Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dacă ați avea mintea de acum v-ar plăcea să vă întoarceți la școală/liceu/facultate?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Să zicem că printr-o minune v-aţi putea întineri. Dacă aţi avea mintea de acum v-ar plăcea să vă întoareceţi la şcoală/liceu/facultate?
Eu posibil, dar la mine ar mai fi nevoie de o minune: teleportarea în trecut. Nu mi-ar plăcea să fac şcoala (oricare) în vemurile actuale, Motivul: un dispoztitiv foarte stresant deţinut de multe persoane.

Edited by djl, 24 November 2017 - 13:31.


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Fara doar si poate !
As schimba in bine multe greseli savarsite din cauza mintii mele necoapte pe atunci  Posted Image

#3
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postdjl, on 24 noiembrie 2017 - 13:31, said:

Să zicem că printr-o minune v-aţi putea întineri.

Asta as vrea... Posted Image

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
o da....
sa fiu "mos craciun"...

Spoiler

Edited by arg, 24 November 2017 - 13:45.


#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Chiar la facultate?  :huh:

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdjl, on 24 noiembrie 2017 - 13:44, said:

Chiar la facultate?  Posted Image
mege si la scoala, mai invat ceva gramatica....

si acces la "prospaturi", (de, paritatea varstei)...

Edited by arg, 24 November 2017 - 13:48.


#7
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Daca ar fii tot colegele de atunci, e in regula....

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
merg si alte prospaturi... chiar si cu mintea celor de acum... asta da situatie...
golaniile de acu pe posibilitatile fizice de atunci si cu timpul ala disponibil....... hai ca-m luat-o pe ulei....

Spoiler

Edited by arg, 24 November 2017 - 13:53.


#9
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
O bineinteles. Neaparat cu mintea de acum.

#10
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postdjl, on 24 noiembrie 2017 - 13:31, said:

Să zicem că printr-o minune v-aţi putea întineri. Dacă aţi avea mintea de acum v-ar plăcea să vă întoareceţi la şcoală/liceu/facultate?
Nu, mi-ar placea poate sa ma intorc atunci cu mintea de atunci.
Ce bucurii/satisfacii ai mai putea avea daca ai sti dinainte cam ce urmeaza sa se intample? Chiar mai rau, unele evenimente mai mult ca sigur ca nu le-ai putea schimba sau le-ai face mai de porc decat le-ai facut in trecut.
Strict legat de scoala/invatatura, mai mult ca sigur ca nu as mai avea chef sa invat (nici macar cat sa trec clasa) toate materiile obosite predate de tot felul de profesori care ii musai sa aiba si ei un salariu.
Hai sa zicem, poate daca as juca la 6/49, da deja ma sperie gandul ce ar urma. Posted Image

Edited by gabyxm, 24 November 2017 - 14:04.


#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

View Postdjl, on 24 noiembrie 2017 - 13:31, said:

Să zicem că printr-o minune v-aţi putea întineri. Dacă aţi avea mintea de acum v-ar plăcea să vă întoareceţi la şcoală/liceu/facultate?
Eu posibil, dar la mine ar mai fi nevoie de o minune: teleportarea în trecut. Nu mi-ar plăcea să fac şcoala (oricare) în vemurile actuale, Motivul: un dispoztitiv foarte stresant deţinut de multe persoane.
Deloc nu m-ar stresa acel dispozitiv. Dar nu as mai face clasele 1-12 dintr-un mare motiv: WC-urile; inaccesibilitatea si conditiile precare ale acestora; faptul ca erau folosite drept fumoar de catre cele mai negative elemente umane de acolo. Apoi bully-ingul e un alt mare motiv, i have been bullied a lot.

Facultatea a fost viata de viata, cu WC-uri de lux si fara bullies, dimpotriva, cu mai multi indivizi mult mai ciudati decat mine, dar numai una e perioada in care m-as intoarce mereu: 2010-2013. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 24 November 2017 - 14:08.


#12
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View Postdjl, on 24 noiembrie 2017 - 13:31, said:

Să zicem că printr-o minune v-aţi putea întineri. Dacă aţi avea mintea de acum v-ar plăcea să vă întoareceţi la şcoală/liceu/facultate?
Eu posibil, dar la mine ar mai fi nevoie de o minune: teleportarea în trecut. Nu mi-ar plăcea să fac şcoala (oricare) în vemurile actuale, Motivul: un dispoztitiv foarte stresant deţinut de multe persoane.
Da' nostalgic mai esti!
NU.

#13
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Nu am menţionat de prezicere viitorului. Am zis de capacitatea intelectuală şi afectivă. Nu pricepeam aşa de bine matematica, nu puteam face comentarii la Română, fizica şi chimia erau...  Mai mult ca sigur nu aş fi fost un elev de nota 9 şi 10, dar aş avea note mai mari la matematică, Română, poate fizică (chimia nu mă atrage prea mult nici acuma). Şi cine ştie, dacă aş ştii unde să găsesc anumite lucruri poate s-ar da o colegă bine pe lângă mine ca să pot s-o ajut. Sau aş face un proiect cu un coleg. Şi cine ştie, învăţând mai bine poate aş ajunge pe drumuri mai bune...
Ah, mi-aş dori să fac multe poze cu colegii (privind la modul nostalgic, cu cei din generală).
Ptiu, îmi amintesc că împreună cu câţiva colegi am fost la un curs de informatică organizat în şcoală. Printra 7-a. Niciunul nu a priceput nimic din MS-DOS. Acum cred că aş înţelege cel puţin 70% din curs.

Edited by djl, 24 November 2017 - 14:16.


#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Cu matematica as fi la fel de varza, dar as fi mai bun la comentariile de la literatura.

#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostNeaceasca85, on 24 noiembrie 2017 - 14:07, said:

....Apoi bully-ingul e un alt mare motiv, i have been bullied a lot....
la varsta asta te mai sperie chestia asta... incredibil...
nu trebuie decat sa stie ca nu-si pot permite arogante... si ai rezolvat problema... dar ma rog daca taci ci inghiti asta e...probabil asta faci si acum...

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Informatica facuta in scoala nu are legatura deloc cu nimic din lumea PC-urilor de azi.

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostNeaceasca85, on 24 noiembrie 2017 - 14:17, said:

Cu matematica as fi la fel de varza, dar as fi mai bun la comentariile de la literatura.
pe voi scoala va sperie....
nene citesti materia la incpeut de an in prima saptamana si pe urma e doar funy... si in cazurile grele mai citesti o data inainte de curs...

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

View Postarg, on 24 noiembrie 2017 - 14:17, said:

la varsta asta te mai sperie chestia asta... incredibil...
nu trebuie decat sa stie ca nu-si pot permite arogante... si ai rezolvat problema... dar ma rog daca taci ci inghiti asta e...probabil asta faci si acum...
Din 2004 nu mai are cine sa ma bullieze. De fapt gresesc, si in 2005-2006 am avut 3 derbedei in scara de bloc a gazdei din Bucuresti (in anul II de facultate), aia au fost ultimii bullies din viata.

Perioada 2010-2013 (facultate terminata in 2008) a fost faina ca libertate, lipsa corvoade si iubiri platonice. Din 2014 trebuie sa muncesc mai mult si ma enerveaza. Posted Image Iubirile platonice s-au naruit si munca imi ia 60% din timp acum, as prefera 20%.

Edited by Neaceasca85, 24 November 2017 - 14:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate