Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Exista vreo aplicatie cu care sa customizez Windows 7?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017
Era pe vremuri un program numit XPlite cu care puteai sa dezinstalezi multe optiuni din Windows XP, si sa ai un sistem de operare mai mic si mai rapid, exista ceva echivalent pentru Windows 7, am vazut ca sunt unele programe dar iti permit doar sa creezi imagini de instalare, nu sa si iti customizezi sistemul de operare deja instalat.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,232
  • Înscris: 24.02.2007
Cand ai probleme de performanta, primul lucru pe care-l faci e sa masori diversi parametrii pentru a gasi "vinovatul" (in detaliu, nu "Windows e de vina"), apoi vezi ce poti schimba pentru a scapa de problema concreta. Sa schimbi chestii doar la nimereala nu prea are sanse de izbanda, chiar din contra, risti sa strici una alta.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Control Panel--> Programs and Features--> Turn Windows features on or off.

#4
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postpasilla, on 25 noiembrie 2017 - 20:53, said:

Control Panel--> Programs and Features--> Turn Windows features on or off.
Am dezinstalat cam tot ce e pe acolo, dar tot sunt chestii de care nu pot sa scap, insa cu XPlite scapai. Sunt programe de facut imagini noi de instalat Windows-ul, ca RT Seven Lite, NTlite, Win Toolkit, etc. care au mai multe optiuni - poti sa scoti de acolo driverele de bluetooth, infrarosu, modem, scanner, etc. sau tot soiul de servicii si procese care nu imi folosesc, dar programele astea mi se par cam greoaie si confuze.
Eu caut ceva cum era XPlite-ul inainte, sa dezinstalez direct din Windows ce nu vreau.

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
XPlite-ul nu merge sa modifici windows 7 ?

#6
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postsuper8, on 25 noiembrie 2017 - 22:18, said:

XPlite-ul nu merge sa modifici windows 7 ?
Pai nu, e pentru XP doar.

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Trebe 7lite
Da trebe scris...

#8
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostUgho, on 25 noiembrie 2017 - 20:44, said:

Era pe vremuri un program numit XPlite cu care puteai sa dezinstalezi multe optiuni din Windows XP, si sa ai un sistem de operare mai mic si mai rapid, exista ceva echivalent pentru Windows 7, am vazut ca sunt unele programe dar iti permit doar sa creezi imagini de instalare, nu sa si iti customizezi sistemul de operare deja instalat.

se cheamă Control Panel și vine la pachet cu Windows 7, împreună cu instrucțiunile de utilizare.

Edited by _-_, 26 November 2017 - 10:53.
flame + off-topic


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate