Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Internet nelimitat la mobil - va reusi Telekom sa sustina oferta?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Așa reiese din ce scrie pe site-ul lor.

#20
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postammazon, on 07 decembrie 2017 - 09:45, said:

homealone2017, cred că tu ești Ăźn eroare.

"Bonus Nelimitat
-Traficul este nelimitat la o viteza de 1.5 Mbps pentru video streaming si la viteza corespunzătoare planului tarifar pentru celelalte tipuri de continut.
-Pentru a beneficia de o latime de banda de transfer si rezolutie superioara pentru video streaming, Net Nelimitat poate fi dezactivat.
-Ca urmare a dezactivarii bonusului Net Nelimitat, dupa consumarea datelor mobile incluse in abonament si/sau optiunea de date activa si/sau alte bonus-uri traficul de date se va tarifa cu tariful standard mentionat in Contract. Bonusul Net Nelimitat este activat automat la incheierea Contractului si poate fi activat/dezactivat in orice moment, pe durata contractuala: prin apel la *100#, prin accesarea sectiunii Net Nelimitat din My Account, prin trimiterea unui SMS cu textul “stop” pentru dezactivare la 766 sau prin solicitare in magazinele proprii si magazinele partenere."

Deci, dacă ai nelimitat 4G, internetul va merge cu viteza corespunzătoare contractului Ăźn orice aplicație, mai puțin pentru video streaming unde ești liminat la o viteză de 1,5 Mbps și o rezoluție video de 480 p.
Dacă vrei viteză și rezoluție superioară pentru video, poți să dezactivezi nelimitatul 4G, dar trebuie să fii atent cĂąnd ți se termină traficul inclus Ăźn abonament, pentru că nelimitatul nu se va reactiva automat și vei fi taxat pentru traficul de date consumat.
Dacă ești pe fază Ăźți poți reactiva opțiunea cu net nelimitat care, repet, nu se reactivează automat.

Si eu ce am zis? :)) In fine... :)

Edited by homealone2017, 07 December 2017 - 16:52.


#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Uite ce ai zis:

View Posthomealone2017, on 27 noiembrie 2017 - 21:01, said:

Concluzie :  Daca X are un abonament de 10 euro cu 1,5 Gb date incluse in abonament,acestea se vor consuma prima data,la viteze maxime,fara nici o limitare,indiferent de tehnologia utilizata (2G,3,G,4G) dupa care va intra Optiunea Bonus Net Nelimitat,care indiferent de tehnologia folosita (2G,3G,4G) iti va limita video streaming-ul la 1,5 mb/s (480p) iar restul va fi la viteaza corespunzatoare planului tarifar. (Plan tarifar care specifica clar tehnologiile si vitezele oferite). Iar clientul nu va tarifat sub nicio forma!


Dacă era corect ce ai zis tu, atunci acest paragraf nu mai avea ce căuta acolo:

"Pentru a beneficia de o latime de banda de transfer si rezolutie superioara pentru video streaming, Net Nelimitat poate fi dezactivat."

În fine...

Edited by ammazon, 07 December 2017 - 19:57.


#22
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postammazon, on 07 decembrie 2017 - 19:53, said:

Uite ce ai zis:




Dacă era corect ce ai zis tu, atunci acest paragraf nu mai avea ce căuta acolo:

"Pentru a beneficia de o latime de banda de transfer si rezolutie superioara pentru video streaming, Net Nelimitat poate fi dezactivat."

În fine...

Am zis foarte corect ce am zis:)
Colegul caruia i-am raspuns sustinea ca doar pe 4G intra optiunea de net nelimitat si ca pe 2G,3G,se face cost suplimentar.

#23
cosmindima30

cosmindima30

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.08.2017
pai eu de pe 29.01 nu prea mai am 4G peste tot..nu se mai conecteaza la reteaua celor de la orange..si am sunat peste tot..am dat mail.uri..sesizari multe dar degeaba..nu sunt seriosi..ce e de facut daca nici cu sesizari nu mai putem face nimic?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate