Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Distrugere autoturism!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
horhepop

horhepop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.11.2017
Bună seara!

În această seară am avut parte de un incident foarte neplăcut! Am fost la un magazin! Intrând am fost 3 mașini! Toți intrând în parcare! Eu fiind ultimul din coloană! Prima masina din coloană a rămas în mijlocul drumului eu și celălalt depășindu-l! În căutarea parcării! După traseul atașat! Când am terminat de întors după cum se vede am observat o parcare care tocmai se elibera! Eu în momentul respectiv nu mă mai uităm în stânga ci doar în dreapta să văd dacă nu vine cineva! Am parcat și a venit cineva mi-a deschis portiera și a întrebat (Ce faci?) Eu nu am înțeles la ce se referă și l-am întrebat (Adică?) a zis că el aștepta de 5 minute să se elibereze un loc și eu mă bag! Mi-a solicitat să ies și am ieșit din mașină! Și pe urmă i-am transmis o (Du-te în **** mea)! Pe urmă tot ma amenințat i-am dat pace mi-am văzut de treaba (dar nu înainte să nu îi salvez și numărul de înmatriculare)! La 5 minute a trecut frumos și mi-a lăsat o zgârietură de la aripa spate până la ușa față! (...Chiar dacă din unghiul unora merităm asta!)

Intrebarea mea este ce să fac? și, dacă o să am probleme pentru că i-am adresat injurii! În caz de plângere la poliție!

Attached Files

  • Attached File  par.png   11.93K   187 downloads

Edited by horhepop, 24 November 2017 - 22:47.


#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
din titlu am crezut ca ti-a pus bomba....daca nu l-ai filmat sau nu sunt camere in parcare sa fii sanatos, feru e fer

Edited by xcit, 24 November 2017 - 22:53.


#3
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Parca ai trimis o telegrama cuiva, ca pe timpuri. Mai lipseste cuvântul "Stop" pus între fraze

Din ce am înteles, numai tu ai avut de suferit (sgârietura aia lunga). In rest, el este bine-sanatos. De ce sa te pârasca la Politie?

#4
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Injuriile au fost dezincriminate din codul penal asa ca poti sa injuri cat vrei pe cine vrei!
Vezi sa nu racnesti ca poti fi incadrat la tulburarea ordinii publice!
A si sa nu injuri organele ca te baga la ultraj.
Nu ai martori ca ti-a zgariat masina nu poti face plangere penala impotriva lui pentru distrugere de bunuri.
Vezi cu martorii sa nu cumva sa ii condamne judecatorul pentru marturie minicinoasa ca e caz penal!

#5
horhepop

horhepop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.11.2017
În regulă și dacă incidentul a fost surprins de camerele video ale magazinului sau dacă aș avea o cameră de bord?

#6
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Te-ai scos atunci. https://legeaz.net/n...d-penal/art-253

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 horhepop, on 24 noiembrie 2017 - 22:46, said:

La 5 minute a trecut frumos și mi-a lăsat o zgârietură de la aripa spate până la ușa față!
Si unde-i "distrugerea"?

#8
horhepop

horhepop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.11.2017

 ericmario, on 25 noiembrie 2017 - 00:03, said:

Si unde-i "distrugerea"?
Îmi cer scuze! Cum se numește acest lucru?

Hai să ți-o arăt pe mașină! (IRONY)

Edited by horhepop, 25 November 2017 - 00:09.


#9
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 horhepop, on 24 noiembrie 2017 - 23:41, said:

În regulă și dacă incidentul a fost surprins de camerele video ale magazinului sau dacă aș avea o cameră de bord?

arde'l atunci, nu'l ierta. serios.
cred ca ai fost nesimtit sa te injuri cu ala pe parcare, dar oricat te'ai fi balacarit cu el, asta tot nu justifica ceea ce a facut. ia dovezile, prezinta foto cu nr si fa plangere la politie. nu ar trebui sa te doara capu ca l'ai injurat.

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 horhepop, on 25 noiembrie 2017 - 00:05, said:

Îmi cer scuze! Cum se numește acest lucru?

Hai să ți-o arăt pe mașină! (IRONY)
Pune poza cu distrugerea.

#11
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
sa'i produca si el o amintire ca ala sa se gandeasca de doua ori inainte sa mai faca din astea. si culmea! educam pe toti in acest fel. sunt sigur ca nici initiatoru nu o sa mai ocupe un loc de parcare inainet sa pofteasca pe altii sa parcheze, chiar daca aia nu asteptau, nu o sa se mai injure cu ei si nici ala nu o sa mai zgarie masinile altora.
e o magarie ce a facut ala.

Edited by althea, 28 November 2017 - 05:23.
eliminare citat mesaj sters


#12
horhepop

horhepop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.11.2017

 argentum, on 25 noiembrie 2017 - 00:32, said:


Sincer nu găsesc o rezolvare în acest lucru! Deși aș putea să o fac! Am un prieten care lucrează la un magazin frecventat de individ și mi-a transmis același lucru - (Mi-a zis: bă când vine pe la noi te anunț și i-o coci și tu!)

Edited by althea, 28 November 2017 - 05:24.
eliminare citat mesaj sters


#13
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Nu, e o neintelegere cauzata de exprimarea mea. eu amintire ce o aveam in gand, e plangerea la politie. Daca e cu dovezi clare, crede'ma ca nu o sa se mai atinga ala niciodata de masinile altora

#14
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Poti sa sesisezi politia printr-o plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere, ideea este sa o si poti proba. Daca nu ai nicio camera, martor care sa fie observat incidentul degeaba te mai stresezi. Cuvantul tau impotriva cuvantului sau este fix zero.

Am rugamintea sa incetati sa folositi anumite apelative.

Edited by Dau, 25 November 2017 - 15:31.


#15
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 06.09.2017
Fa o plangere la politie si gata, nu trebuie acum analizata teoria "zgarieturii".
BTW: Distrugerea autoturismului cand / unde si in ce conditii a avut loc ? (IRONY)

Edited by Cool_Kick, 29 November 2017 - 08:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate