Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Dodonul și buletinul de vot

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Genial.. :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zjSTna1U4v8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Igor e nume Romanesc ? Ceva in genul " Natasa , davai avtomat , nemtii pa ulita !" ! Harasho !

P.S. - Pacat de limba Rusa (si acum inca mai trag de la ei torrente , chiar daca apare in chirilica , ani de rusa de la scoala m-au ajutat !) , politica distruge totul .

Edited by tidicristi, 20 November 2017 - 03:47.


#3
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
De curand am nimerit in mijlocul a zeci de ...hai sa le spun azi 'moldoveni', care mai ca nu m-au linșat, motivul fiind limba lor. Nu am vazut in viata mea atata ura si rautate.
Se bateau cu pumnul in piept ca ei sunt moldoveni adevarati, dar vorbeau si scriau in rusa !
Pana la urma care e limba moldoveneasca ? E fix cea romaneasca cumva ?

I-am intrebat de ce ma urasc, raspunsul a venit de la un moldovean care vorbea in romaneste. Mi-a explicat ca eu sunt 'rrom' din Romania care vrea unirea, plus ca vorbim doua limbi diferite...ca eu vorbesc 'valaha' iar el vorbeste moldoveneasca. In ciuda faptului ca ma intelegeam perfect cu el...l-am intrebat daca e nevoie de translator...
Pentru ei cuvintele 'roman' si 'rrom' sunt sinonime.

Edited by Spaghete, 20 November 2017 - 05:51.


#4
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017
Daca nu-l duce capul... ce sa-i faci? In republica Moldova, bravii lor conducatori sunt atat de retarzi ca nici macar nu stiu ca asa zis "moldovenaesca" lor este de fapt limba romana. Romania ca stat ar face bine sa o lase mai moale cu republica Moldova, sa nu-i mai pupam in cur atata ca sunt fratii nostri ca-i cam doare in poola de fratia cu noi.... Nu este prima data cand suntem jigniti ca romani de acesti "pupincurici" ai lu' Putin deoarece si Voronin tot la fel ne-a jignit in urma cu cativa ani... asta dupa ce Moldova a avut niste beneficii de pe urma Romaniei ... de la curent si gaze ieftine pana la locuri gratuite pentru studenti in facultatile din Romania. Toti instalatorii de scara blocului in Moldova ajung sefi de stat deoarece Rusia are nevoie de retarzi ca sa-i puna la putere

Edited by iulian160380, 20 November 2017 - 07:26.


#5
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

View PostSpaghete, on 20 noiembrie 2017 - 05:48, said:

Se bateau cu pumnul in piept ca ei sunt moldoveni adevarati, dar vorbeau si scriau in rusa !
Se numesc oameni imbecilizati de sistemul rus, in realitate sunt niste "curve" de oameni... daca le dai (Romania) ceva stau cu mana intinsa si se dau frate cu tine iar daca le da altu (Rusia) ceva te tradeaza pe fata si au uitat de "fratia" cu tine. Povestea bunicamiu care a fost pe front ca atunci cand mergeau la lupte si eliberau regiuni ocupate de germani nu faceau rautati soldatii rusi cat faceau basarabenii imbatanduse si facand ravagii pe acolo.... in realitate sunt niste "scursuri" de oameni mai perversi ca ungurii si rromii. Nu inteleg de ce dracu ne-am inhaitat noi ca stat cu Moldova si cetatenii lor acceptandu-le drepturi si privilegii pe teritoriu Romaniei... in mare parte ei fiind betivani, batausi si curve... avand la conducerea statului un om care-i reprezinta... "curva de Dodon". Asta ne-ar mai lipsi, sa ne unim cu Moldova sa facem cum spun unii prosti "Romania Mare".. sa ne alegem cu infractionalitate ridicata, puturosi la greu, curve la toate strazile si asistati sociali la toate colturile. Asta le este valoarea... niste "jeguri"... sa stea in tara lor si sa ne facem ca nu-i bagam in seama, eu referendum pentru unirea cu Moldova nu accept si nu votez DA niciodata

Edited by iulian160380, 20 November 2017 - 07:49.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcaiuscorneliu, on 20 noiembrie 2017 - 03:27, said:

Genial.. Posted Image
Dodon-ul parca era suspendat sau vroiau aia ca le permite legea...

#7
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016
Județele Galați Bacău Vaslui " beneficiază " deasemenea de astfel de idioți.
Numai că prostia lor se manifestă în alte forme pe subiecte diferite.

#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View PostSpaghete, on 20 noiembrie 2017 - 05:48, said:


Pana la urma care e limba moldoveneasca ? E fix cea romaneasca cumva ?

un fel de limba austriaca, americana, braziliana, argentiniana, mexicana, canadiana, etc.
Toate astea au ceva in comun: nu exista.

#9
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017
Indoctrinati de mici, colegii mei de facultate stiu ca rusii i-au scapat de jugul romano-fascist.

#10
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Postclasique, on 20 noiembrie 2017 - 08:34, said:

Județele Galați Bacău Vaslui " beneficiază " deasemenea de astfel de idioți.
Numai că prostia lor se manifestă în alte forme pe subiecte diferite.

Adica ?

#11
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View PostSpaghete, on 20 noiembrie 2017 - 09:07, said:



Adica ?
Du-te-n ... Bacău și vei înțelege!

#12
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pare cam suparat dodonul. Sa ii punem un cantecel vesel?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y01xp6GsKSg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Postclasique, on 20 noiembrie 2017 - 09:13, said:

Du-te-n ... Bacău și vei înțelege!

Insist...Adica ?

#14
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostSpaghete, on 20 noiembrie 2017 - 05:48, said:

...
Pentru ei cuvintele 'roman' si 'rrom' sunt sinonime.
Pãi e pentru toatã lumea
A fost cel mai inteligent pas pentru distrugerea ireversibilã a identitãții....plus amestecarea culorilor tricolorului, plus manelizarea imnului...duc exact unde trebuie. La fraieri merge.
Mãcar ãia se bat pentru ce-i al lor...noi plecãm dracu'...cu ciaoanu' la inima cãruței...

Edited by sarac.lipit, 20 November 2017 - 09:41.


#15
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Igor Dodon nu e rus! E doar un gunoi din ghena Rusiei...dupa fizionomie, ceva corcitura scarboasa,  turanica sau tatareasca.

#16
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009

View Postiulian160380, on 20 noiembrie 2017 - 07:28, said:

Se numesc oameni imbecilizati de sistemul rus, in realitate sunt niste "curve" de oameni... daca le dai (Romania) ceva stau cu mana intinsa si se dau frate cu tine iar daca le da altu (Rusia) ceva te tradeaza pe fata si au uitat de "fratia" cu tine. Povestea bunicamiu care a fost pe front ca atunci cand mergeau la lupte si eliberau regiuni ocupate de germani nu faceau rautati soldatii rusi cat faceau basarabenii imbatanduse si facand ravagii pe acolo.... in realitate sunt niste "scursuri" de oameni mai perversi ca ungurii si rromii. Nu inteleg de ce dracu ne-am inhaitat noi ca stat cu Moldova si cetatenii lor acceptandu-le drepturi si privilegii pe teritoriu Romaniei... in mare parte ei fiind betivani, batausi si curve... avand la conducerea statului un om care-i reprezinta... "curva de Dodon". Asta ne-ar mai lipsi, sa ne unim cu Moldova sa facem cum spun unii prosti "Romania Mare".. sa ne alegem cu infractionalitate ridicata, puturosi la greu, curve la toate strazile si asistati sociali la toate colturile. Asta le este valoarea... niste "jeguri"... sa stea in tara lor si sa ne facem ca nu-i bagam in seama, eu referendum pentru unirea cu Moldova nu accept si nu votez DA niciodata

Ca sa nu avem o enclava ruseasca get-beget aici, precum Königsberg (Kaliningrad) nitel mai la nord.

Edited by WarpS, 20 November 2017 - 10:25.


#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postsarac.lipit, on 20 noiembrie 2017 - 09:33, said:

Pãi e pentru toatã lumea
A fost cel mai inteligent pas pentru distrugerea ireversibilã a identitãții....plus amestecarea culorilor tricolorului, plus manelizarea imnului...duc exact unde trebuie. La fraieri merge.
Mãcar ãia se bat pentru ce-i al lor...noi plecãm dracu'...cu ciaoanu' la inima cãruței...
Adica vrei sa zici ca rusii arunca vina pe rromi cum ca ei ar vrea unirea cu Romania si de fapt rusia se intelege perfect cu Romania da' rromii astia s-au bagat intre ei si poarta strambe. Deci daca se poate sa voteze moldovenii la dodon pana maine....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate