Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

achizitionare VW B8

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
GhostMan71

GhostMan71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.11.2017
pareri pro si contra VW Passat B8 cutie automata,diesel 2000cc,fabricat dupa 2015!

Edited by GhostMan71, 20 November 2017 - 22:41.


#2
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Deja am vazut la bugete de 15000€ cu kilometraje garla...

Nimic contra, cumperi o masina moderna...

Eu am un B5,5 Variant 2005 cumparat in 2015 cu 228.000km (reali, verificati) si am avut cheltuieli minime cu reparatii (un termostat, o bujie arsa, discuri si placute de frana (spate), o broasca portiera blocata si ulterior inlocuita ). Nu vad de ce ar sta lucrurile mai prost  la un B8...

#3
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Fiabila. Din ianuarie 2016 pana in prezent nu s-a intervenit la ea. Cumparata de noua. Sta bina si pe drum, consum mic. Mai lenesa putin fata de B7

#4
GhostMan71

GhostMan71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.11.2017

View Postclausio, on 21 noiembrie 2017 - 00:12, said:

Deja am vazut la bugete de 15000€ cu kilometraje garla...

Nimic contra, cumperi o masina moderna...

Eu am un B5,5 Variant 2005 cumparat in 2015 cu 228.000km (reali, verificati) si am avut cheltuieli minime cu reparatii (un termostat, o bujie arsa, discuri si placute de frana (spate), o broasca portiera blocata si ulterior inlocuita ). Nu vad de ce ar sta lucrurile mai prost  la un B8...

La buget de 17-19.000 se gasesc cu km putini până in 50.000 dar cam chele.ma intereseaza si un minim de optiuni decente.

#5
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Musai ia ACC si farurile cu LED, nu alea proaste, alea dajtepte. Fac toti banii!

BTW - de ce vrei sa iei unul inca in garantie - http://vwforum.ro/to...i-axei-cu-came/

Edited by JohnSmith, 21 November 2017 - 09:50.


#6
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012
Desi unii spun ca e un pas mare fata de b7, se pare ca sunt multe probleme pe b8
Ca masina a evoluat insa ca fiabilitate s-a dus in jos.

#7
GhostMan71

GhostMan71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.11.2017

View PostJohnSmith, on 21 noiembrie 2017 - 09:48, said:

Musai ia ACC si farurile cu LED, nu alea proaste, alea dajtepte. Fac toti banii!

BTW - de ce vrei sa iei unul inca in garantie - http://vwforum.ro/to...i-axei-cu-came/

Asta e un caz izolat.eu as da vina pe neglijenta posesorului auto!

#8
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca citeai topicul intreg, vedeai ca i-a fost reparata masina pe gratis in germania, de catre vinzator.
Asa ca...

#9
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Bineinteles ca este un caz izolat, nici n-am sustinut altceva, casca ochii la ce am spus eu - "garantie"!
Totodata te pot asigura ca nu a fost neglijenta ownerului, fapt confirmat de VW AG si de vanzator prin repararea masinii fara niciun fel de cost pentru owner, desi masina tocmai ce iesise din garantie.

Edited by JohnSmith, 23 November 2017 - 08:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate