Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Battlefield 4 direct x error

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Warchild04021975

Warchild04021975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.11.2016
Salutare

Nu mai inteleg nimic,detin Battlefield 4 original pe Origin,merge perfect,inchid calculatoru ,a doua zi il deschid incerc sa intru in jos si direct x error.Am tot urmarit tutoriale cu instalat ultima versiune de CC++rRedistribuable,instalat direct x,dezactivat Origin in game,merge apoi iar dupa un timp eroarea cu direct x.Nuinteleg cum poate aparea eroarea din senin,n-am instalat nimic nou in Windows,pur si simplu apare din senin.
Multumesc anticipat pentru ajutor.

Attached Files


Edited by Warchild04021975, 19 November 2017 - 00:08.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Incearca prima data un alt driver video (eventual de prin februarie-martie 2017, sau cel mai recent driver daca cel de acum e foarte vechi), si pe urma verifica sa vezi daca nu cumva ai pe Origin cheia de activare a jocului in formatul suportat de Steam, ca sa poti activa jocul pe Steam si sa incerci de acolo sa vezi cum ruleaza.

#3
Warchild04021975

Warchild04021975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.11.2016
Jocul il am de aproape un an a mers impecabil,si uite astazi il deschid si merge :)

#4
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

View PostWarchild04021975, on 19 noiembrie 2017 - 00:05, said:

Salutare

Nu mai inteleg nimic,detin Battlefield 4 original pe Origin,merge perfect,inchid calculatoru ,a doua zi il deschid incerc sa intru in jos si direct x error.Am tot urmarit tutoriale cu instalat ultima versiune de CC++rRedistribuable,instalat direct x,dezactivat Origin in game,merge apoi iar dupa un timp eroarea cu direct x.Nuinteleg cum poate aparea eroarea din senin,n-am instalat nimic nou in Windows,pur si simplu apare din senin.
Multumesc anticipat pentru ajutor.
din ce vad, eu personal am inteles ca ai dat de un  bug al sistemului de randare al jocului.Reinstaleaza jocul cu drepturi de administrator si ruleaza-l cu drepturi de admin.
sau vezi daca cumva ai rulat jocul asta in modul sau de debugging.
Tot acel mesaj de eroare iti spune faptul ca s-a incercat apelul unei functiei care in versiunea finala a jocului nu exista si nu trebuie sa existe.Prin urmare de ce ai acel apel al functiei ?
Pai ceva s-a intamplat in config jocului (si aici este bugul) care l-a facut sa intra in  mod "debugging" insa acel mod a fost scos de developer.
Acel mesaj de eroare este de la aplicatie catre un posibil developer si nu este un mesaj al os-ului sau al jocului catre end-user.
Adica , tu nu ar fi terbuit sa vezi niciodata acest mesaj de eroare in aceasta versiune( de retail-productie) al jocului.

Edited by navistar_eagle, 19 November 2017 - 20:41.


#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Poate ti-ai facut un update driver placa video. Daca nu reinstaleaza directx si jocul, ruleaza ca admin etc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate