Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Incident minor

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Salut.
Am incercat sa trec cu masina printre doua masini, iar celui din dreapta i-am pliat oglinda.
Bineinteles, s-a pliat si a mea, dar nu a patit nimic, si sunt sigur ca nici a lui.
S-a intamplat intr-un loc public, iar eu "m-am speriat", practic n-am avut reactie, si am plecat.
Voi fi injurat de comunitate ca am plecat, dar am crezut ca e cel mai bine sa fac asta atunci, dar nu a fost.

El era oprit pe avarii pe banda 1 pentru a-si lua ceva de la un chiosc, oprirea, respectiv stationarea era interzisa acolo, in teorie.
Dupa ce am realizat, m-am dus sa il caut pentru a vorbi cu el si a-mi repara greseala.. dar n-am mai rezolvat nimic, nu l-am mai gasit si am trecut de 4 ori.

Stiu ca este vina mea ca am plecat, dar sunt sigur ca nu a patit nimic la oglinda.
In orice caz.. ce ma sfatuiti ?
Ce ar fi bine sa fac, nici macar nu cunosc acea persoana.

Edited by NESCAFE1, 25 November 2017 - 21:23.


#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Sa-ti vezi de treaba si sa uiti incidentul.

#3
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
Culca-te linistit. Nu se intampla nimic.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
A ta s-a pliat pe interior, a lui cum?

#5
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 Bombalurina, on 25 noiembrie 2017 - 21:22, said:

Sa-ti vezi de treaba si sa uiti incidentul.

Ma simt vinovat, la randul meu, nu mi-ar fi convenit.
Nu ma pricep asa bine la aceste legii cu politia, practic sunt la locul meu si nu am avut nici o intentie de a face acest lucru, fara sa vreau.
Am incercat sa patrund, iar apoi s-a auzit o mica ciocnitura sa ii zic asa.

Dat fiind ca s-a intamplat intr-un loc public, banuiesc ca am fost vazut de multa lume..

 slai, on 25 noiembrie 2017 - 21:24, said:

A ta s-a pliat pe interior, a lui cum?

Masina era parcata cu botul in fata.
Eu veneam din spate, nu imi dau seama ce a fost acolo, doar am vazut cu coada ochiului oglinda mea intoarsa spre mine.
Nu imi pot reface imaginea cu oglinda lui, dar am plecat de acolo sigur ca masina lui nu a patit nimic.

Edited by NESCAFE1, 25 November 2017 - 21:27.


#6
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Daca e numai oglinda atunci stai linistit.

#7
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 Kroghy, on 25 noiembrie 2017 - 21:27, said:

Daca e numai oglinda atunci stai linistit.

Intr-un fel ma simt vinovat si am incercat apoi sa caut persoana, dupa ce mi-am revenit si mi-am dat seama ca am gresit ca am plecat.
Stiu ca sunt vinovat, dar imi pun urmatoarea intrebare, daca oglinda lui a fost avariata si numarul meu a fost vazut sau spus de un martor, el ce ar putea sa faca ?

Eu chiar nu mai pot da de el, nu stiu cine e, nu i-am vazut numarul si nu il cunosc.
Daca as stii cine este, cu cea mai mare placere as discuta, dar n-am cum acum.

#8
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017
Daca te gaseste dupa numar poti sa printezi topicul si sa ii arati ca ai vrut sa fii baiat gigea.

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

 NESCAFE1, on 25 noiembrie 2017 - 21:18, said:

Am incercat sa trec cu masina printre doua masini, iar celui din dreapta i-am pliat oglinda.
Bineinteles, s-a pliat si a mea, dar nu a patit nimic, si sunt sigur ca nici a lui.

de fapt i-ai dat-o peste cap si cel mai probabil i-ai distrus-o.
majoritatea oglinzilor auto au un o componenta dintr-un plastic foarte dur (un soi de bachelita) care sustine oglinda si are si rol de limitator de cursa (ca sa nu o dai "peste cap"). la impact puternic componenta asta se sparge si in principiu trebuie schimbata toata oglinda.

#10
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 68x95, on 25 noiembrie 2017 - 21:30, said:

Daca te gaseste dupa numar poti sa printezi topicul si sa ii arati ca ai vrut sa fii baiat gigea.

nu cred ca s-ar lua in considerare un topic pus pe un forum.
ma gandesc, daca s-ar duce la politie .. eu chiar n-as vrea sa se ajunga aici si sa-mi fac probleme acum.
greseala mea a fost ca am incercat sa patrund si nu am apreciat distanta, recunosc.

 _Smiley_, on 25 noiembrie 2017 - 21:31, said:

de fapt i-ai dat-o peste cap si cel mai probabil i-ai distrus-o.
majoritatea oglinzilor auto au un o componenta dintr-un plastic foarte dur (un soi de bachelita) care sustine oglinda si are si rol de limitator de cursa (ca sa nu o dai "peste cap"). la impact puternic componenta asta se sparge si in principiu trebuie schimbata toata oglinda.

Tot ce stiu sigur, este ca masina era un Opel Astra G, modelul ala din 2001-2004 cam pe aici.
Dar sunt sigur ca nu i-am distrus-o, trebuia sa se desprinda cel putin, sau sa cada.
Imi dadeam si eu seama daca e dusa, dar s-a pliat foarte putin, a mea mai mult.

Pot sa imi aduc aminte si faptul ca oglinda, adica sticla, nu a avut nimic de suferit.

Edited by NESCAFE1, 25 November 2017 - 21:36.


#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
@Smiley Depinde ce model e exact (unele se pliaza cu mina si chiar daca e electrica eu am pliat la o masina pina sa ma prind ca-s electrice cu mina si nu au patit nimic; nu ca as recomanda sa faceti asa ceva intentionat) - spune ca e erau "bot in bot", adica e pliata pe directia "normala".

Edited by f300, 25 November 2017 - 21:36.


#12
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017

 _Smiley_, on 25 noiembrie 2017 - 21:31, said:


(ca sa nu o dai "peste cap").

Maine iti pun poze.

#13
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 f300, on 25 noiembrie 2017 - 21:35, said:

@Smiley Depinde ce model e exact (unele se pliaza cu mina si chiar daca e electrica eu am pliat la o masina pina sa ma prind ca-s electrice cu mina si nu au patit nimic; nu ca as recomanda sa faceti asa ceva intentionat) - spune ca e erau "bot in bot", adica e pliata pe directia "normala".

Daca ma crezi, nici macar nu mai pot sa-mi refac imaginea, doar am plecat cu ideea ca nu a patit nimic la oglinda.
Dupa ce am pliat-o, am putut sa trec de el, apoi.
Banuiesc ca mai trebuia sa o nimeresc inca o data daca tot insistam.

#14
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
de acu ce sa mai faci, nu il mai gasesti asta e.O glinda de astra g, daca cumva ai distrus-o e 75 -100 lei.

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

 NESCAFE1, on 25 noiembrie 2017 - 21:29, said:


Intr-un fel ma simt vinovat si am incercat apoi sa caut persoana, dupa ce mi-am revenit si mi-am dat seama ca am gresit ca am plecat.
Stiu ca sunt vinovat, dar imi pun urmatoarea intrebare, daca oglinda lui a fost avariata si numarul meu a fost vazut sau spus de un martor, el ce ar putea sa faca ?

Eu chiar nu mai pot da de el, nu stiu cine e, nu i-am vazut numarul si nu il cunosc.
Daca as stii cine este, cu cea mai mare placere as discuta, dar n-am cum acum.
strict teoretic, ala se duce la politie, politia asteapta 24 de ore sa te prezinti, nu ajungi te cauta.
primesti amenda, dai asigurarea sa repare ala masina, ti se suspenda permisul pe o luna.
asta e situatia naspa.

io ma indoiesc ca se duce cineva la politie pentru o oglinda, chiar daca ar fi sparta, poate daca ai ultimul tip de Mercedes.
la corsa c am schimbat io sticla, e 10 lei noua, cu incalzire. la astra e tot pe acolo, deci.

#16
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 fqx, on 25 noiembrie 2017 - 21:40, said:

de acu ce sa mai faci, nu il mai gasesti asta e.O glinda de astra g, daca cumva ai distrus-o e 75 -100 lei.

bun, dar exista posibilitatea sa se duca la politie ? poate mi-a vazut numarul si vrea sa raspund in fata lui.
daca ar fi varianta asta, care ar fi consecintele ?

 slai, on 25 noiembrie 2017 - 21:41, said:

strict teoretic, ala se duce la politie, politia asteapta 24 de ore sa te prezinti, nu ajungi te cauta.
primesti amenda, dai asigurarea sa repare ala masina, ti se suspenda permisul pe o luna.
asta e situatia naspa.

io ma indoiesc ca se duce cineva la politie pentru o oglinda, chiar daca ar fi sparta, poate daca ai ultimul tip de Mercedes.
la corsa c am schimbat io sticla, e 10 lei noua, cu incalzire. la astra e tot pe acolo, deci.

Am inteles :-?? Ii plateam oglinda pe loc daca era nevoie, am fost prost.
M-am gandit abea dupa, m-am grabit sa trec..

Oricum el era parcat pe avarii intr-un loc nepermis, nu avea o defectiune sau ceva la masina, acolo mereu e incurcata circulatia.
Nu-mi caut scuze, dar asa se intampla mai mereu.. vina oricum a fost a mea.

Sper sa fie ok.

#17
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

 NESCAFE1, on 25 noiembrie 2017 - 21:18, said:

Salut.
Am incercat sa trec cu masina printre doua masini, iar celui din dreapta i-am pliat oglinda.
Bineinteles, s-a pliat si a mea, dar nu a patit nimic, si sunt sigur ca nici a lui.
S-a intamplat intr-un loc public, iar eu "m-am speriat", practic n-am avut reactie, si am plecat.
Voi fi injurat de comunitate ca am plecat, dar am crezut ca e cel mai bine sa fac asta atunci, dar nu a fost.

El era oprit pe avarii pe banda 1 pentru a-si lua ceva de la un chiosc, oprirea, respectiv stationarea era interzisa acolo, in teorie.
Dupa ce am realizat, m-am dus sa il caut pentru a vorbi cu el si a-mi repara greseala.. dar n-am mai rezolvat nimic, nu l-am mai gasit si am trecut de 4 ori.

Stiu ca este vina mea ca am plecat, dar sunt sigur ca nu a patit nimic la oglinda.
In orice caz.. ce ma sfatuiti ?
Ce ar fi bine sa fac, nici macar nu cunosc acea persoana.
De as avea100 de euro de cate ori am gasit oglinda pliata pe invers , as avea ceva parale . Stai linistit ca nu ai facut nimic rau . De asta au oglinzile asa functie , pliaza si in fata si in spate .

#18
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 gladiatore, on 25 noiembrie 2017 - 21:52, said:

De as avea100 de euro de cate ori am gasit oglinda pliata pe invers , as avea ceva parale . Stai linistit ca nu ai facut nimic rau . De asta au oglinzile asa functie , pliaza si in fata si in spate .

Cred ca ai dreptate.
Speranta mea este sa nu se duca la politie.

Imi cer scuze si voua ca va cer sfaturi cand eu sunt vinovat, dar nu am nici un fel de experienta cu astfel de situatii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate