-ai fi asteptat sa-l intalnesti, ci pe un drum cu vizibilitate redusa, tu avand viteza mare. Lipsa ta de indemanare si apreciere corecta a situatiei te-ar pune in situatia de a-l acrosa. Chiar daca nu era pe trecere de pietoni, suntem obligati sa facem orice pentru a-l evita, corect? Tu nu poti face asta, si, mai mult, vei fugi de la locul accidentului, pentru ca asa este  natura ta. Iar pe urma, cand realizezi ce-ai facut, te vei intoarce la locul accidentului in speranta ca ala n-a avut nimic, si eventual radeti de patanie si beti o bere impreuna.

Ai pus un subiect pe forum ca sa afli parerea noastra, sau doar ca sa ai confirmarea ca ai procedat corect? Aici nu e biserica, nu mergi la spovedanie ca pe urma sa scapi cu trei "Tatal nostru" dupa care esti ca nou. Vei primi si raspunsuri care nu-ti convin. Ce ti-am scris este parerea mea si nu ai cum sa ma convingi ca este gresita.
Evident poti sa nu o bagi in seama si, filtrand raspunsurile, sa consideri bune doar raspunsurile care iti dau dreptate si te imbie la un somn linistit.

#41
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Ce spagaturi logice, de la o oglinda la pietoni...

#42
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Asa este.
Dar numitorul comun este reactia.

#43
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

View Postclaz, on 26 noiembrie 2017 - 10:24, said:

Asa este.
Dar numitorul comun este reactia.

corect. am gresit, mi-am invatat lectia si cum trebuie sa reactionez in astfel de situatii Posted Image
daca era, doamne fereste, pieton sau orice altceva, fii sigur ca nu reactionam asa, pentru ca ma cunosc.

acum chiar nu mai am ce sa fac, habar n-am cine a fost acel om, ce numar avea la masina sau orice altceva..
sper doar sa fie totul ok si sa nu se ajunga la altele.

Edited by NESCAFE1, 26 November 2017 - 10:31.


#44
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View Postslai, on 26 noiembrie 2017 - 09:35, said:

Astia de va luati de initiator in ideea ca si voi ati gasit oglinda de nenumarate ori busita, tare ma tem ca mai degraba si voi trebuie sa invatati sa parcati... Io o singura data am gasit-o lovita, dar si eu eram parcat aiurea, in ideea ca stau putin, nu am mai pierdut cateva secunde sa opresc cum trebuie.
eu mi-am gasit o oglinda distrusa (asa cum am povestit, cu prinderea aia din bachelita sparta) desi eram parcat destul de ok, in rand cu alte masini.
conteaza si cum parchezi, e adevarat, dar faptul ca ti-a lovit-o cineva nu inseamna neaparat ca ai parcat aiurea.

#45
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Nu o data, dar in mod repetat, cum spun unii pe aici ca au gasit-o, cam pute.

#46
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostNESCAFE1, on 26 noiembrie 2017 - 09:05, said:

Nu cred ca este cazul sa o dam in misto-uri.. eu nu mai vreau sa dau atatea explicatii pentru ca deja sunt luat la caterincă. V-am explic, am recunoscut si aia a fost. Nu mai am ce sa fac.

pentru ca una e o oglinda si alta este un pieton.
Dacanu-l vezi nici pe ala, asa cum n-ai vazut oglinda, nu e nici o diferenta, il pliezi si gata.

#47
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

View Postmyshyk, on 26 noiembrie 2017 - 17:26, said:


Dacanu-l vezi nici pe ala, asa cum n-ai vazut oglinda, nu e nici o diferenta, il pliezi si gata.

Noroc cu tine.

#48
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002

View Postclaz, on 26 noiembrie 2017 - 00:36, said:

Asta cu intorsul inapoi e geniala. Ca si somnul dulce matinal post-accident.
Daca era un copil care traversa printr-un loc nepermis, e OK sa-i spulbere mutra cu oglinda retrovizoare, ca nu avea ce sa caute acolo, asa-i?
E doar o amarata de oglinda, asta e subiectul topicului. Sper ca nu ai pretentia ca 10-50 de masini sa opreasca si sa astepte cuminti 5-10 minute pentru masina parcata in loc nepermis si blocand circulatia, pana cand cocalarul isi cumpara semintele si petul de bere... Evident ca incearca sa treaca de el, pe oricine ar trebui sa il duca mintea cand face rahaturi de astea... Macar sa fi pliat oglinda...

#49
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Postmyshyk, on 26 noiembrie 2017 - 17:26, said:

Dacanu-l vezi nici pe ala, asa cum n-ai vazut oglinda, nu e nici o diferenta, il pliezi si gata.

cred ca deja e destul cu astfel de insinuari. omul a intrebat ceva, a cerut o parere admitandu-si de altfel greseala. chiar daca tardiv, dar a facut-o. insa consider ca judecarea acestuia pt niste insinuari si/sau situatii ipotetice e deja prea mult.

#50
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
A atins o oglinda, chestie pe care cu totii cei care locuim intr-un oras aglomerat am facut-o, si mai un pic si e acuzat de crime impotriva umanitatii...Posted Image

Edited by Wotan, 26 November 2017 - 23:53.


#51
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,164
  • Înscris: 10.03.2007
Ăla să zică mersi că a scăpat doar cu oglinda pliată și eventual un pic zgâriată. Pentru parcări din astea de meltean pe Știrbei Vodă se și rup oglinzi, am văzut odată una de SUV cum atârna numai în cablurile de alimentare pentru că barosanul parcase pe 98% din lățimea trotuarului.

#52
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Sa inteleg ca i-ai dat-o peste cap sau doar i-ai pliat-o? Stai linsitit ca oglinzile la Astra G sunt rezistente :) Cel mult i-ai luat vopseaua de pe cap.
Si a mea  fost data peste cap si nu s-a rupt nimic la ea. Depinde si la ce viteza si la locul de contact.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate