Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Fiscal

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
Buna seara ! Am si eu nevoie de niste informatii dacă a mai trecut cineva prin asta: Am adus o masina din Germania, i-am scos nr rosii dar nu am inregistrat-o la financiar. Acum cateva zile a cumpărat-o cineva, care la randul lui, a scos nr provizorii(Bucuresti).
Intrebarea mea este: Mai trebuie să ii fac eu intrare/iesire la administratia financiara sau o poate inregistra direct pe numele lui ?

#2
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 25.02.2017
da, daca tu ai adus o  si esti trecut in contractul de vanzare cumparare. trebuie sa i faci intrare/iesire la financiar.

#3
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
Credeam ca nu mai trebuie să o înregistrez eu la financiar dacă si a scos si el nr roșii. Eu am Kaufvertragul facut pe 25.07 deci as lua amenda

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Maddow1, on 23 noiembrie 2017 - 20:35, said:

Intrebarea mea este: Mai trebuie să ii fac eu intrare/iesire la administratia financiara sau o poate inregistra direct pe numele lui ?

Binenteles.. tu ce credeai?

#5
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 25.02.2017
amenda este vreo 50. 60 de lei, stiu ca si eu am platit o..numerele rosii nu are legatura cu inmatricularea. pt inmatriculare ii trebuie intrarea si iesirea fiscalului de la tine.

#6
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
Am inteles. Dar mai pot schimba data de pe kaufvertrag, sa pun una mai recentă, dacă am scos nr provizorii?

#7
andreibb

andreibb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,698
  • Înscris: 16.05.2008
pai nu ar fi ilegal?

#8
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
Că guvernul ne fura de 28 ani nu e ilegal ?

#9
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Nu face vrajeli d-astea ca dintr-o prostie te trezesti cu probleme.

Nici macar nu este vreo combinatie desteapta, daca tu ai luat numere rosii in 15 august (dau o data aiurea) cum sa depui contract ca ai dobandit masina in 15 octombrie? :)
plus ca o copie de pe contractul tau original oricum ai lasat-o la politie cand ai scos numere rosii.

fa si tu o furaciune desteapta nu una sa fie atat de usor de descoperit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate