Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intrebari telefone OnePlus

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007
Salut,

As fi interesat sa-mi cumpar si eu un telefon de la ei. Vreau aflu cateva informatii de la cei care detineti si aveti experienta cu telefoanele lor. Ma intereseaza mult experienta software.

Cum stau cei de la OnePlus cu update-urile pt telefoane? Dau drumu la updat-uri relativ repede? Nu ma refer doar sa aduca versiuni noi de Android, ci fac referire si la Security Patch Level(astea apar lunar de la Google). Si pentru cat timp ofera update-uri, ca daca ofera update-uri doar pt cateva luni dupa ce a fost lansat telefonul, atunci este total neinteresant pentru mine.
Vreau sa mentionez ca nu ma intereseaa update-urile de OS care vin de la comunitate, gen custom ROM-uri sau alte chesti, ci numai ce este oficial venit de la companie.

Stiu ca garantie nu au in RO, telefoanele se trimit prin curierat la un service din EU. Cat timp dureaza tot procesul asta in caz ca ajungi cu el la garantie si daca sunt costuri suplimentare din partea ta sau suporta compania?

Ce spuneti sunt ok, aveti diverse probleme cu ele, sunt fiabile?
Pe internet la review-uri, am vazut ca telefoanele lor sunt destul de laudate, dar mi-ar fi mult mai de folos un feedback real de la utilizatorii care le detin.

Multumesc.

Edited by KLAU_B, 22 November 2017 - 14:44.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 07.08.2008
Eu am OP 3T si la partea de actualizari, nu pot zice ca sunt intotdeauna la zi cu ele, de exemplu:
- beta 18(ultimul inainte de versiunea stabila de Android 8.0) avea security patch din octombrie;
- de cateva zile au bagat OTA la Oxygen OS 5.0 - Android 8.0 si are security patch din septembrie.
dar asta nu inseamna ca nu merita luat.
Arunca un ochi pe http://downloads.oneplus.net/ si vezi acolo situatia cu actualizarile, in functie de ce telefon te intereseaza.

In rest, chiar nu am ce sa ii bag de vina, functioneaza foarte bine, fara probleme, fara bloatware si tampenii cum gasesti la marcile de fițe, autonomie buna la modul meu de utilizare.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Update-urile sint foarte rapide (cel putin la telefoanele curente), eventual prea rapide (in sensul ca sint citeodata probleme din cauza asta). Posibil cei mai rapizi dintre aia "de care s-a auzit" (ma rog eventual minus telefoanele oficiale de la Google).

#4
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Doar ca atunci cand sunt prea rapide si sunt probleme, cum zice userul de mai sus, in maxim 3-4 zile scot un alt update ca sa rezolve.

#5
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Toate cele patru telefoane 3/3T/5/5T vor primi si actualizarea la android 8.1.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate