Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

ajutor social fara conditii

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#1
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
mi-a aratat cineva emisiunea asta (schimb de mame). e foarte indignat de personajul vasile care traieste din ajutoarele de la primarie (primar pnl).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tjlYJqi15PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pt exemplificare: min 37, 42, 50, 59, ora 1 si 9 min, ora 1 si 19 min.


ca si concluzie, esti fraier daca muncesti si nu mergi la primari sa ceri.

cred ca sunt foarte multi care gandesc astfe.

asta inseamna ajutor social fara conditionalitati.

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, ai descoperit acum apa calda ?
Vezi sa nu lesini, tine-te de scaun: sint sute si mii de oameni ca asta in toata tara.

#3
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 buyonevideo, on 18 noiembrie 2017 - 18:03, said:

Hmmm, ai descoperit acum apa calda ?
Vezi sa nu lesini, tine-te de scaun: sint sute si mii de oameni ca asta in toata tara.

cred ca unii pe aici te-ar contrazice.
ti-ar explica cat de necesare sunt ajutoarele sociale si ca cei care le primesc le merita .

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
O fi un primar de la tara. Pe la mine pe la tara iau o gramada, primarul da ca stie ca astia il voteaza, pe cand daca le taie ajutorul ii face dusmani.

#5
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 slai, on 18 noiembrie 2017 - 18:08, said:

O fi un primar de la tara. Pe la mine pe la tara iau o gramada, primarul da ca stie ca astia il voteaza, pe cand daca le taie ajutorul ii face dusmani.
culmea e ca e vorba de primarul de la otopeni. nu chiar tara. de la pnl.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 dexter_lab, on 18 noiembrie 2017 - 18:05, said:


cred ca unii pe aici te-ar contrazice.
ti-ar explica cat de necesare sunt ajutoarele sociale si ca cei care le primesc le merita .
Ohhhoo, stai calm.
NU am zis ca ajutoarele sociale nu sint bune sau ca aia de primesc nu le merita.
Eu am spus clar ca sint UNII ca ala din clip.
Restul, care primesc pe bune, ba mai fac si munca aia in folosul comunitatii, foarte bine, n-am nici o treaba cu ei.

NU se intimpla doar la sate/comune, stati voi linistiti.
Se intimpla si la orase si mun'cipii

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu nu cred ca altcineva in afara de minori, persoane cu handicap sau batrani, ar trebui sa primeasca asa ceva.

#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Pai si ce sa munceasca ? Nu cumva vreti sa il bagati si pe el sclav pe la vreo multinationala, sa bage tigari, cafele, fast food si stress in vena si sa moara la 50 ani cu rate la banca pentru audi la mana a 2-a ? Las ca asa macar ajunge el mos batran si isi va vedea copii sclavi la multinationale si banci, de se caieste ca i-a facut.

#9
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 _-AppleS-_, on 18 noiembrie 2017 - 18:25, said:

Pai si ce sa munceasca ? Nu cumva vreti sa il bagati si pe el sclav pe la vreo multinationala, sa bage tigari, cafele, fast food si stress in vena si sa moara la 50 ani cu rate la banca pentru audi la mana a 2-a ? Las ca asa macar ajunge el mos batran si isi va vedea copii sclavi la multinationale si banci, de se caieste ca i-a facut.

nu. cum sa vrem asa ceva. muncim noi pt el.

#10
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Mai oameni buni, in multe comune pana si primarul sau subalternii lor din primarie sunt semi analfabeti.
Va dati seama cum sunt aia pe ajutor social .
Cine ii angajeaza ?
Voi i-ati angaja ?

#11
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Ati inebunit complet cu ajutoarele sociale & bugetarii...

#12
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
La mine in comuna cu primar psd care si eu l-am votat chit ca nu imi place partidul nu se mai dau ajutoare pe degeaba de cand munca e obligatorie. Unii au renuntat la ele, altii vin si fac treaba, au disparut tufisuri si serparii care cresteau de ani de zile de cand i-a bagat la treaba.

Edited by SpeedDemon, 18 November 2017 - 18:50.


#13
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 Astute, on 18 noiembrie 2017 - 18:43, said:

Mai oameni buni, in multe comune pana si primarul sau subalternii lor din primarie sunt semi analfabeti.
Va dati seama cum sunt aia pe ajutor social .
Cine ii angajeaza ?
Voi i-ati angaja ?

primaria sa le dea de munca.
sa tina o lopata in mana nu ii trebuie carte. sa dea cu matura pe strazi, sa varuiasca o scoala pot sa faca si fara facultate.
sa ii vad iarna cum pun mana pe lopeti si dezapezesc comunele si satele in care locuiesc si voi spune ca merita ajutorul ala social.

 vlad1102, on 18 noiembrie 2017 - 18:44, said:

Ati inebunit complet cu ajutoarele sociale & bugetarii...

am inebunit cand vad ca unu care asteapta doar sa primeasca, chiar daca ar putea sa munceasca pt ca nu are vre-un hadicap, aproape ca o face fraiera pe aia care ii spune ca ei ii e rusine sa mearga sa ceara de pomana.

aici nici macar nu mai e vorba de nesimtire din partea lui. asta e normalitatea pt el.

#14
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 dexter_lab, on 18 noiembrie 2017 - 19:05, said:



primaria sa le dea de munca.
sa tina o lopata in mana nu ii trebuie carte. sa dea cu matura pe strazi, sa varuiasca o scoala pot sa faca si fara facultate.
sa ii vad iarna cum pun mana pe lopeti si dezapezesc comunele si satele in care locuiesc si voi spune ca merita ajutorul ala social.



am inebunit cand vad ca unu care asteapta doar sa primeasca, chiar daca ar putea sa munceasca pt ca nu are vre-un hadicap, aproape ca o face fraiera pe aia care ii spune ca ei ii e rusine sa mearga sa ceara de pomana.

aici nici macar nu mai e vorba de nesimtire din partea lui. asta e normalitatea pt el.

Prietene, intr-o tara europeana nu se mai da cu matura pe strada.
Am un coleg britanic care a fost in Romania in 1989 la un meci Steaua-Glasgow Rangers.
Si stii ce i-a ramas in cap ?
Femeile care maturau strada, asta e imaginea de lumea a 3-a care ii vine im minte legat de Romania.
Ce sa ii spun, ca in 2017 tot la matura se curata strada ?

#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 dexter_lab, on 18 noiembrie 2017 - 17:54, said:

mi-a aratat cineva emisiunea asta (schimb de mame). e foarte indignat de personajul vasile care traieste din ajutoarele de la primarie (primar pnl).
..
Pai si atunci de ce nu a deschis cineva-ul ala subiectul pe Softpedia? dai vina pe o persoana care nu exista ci indignatul esti tu!
(*se si vede din comentariile tale ca pe tine te roade rau subiectul asta, nici  nu esti sincer!  Vasile o avea practicile lui dar macar e sincer!)

Edited by stlk, 18 November 2017 - 19:27.


#16
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Eu imi rup spatele si imi toc nervii pentru mai putini bani decat sa ia el pe luna ca sa stea si sa comenteze. Fuck, dear Romania!

#17
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 Astute, on 18 noiembrie 2017 - 19:16, said:

Prietene, intr-o tara europeana nu se mai da cu matura pe strada.

Sa mori tu?

#18
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Astute, on 18 noiembrie 2017 - 18:43, said:

Mai oameni buni, in multe comune pana si primarul sau subalternii lor din primarie sunt semi analfabeti.
Va dati seama cum sunt aia pe ajutor social .
Cine ii angajeaza ?
Voi i-ati angaja ?
Tu daca ai creste animale de rasa (ciini, pisici, capre, ...) ai accepta sa inmultesti exemplarele fara valoare distrugind puritatea septelului ?
Acei oameni ar trebui castrati, ar trebui sa le fie interzisa inmultirea, eu personal nu vreau sa muncesc pt paduchii aia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate