Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Probleme retea vodafone - convorbiri intercalate

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
hm, deci nu sunt singurul cu aceste probleme, si nu sunt doar la vodafone... inseamna ca o fi ceva legat de roaming...

#20
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Sigur e o problemă derivată din utilizarea serviciului Roaming!

#21
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Am patit si eu asa ceva saptamana trecuta, eu fiind abonat Orange. Persoana pe care am apelat-o nu ma auzea ce-i vorbeam, in schimb auzea o alta discutie dintre doua femei, despre chestii gospodaresti. Eu l-am auzit doar pe el replicand ca "ati gresit numarul". Ciudat. Aglomeratia din retele, teste ale STS-ului, erori de soft sau chiar functionarea sistemului de inregistrare convorbiri (care a fost updatat pare-se si da erori).

#22
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Alt totul fara sens. Cand esti in Roaming nu prea mai tine de Vodafone ci de operatorul în care esti înregistrat.

#23
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 22.01.2004
Asa este. Mai ales operatorii din strainatate au dezvoltat un soft care detecteaza convorbirile in limba romana si apoi le cupleaza ca sa consume mai putin bandwidth.

#24
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007

 georgeee96, on 22 noiembrie 2017 - 15:21, said:

Alt totul fara sens. Cand esti in Roaming nu prea mai tine de Vodafone ci de operatorul în care esti înregistrat.

pai si atunci sa fie doar o coincidenta ca am auzit o convorbire tot in romaneste?

#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

 mirc2003, on 22 noiembrie 2017 - 14:21, said:

teste ale STS-ului
FBI, CIA, Extratereștri

#26
RachelG

RachelG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2017
Mi s-a întâmplat la fel, am sunat din Ungaria in România si am auzit conversații in românește dar ei nu m-au auzit. Însă mama cand a vrut sa ma sune din Ungaria in Ro a răspuns un barbat care ia spus gen “nu Știați ca avem convorbirile ascultate?!” Si a mai vorbit si cu o alta femeie necunoscuta. Am sunat la Vodafone si cică sunt singura persoana care a reclamat acest lucru si ei nu stiu despre ce este vorba... deci cam cum as putea rezolva problema ?

#27
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,078
  • Înscris: 04.10.2005
Ce sa rezolvi?

#28
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 24.12.2005
Eu unul am pățit-o la un moment dat cu un sms. E vorba tot de Vodafone și s-a întâmplat anul trecut. Concret: am dat mesaj unui prieten și la el a ajuns un mesaj care era dintr-o bucată dar care avea două părți - una care începea cu Salut, continua cu o frază, după care venea jumătatea finală a mesajului trimis de mine, rezultând un talmeș-balmeș. Știu cum era mesajul după ce mi l-a trimis înapoi ca urmare a discuțiilor care au rezultat. Nici până astăzi nu știu ce s-a întâmplat. Posted Image

Edited by asul, 20 December 2017 - 01:45.


#29
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Pe vremea lui Ceausescu cand vorbeai la telefon te asculta cuplajul. Macar stiai cine te asculta. Acum vorbesti si cine stie cine aude convorbirea ta. Asta ca sa intelegem cat de mult se preocupa operatorii de confidentialitatea si securitatea unui flux de date in era digitala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate