Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Oneplus 5T-Discuții generale legate de transport, livrări, tracking, accesorii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
536 replies to this topic

#181
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Comandat pe 26 noiembrie. Azi DHL mi-a trimis sms ca ajunge. Varianta 64gb +bumper Karbon.
Aaa totul este ptr Belgia. Cred ca mi-l aduce Puigdemont ca este pe aici prin zona si cum guvernul catalan nu mai are resurse, face si el un ban cinstit.
Oricum se anticipeaza 5 zile.
Bine venit si primit va fi.

#182
tuxHD

tuxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.02.2013
Comandat si eu pe 4 decembrie. Estimated shipping 7 decembrie si ar trebui ca pe 11 sa fie la mine.

Folosit un cod random de pe aici pentru reducere la o husa sandstone + o folie.

Saptamana viitoare migram: iPhone SE 16GB -> OnePlus 5T 128GB

#183
corcotoi

corcotoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare,

Am comandat azi, livrare cu prioritate, data estimata pe 12/12.
Am folosit un cod de reducere de pe forum (thanks) pentru accesorii.

Comandat din Spania, sa ajunga in Romania, comanda este pe numele meu, dar va fi ridicata de sotie, sper sa nu fie probleme.

PS: pun si eu un link cu reducere 20e: https// oneplus.net/ro/invite#E9MGGNXHL5JM04O


Toate cele bune.

Edited by corcotoi, 06 December 2017 - 12:11.


#184
catas49

catas49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.12.2001
Salut,

Am comandat pe 21 Nov, livrarea era estimata pentru 5 Dec.
Inca nu a ajuns, iar pe tracking DHL am urmatoarele informatii:
Plecat pe 30 Nov din Polonia,
ajuns in Bucuresti pe 1 Dec,
pe 4 Dec. in Buc status "Shipment on hold",
pe 5 Dec. in Buc status "Shipment on hold", cu "Further Detail: The shipment is awaiting the next scheduled movement" si "The Estimated Delivery Date is currently unavailable. Please try again later."

Mai am ceva cumparat de pe Amazon.de care ar fi trebuit sa ajunga pe 4 Dec. dar si acest colet vad ca e pierdut in spatiu.. iar aici nici macar nu am tracking number, am numai statusul "Expected 4 Dec. Dispatched" in contul Amazon

Sunt ceva probleme cu DHL-ul sau sunt eu super norocos?

Un voucher de 20€ si de la mine:
https:// oneplus.net/ro/invite#EDS3PNXHFDUEO5C

Edited by catas49, 06 December 2017 - 13:43.


#185
Alex1105

Alex1105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.05.2014

View Postcatas49, on 06 decembrie 2017 - 13:29, said:

Salut,

Am comandat pe 21 Nov, livrarea era estimata pentru 5 Dec.
Inca nu a ajuns, iar pe tracking DHL am urmatoarele informatii:
Plecat pe 30 Nov din Polonia,
ajuns in Bucuresti pe 1 Dec,
pe 4 Dec. in Buc status "Shipment on hold",
pe 5 Dec. in Buc status "Shipment on hold", cu "Further Detail: The shipment is awaiting the next scheduled movement" si "The Estimated Delivery Date is currently unavailable. Please try again later."

Mai am ceva cumparat de pe Amazon.de care ar fi trebuit sa ajunga pe 4 Dec. dar si acest colet vad ca e pierdut in spatiu.. iar aici nici macar nu am tracking number, am numai statusul "Expected 4 Dec. Dispatched" in contul Amazon

Sunt ceva probleme cu DHL-ul sau sunt eu super norocos?

Un voucher de 20€ si de la mine:
https:// oneplus.net/ro/invite#EDS3PNXHFDUEO5C
Eu am avut data estimata pe 7 dec, si vad ca unele date coincid si la mine, eu l-am primit ieri, ar trebui sa suni la DHL(zic si eu), din ce oras esti?

#186
catas49

catas49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.12.2001
Constanta

#187
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Acum 5m a ajuns si la mine.

#188
catas49

catas49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.12.2001
Tipic pt. Romania: Am sunat la DHL si mi-au spus ca pachetul este deja in depozitul din Constanta.
Cand am ajuns la depozit sa-l ridic, aflu ca este acolo de pe 1 Dec. ...

#189
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Postcatas49, on 06 decembrie 2017 - 18:20, said:

Tipic pt. Romania: Am sunat la DHL si mi-au spus ca pachetul este deja in depozitul din Constanta.
Cand am ajuns la depozit sa-l ridic, aflu ca este acolo de pe 1 Dec. ...

Iti vine sa le rupi gatu' ! Ma minunez cand citesc, astia pe ce plm iau banii, pe ce muncesc astia, 7 zile pentru un colet aflat deja in tara !

#190
tuxHD

tuxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.02.2013
Pe mine ma amuza un singur lucru. Site-ul lor si sistemul de monitorizare al shippingului este varza. Pentru o companie care se lauda cu vanzari record in primele ore, warehouse management-ul e praf.

De ce cred asta?

Plasez comanda luni 4 decembrie. Pe site, inainte de vanzare, apare ca se va expedia in 4 zile. Adaug telefon in cos, adaug accesorii, aplic un cod random de pe aici si zic sa fie si cu priority shipping (nu de alta, dar n-am rabdare). Dau cu paypal. In 30 de minute apare statusul order is processing. Dispatch: 7 decembrie, Delivery 11 decembrie. Toate ok. De fapt partial ok. Intr-o parte a site-ului zice Dispatch: 7 decembrie, Delivery 11 decembrie si in alta invers Dispatch: 11 decembrie, Delivery 7 decembrie

Intre timp pe site, inainte de vanzare se schimba statusul: 128Gb cu livrare imediata. Zic bine... adica daca acum anulez comanda si il platesc din nou se livreaza mai repede? Comenzile nu se proceseaza in ordine? Sau statusul e inselator ca sa indemne clientul sa achizitioneze?

In fine... astept cuminte. Guess what? Statusul pe site nu se actualizeaza, dar primesc azi (7dec) sms de la DHL, cum ca maine pe 8 se livreaza un colet de la oneplus. Hmm... faptul ca DHL a apucat sa proceseze comanda si sa dea sms catre destinatar, inseamna ca vad vreun update si pe site-ul lor. Mda... deloc. Nimic.

Deci, oneplus, companie mare, recorduri de vanzari cu un magazin care functioneaza indoielnic. Nu e bine la imagine.

Stiu... sunt carcotas.

#191
niku2

niku2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.09.2007
Si eu am experienta negativa cu DHL.
Desi am scris mail. Doar confirmarea cu plangerea mea am primit. Dupa nimic.
Primul agent de la ei mi-a dat sperante sa ajunga pe 29 noiembrie, dupa aia nimic, nici pe 4 nici pe 5 decembrie.Am sunat si am dat peste un tip care facea pe desteptul. L-am intrebat de ce nu raspund la mail si de ce nu au facut livrarea, ca am modificat un numar de telefon prin colegul lui pe 28, el ma intreba daca mai stiu cum il cheama pe colegul lui cu care am vorbit pe 28 noiembrie, ca ei se recomanda... Trebuia sa fac un test cu el sa vad daca mai stie cum ma cheama dupa 5 zile... Culmea e ca desi coletul era ajuns in Iasi pe 28 noiembrie (tarziu, dar ma puteam deplasa la orice ora), nu m-a anuntat nimeni de la ei desi am zis ca plec din tara pe 3.
Acum telefonul ma astepta pana ma intorc pe 17 decembrie.
Cei de la Oneplus au fost foarte promti cu mail-urile indiferent de zi sau ora. DHL foarte slabi. Daca nu ii sunam cine stie.

Edited by niku2, 07 December 2017 - 16:52.


#192
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
Attached File  Capture.JPG   198.8K   72 downloadsMI-am luat husele astea . Sa vad daca e ceva de ele ca pe afara zic ca cica se simt misto. Tinand cont ca le-am luat la bani de ciocolata merge.

Edited by uzzy17, 07 December 2017 - 16:58.


#193
Alex1105

Alex1105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.05.2014

View Postuzzy17, on 07 decembrie 2017 - 16:57, said:

Attachment Capture.JPGMI-am luat husele astea . Sa vad daca e ceva de ele ca pe afara zic ca cica se simt misto. Tinand cont ca le-am luat la bani de ciocolata merge.
De pe ce site? platesti si transport pe langa pretul lor?

#194
tuxHD

tuxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.02.2013
Dupa butoane: ebay. Ai si filtru de free shipping.

#195
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
ala e prețul total de plata.

#196
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Mi-a ajuns si mie telefonul. Transport standard. Am plasat comanda pe 27 noiembrie, in 4 decembrie  a plecat coletul din depozit si ieri pe la ora 13 a ajuns la mine Pot sa spun ca in cazul meu cei de la DHL Romania s-au miscat foarte repede. La 23:57 a ajuns in tara iar in ziua urmatoare l-au livrat. Pana acum sunt foarte multumit de telefon. Dupa parere a mea un upgrade major fata de telefonul meu precedent (OP 3T).

#197
tuxHD

tuxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.02.2013
Well... in final experienta placuta. Comandat luni. Estimare plecare de la ei joi. Estimare sa ajunga luni. De fapt a ajuns vineri, in max 24 de ore. Bravo DHL.

In alta ordine de idei, telefonul e misto.

#198
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Salut....cum e camera pe acest telefon?Ma bate gandul sa-l cumpar.Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate