Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pareri media player Xiaomi mi box

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
PN88

PN88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.09.2017
As vrea sa achizitionez acest media player.As vrea niste pareri,poate cineva are acest player media

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
E un player bun, unii ar zice ca e cam scump.

#3
PN88

PN88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.09.2017
Ca brand ma gindesc ca e bun

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Daca este vorba de vers. internationala cu Android TV este chiar ok pt. cat costa. Avantaje vs. alte box-uri cu Android: ai acces la YT si Netflix in 4K si Amazon Video in 1080p. Majoritatea box-urilor sunt limitate la 720p pe YT, Netflix si Amazon in SD. Sigur daca ai un TV 4K ai acces din OS-ul tv-ului la YT, Netflix, Amazon in 4K dar este zic eu mai incomod sa tot comunti in functie de ce aplicatie folosesti intre OS-ul tv-ului si box-ul cu android.
Ai ca si OS Android TV pe care-l poti vedea pe un TV Sony (cu Android). Este insa doar vers. 6, exista un 7 in beta dar nu stiu daca il vor finaliza chinezii sau scot alt model. In Android TV ai acces din Play doar la aplicatiile pt. Android TV, aplicatii care pot fi controlate cu telecomanda cu taste navigationale. Alte aplicatii pe care nu le gasesti in Play pentru Android TV (de ex. HBO Go) se pot instala foarte usor dar ai nevoie de apk si de un air-mouse pentru control.
SoC S905 este un picut cam vechi dar inca isi face treaba ok. Nu are decat un USB si nu are port LAN deci depinzi de Wifi si implicit de un semnal bun acolo unde-l amplasezi.
Eu as alege in loc de Chromecast Ultra sau alte box-uri chinezesti in jur de 60 euro Mibox-ul.

Edited by MD, 18 November 2017 - 09:01.


#5
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
Pe mine m-a descurajat precizarea "External Subtitle Supported: No" si faptul ca nu are LAN, asa ca am ales (si sunt multumit de) asta - https://www.gearbest.../pp_591550.html
In rest Xiaomi Mi TV Box mi se pare excelent, inclusiv ca pret.
Uita-te si la Roku (Streaming Stick+ sau Ultra), daca te intereseaza Netflix in 4K.

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Precizarea legata de subtitari tine de player nu de box. Evident ca nu constitue o problema afisarea subtitarilor. Lipsa LAN-ului insa am mentionat-o, daca nu ai semnal wifi ok in camera unde pui Mibox-ul atunci ar trebui sa cauti altceva.
Ceva RAM (chiar si 3-4 GB), eMMC (16 si chiar 32GB) baga chinezul ca nu-s scumpe la kg (evident ca nu pun RAM si eMMC performante, scumpe in device-uri no-name) problema este la soft acolo majoritatea firmelor de garaj nu au pe nimeni angajat arunca cuti pe piata cu configuratii aparent de top cu preturi mici si update-uri pauza. Daca ai noroc sa fie relativ ok te bucuri de cutie daca ai vreo problema nu-ti fa sperante ca va apare vreun update sa o rezolve.
Roku sunt playere cu OS proprietar pt. piata din US, nu le recomand.

Edited by MD, 18 November 2017 - 17:56.


#7
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006

View PostMD, on 18 noiembrie 2017 - 17:50, said:

Precizarea legata de subtitari tine de player nu de box.
M-am gandit si eu la asta, insa ... de ce exista precizarea ? La ce suport se refera ?
In ce priveste chinezaria mea, inca n-am nemultumiri. A rulat orice i-am cerut, inclusiv din PC prin Wifi. Doar niste fisiere mai mari au necesitat LAN.
Roku ... inteleg ca am facut bine ca nu l-am luat :)

#8
PN88

PN88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.09.2017
Am inteles.Va multumesc,baieti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate