Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vânzători care sunt pareleli cu produsul (olx, okazii, etc)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Eu i-am dat unuia azi mesaj să-i spun că nu mai sunt interesat să cumpăr deoarece văd că e greu să cumpăr de la el.
Nici măcar telefon nu lăsase, dacă răspunde cu greu la mesaje.

#92
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Sunt cre nu se deranjează ptr preturi mici, au o comandă minimă.
Chilipiruri şi ieftinituri nici nu prezintă interes să dea prea multe detalii despre ele.

În general gheţoii nu stau să dea multe detalii la chilipiruri, ei nici când vând maşini nu dau detalii multe.

Oi fi vrut să cumperi vreun video sau cd uri sau CD-ROM din 1998 găsite la gunoi în germania de gherţoi.
Crezi că ăla o să-ţi dea detalii multe? Ăla stă să numere euro primiţi pe maşina vândută şi ce i-a mai adus fiică-sa de la produs şi se gândeşte să ia de o parte din ei bitcoin poate şi să nu il caute statul să dea impozit. Mai dă 2 înjurături că să ia dracu pe ANAF pe Poliţie şi pe Dragnea şi îţi dă ţie mesaj hai bă dacă vrei acum să-l iei e ca în poză nu mai mă întreba detalii că nu ştiu.Crezi că ăla o să-ţi dea detalii dacă video are bandă de cauciuc şi afişaj cu LED sau cd-urile au muzici anume sau sunt matriţate, sau CD-ROM-ul dacă e marca X si ceviteză de citire are sau că e funcţional sau nu? Nici nu ştie ce-s alea.

Dacă găseşti să cumperi de la oameni pasionaţi care ştiu ce vând este intradevăr un noroc, dar poate şi preţul fi mai mare uneori.

Edited by babarzotea, 04 January 2018 - 15:00.


#93
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Poate nu știți, dar există oameni ce nu știu ce comandă, nu știu ce au nevoie, sunt copii și adulți ce comandă din 3 locuri același lucru si ridică un singur colet, sunt clienți ce nu-și cunosc adresa, dau numărul de telefon greșit, așteaptă coletul în maxim 24 de ore, deși nu fac diferența între curier și poștă, nu știu ce-i aia zi liberă decât dacă e pentru ei, cred că dacă un produs e disponibil 24 de ore online, este și cineva acolo precum într-un magazin fizic și sună la ora 2-3 noaptea. Și ca să fie veselă treaba, cele mai întâlnite întrebări puse de doamne - Când mi-o pui? urmată de Când îmi vine? și nu nu e vorba de ceva rușinos...Posted Image

#94
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Păi şi cumpărători imbecili sunt unii.
Eu am refuzat mulţi ori că întrebau tâmpenii care e ultimul pret sau ca daca e valabil desi vindeau si ei produse asemanatoare, ori cereau livrare cu colet la prostii ptr zona locală aflate la 5 -10 lei.

Unul vindea vechituri si dorea să mai adune de 10 lei inca niste prostii de la mine să le vândă apoi la suprapreţ adică pe la 40 si dorea colet la 10 lei. Deci colet pt 10 lei cu ramburs, băi eşti nebun? pridusele erau 15 lei în anunţ dar negociase de obtinuse 10 lei că cedasem eu. Bineinteles că i-am dat 2 injuraturi spre final si nu i-am livrat nimic că era şi prost crescut şi impertinent.

Altul a luat de la mine prostii care nu-mi trebuiau ieftine pe plan local, că spunea că-i trebuie, apoi peste câteva săptămâni le-am găsit la vanzare la el lustruite si la preturi de 10 ori mai mari ca super chestii vintage. Nu stiu cine naiba ar fi cumpărat, că abia scăpasem eu de ele cu ajutorul lui.

Mă întreba acum vreo cateva zile un copchil că de ce nu sună telefonul, sa-i dau unul corect, era ora 12 fără 20 noaptea. Şi asta pt un produs super ieftin ce nici nu ştia sa-l monteze sau folosească după cum sunt unii.

Edited by babarzotea, 04 January 2018 - 20:31.


#95
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt si oameni batuti in cap.

Eu patesc frecvent:
-pun in anunt pret fix sau fara schimburi , si ma trezesc ca primesc tot felul de schimburi tampite sau imi ofera pret mai mic. Romanul daca nu negociaza nu e sanatos.
-sau unii ma intreaba daca e valabil, le spun DA si apoi citesc mesajul si nu mai zic nimic... Posted Image

De asta nici nu mai las nr. de telefon.

Edited by TruculMagic, 04 January 2018 - 20:56.


#96
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Nici eu nu las nr. de telefon ca sa nu ma sune vreun obosit sa ma intrebe ultimul pret sau daca fac schimb cu mezeluri.
Cand se hotaraste vreunul ca e interesat ii las numarul si rareori se razgandeste.
Cu alte cuvinte dau numarul celor cu care stiu ca nu vorbesc vorbe goale.

#97
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Nici eu nu las numar de telefon, din motivele deja expuse. Tot asa, ma intreaba daca mai am produsul, eu ii intreb daca au citit cu atentie anuntul, dupa care... pauza.

#98
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Unii vânzători uită să anunţe că au vândut produsul, aşa că întrebarea e uneori corectă.
Dacă nu laşi nr. de telefon, măcar răspunde repede la mesaje.

#99
69-bits

69-bits

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.01.2018
Aia care nu raspund sunt parfum. Sa vedeti ce frumos e cand ti se raspunde la mesaj dupa 3 saptamani. Asta in conditiile in care nu avea nici nr de telefon.

#100
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Eşti extraordinar Djl. Ce produs au vândut şi inca e valabil, produsul se sterge de la vanzare dupa maxim o lună.

Oamenii au şi alte treburi decât săraspundă in 5 minute la mesaje. Si mai ales la cele daca e valabil sau care e ultimul pret.
Si mai sunt si ăia care după ce le spui tot ce vor să afle nu mai dau nici un semn de viaţă.

Unul căuta cooler si nu stia ptr ce socket. Cred că nici nu merită atenţie toţi copchiii care au impresia că stăm pt 5 lei să negociem la 1 noaptea şi să-l învăţ ce trebuie să monteze şi cum.

#101
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Au mai fost cazuri de unii care au uitat să scoată de la vânzare.
Dacă spune că preţul nu e negociabil, eu nu mai întreb. Dar dau un exemplu: cineva vindea nişte peliculă cinema de 16 mm, l-am întrebat dacă are şi pe 35, a zis că da, că e un documentar, nu ştie ce e, nu a reuşit să pozez imagini de pe film, i-am oferit un preţ, l-am întrebat de vreo 3 ori dacă-i convine şi nu mi-a zis nici da, nici da. În cele din urmă i-am spus că nu mă mai intersează pentru că văd că e greu să cumpăr de la el.

#102
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Eu nu bifez negociabil la produse că atunci unii cred că dacă e 20 lei pot să ofere doar 2 lei.
Intradevar in cazul mei poate fi 2 lei produsul doar dacă cumpără şi altele în valoare mai mare şi obţine reducere.

#103
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Cat de imbecili poz fi unii. Dacă nu e telefon sau nu sună e tragedie. Le e chiar lene să mai scrie mesaj pe olx să rămână acolo mesajul, analfabetismul e de fapt.
Oricum olx a devenit un site de bişniţăreală, în afară de maşini vechi şi telefoane nu mai prea găseşti nimic, de fapt reflectă ocupaţiile naţiei noastre de lumea a treia. Noroc că situl nu acceptă şi anunţuri de prostituţie sau droguri că ar fi egalat nr de maşini.

#104
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Unii spun ce tip de produs vând, dar nu sunt în stare să scrie şi marca. Alţii spun modelul, dar marca nu...

#105
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

 Steetch, on 04 ianuarie 2018 - 23:03, said:

Nici eu nu las numar de telefon, din motivele deja expuse. Tot asa, ma intreaba daca mai am produsul, eu ii intreb daca au citit cu atentie anuntul, dupa care... pauza.
păi sunt analfaeţi mulţi şi cumpără pt a revinde. Il ia la pret de nimic de la tine si-l revinde altundeva cu alt pret spunând că e nou sau modificand carcateristicile.
Intrebarile daca  evalabil si care e ultimul pret sunt ca o cale de a deschide o discutie in care să strecoare ideea că oferă jumate din pret sau un sfert din pret.
Problema e că produsul tău ajunge apoi ca si ţeapă la altcineva.

#106
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am avut un senzor de vanzare la masina , dupa ce am tot vorbit cu tipa (cel putin numele era de femeie) si i-am tot raspuns la orice nelamuriri avea, la final m-a intrebat daca nu merg sa il si montez Posted Image

#107
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ahahaha, asa vindeam camere de supraveghere si ma suna cineva ca sa ii instalez camerele, ahahaha. Gen go go go boss.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate