Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Playstation Plus +

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007

[ https://farm1.staticflickr.com/545/20487190092_ed41ce2a0b_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ma uitam peste aria "Console" si am observat ca nu exista un topic cu privire la abonamentul PS+ oferit de cei de la Sony, asa ca m-am hotarat sa fac eu unul in care voi impartasi oferte, dar si informatii pentru persoanele care detin acest abonament.

Ce este Playstation Plus?
Playstation Plus este un aboment lunar care va permite sa jucati online jocurile preferate. Fara acest abonament NU va puteti juca online aproape nici un joc. Sunt totusi jocuri F2P(free-to-play) care pot fi jucate online fara acest abonament: The Elder Scrolls Online, Warframe, Smite, War Thunder, DC Universe Online, Blacklight: Retribution, Loadout, World Of Tanks, Paladins.

Cat costa PS+?
Abonamentul Playstation Plus are un pret de 35lei/luna daca este achizitionat lunar, si un pret special de 269lei daca este achizitonat anual(22.41lei/luna).
Oferta de Black Friday 2017 valabila intre 21-14 Noiembrie 2017 vine cu o reducere de 67lei a abonamentului, in momentul de fata costand doar 202lei/an.

Ce primesc cu acest abonament?
10GB in Cloud pentru salvari, astfel va puteti juca oriunde continuand de unde ati ramas.
Fiind abonat PS+ primiti in fiecare luna cate 2 jocuri pentru consolele PS4, PS3 si PS Vita. Indiferent daca aveti sau nu aceste console, puteti lua jocurile si juca daca veti avea aceste console vreo data, sau pur si simplu colectiona in libraria de jocuri digitale.
Un alt avantaj al acestui abonament este oferta constanta de reduceri pentru cei care il detin.
*Jocurile primite gratuit pot fi jucate doar daca aveti un abonament PS+ activ. Daca va exprira abonamentul, jocurile raman in librarie dar nu pot fi jucate pana la reinoire.

F.A.Q.:
Q: Cand primesc jocurile pentru luna in curs?
A: In prima zi de miercuri(in Europa) a fiecarei luni.
--------------------------------------------
Q: Am ratat un joc gratuit acum cateva luni, il pot lua daca imi fac acum abonament PS+?
A: Nu, iar sansele ca acel joc sa intre din nou in PS+ sunt destul de mici.
--------------------------------------------
Q: Vreau sa imi vand actuala consola pentru a-mi cumpara un PS4 Pro, abonamentul PS+ se transfera pe noua consola?
A: Da, indiferent cate console detii, abonamentul PS+ este valabil.
--------------------------------------------
Q: Cum verific cand imi expira abonamentul PS+?
A: Pe PS4 din meniu: [PlayStation®Plus] > [Manage Membership] > [Subscription]
--------------------------------------------
Q: De unde cumpar un abonament PS+ mai ieftin?
A: In general apar mereu oferte in Altex, Media Galaxy si Emag cu oferte PS+.
--------------------------------------------
Q: Pot imparti jocurile si abonamentul cu alte persoane?
A: Da, atata timp cat contul tau de PSN (PlayStation Network) este setat ca fiind primary pe consola respectiva.


Site oficial: https://www.playstat...aystation-plus/
Pagina oficiala de Facebook: https://www.facebook...StationRomania/

Edited by whiteboy, 22 November 2017 - 12:08.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Daca cumperi un abonament / card de la Altex se poate afla ce jocuri să da pe lună respectiva sa te joci?

Sau poți să îți alegi tu ce sa te joci?   Daca mie îmi plac numai FPS urile pot sa aleg numai din categoria FPS cele 2 jocuri?

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
cu abonamentul ps+ poti juca online orice joc pe care l-ai cumparat. in plus, primesti gratuit 2 jocuri pe luna, pe care le poti lua sau nu. jocurile gratuite sunt anuntate la inceputul lunii si nu sunt la alegere. poti sa te uiti ce jocuri au fost gratis lunile trecute, ca sa-ti faci o idee. ideea este ca nu iti poti face abonament ps+ doar pt jocul gratuit, pentru ca oricum nu vei mai avea acces la el daca renunti la abonament.

pe langa asta, mai ai optiunea de ps now, cu care poti juca pe baza unui abonament o multime de jocuri, fara sa le cumperi. dar asta e cu totul altceva.

#4
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Pe aceasta pagina poti vedea ce jocuri sunt gratuite luna aceasta.

#5
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Daca iti faci acum un abonament doar pe o luna, iei jocurile pe doua luni (noiembrie si decembrie).

Attached Files


Edited by dualis, 22 November 2017 - 21:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate