Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Sapa, tencuiala preturi

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Depinde de pretentii. La mine am dat doar una ca nu am avut pretentii deosebite dar in mod normal se dau minim doua maini.
Daca era dupa mine nu dadeam deloc. Doar tinci si driscuit frumos. Mi se pare inutil gletul. Multa munca pentru nimic. Asa ca sa nu fie aspri peretii la pipait de parca toata ziua te freci de pereti.
Pana la urma tine strict de gusturi. Si fiecare trebuie sa isi faca asa cum ii place lui.

Edited by PoeOvidiu, 15 December 2017 - 21:49.


#38
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002

View PostPoeOvidiu, on 15 decembrie 2017 - 21:44, said:

Doar tinci si driscuit frumos. Mi se pare inutil gletul. Multa munca pentru nimic.
LIKE si PARTIKIP! :)

#39
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 09.08.2006

View PostMissIce, on 15 decembrie 2017 - 21:41, said:

cam cate maini de glet se dau dupa tencuiala?

Depinde de cat de stramb a iesit tencuiala. Nu exista o regula.

#40
MissIce

MissIce

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.03.2017
Deci am zis dupa Dorei nu ma mai incurc cu nimic altcvea decat firme. I-am gasit pe astia si 4 saptamani au stat la glet, pana la urma, m-am saturat si le-am spus sa plece( efectiv stateau) mai e niste glet le alaturi plus slefuit si lavabil. Acuma seful lor vrea sa ma incarce pentru fiecare mana de glet. Si eu i-am zis mai omule tu ai dat cu tencuiala, pai tu trebuia sa scoti peretii drepti din tencuiala. Si stau si ma cert cu el, mai e si un nervos de om, fapt ce ma streseaza, nu am cum sa am o discutie logica cu el. Plus ca in dormitor au dat cu lavabil si e plin de mizerie si au mai si zgariat 2 calorifere noi ce au fost puse ieri.

Intr-o nota amuzanta din capitolul doar mie mi-se poate intampla.. am chemat niste oameni sa mi taie cam 5 mp din vie, m-am dus pana la dedeman cu sotul si cand m-am intors acasa, toata vita de vie ( 50 mp) era taiata, suportii din fier jos, vita era de 30 de ani si o tineam mai mult ca era de la bunici ca si valoare sentimentala.

#41
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Dar ai un noroc de invidiat.
Dar sa știi ca depinde și de client. Eu acum efectiv nu dau de el. Ca ajungi în situații cu mai multe variante și sa își aleagă cea care îi place. Pana la urma am dat de noii proprietari ai casei și fac cum vor ei ca de constructor nu mai prea dau.

#42
MissIce

MissIce

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.03.2017
Acuma sunt mulțumită, am găsit pe cineva ce va termina de șlefuit și să dea ch lavabil până marți și după draci și o  grămadă de bani pierduți ne vom muta in casa vineri chiar apucam sa facem și mâncarea de Crăciun.

Pai in Constanța nu găsești pe nimeni rapid. Însă eu va jur am ajuns sa plătesc orice numai sa terminăm.

#43
MissIce

MissIce

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.03.2017
Din ciclul cate sa pățesc până să o iau razna. Am vrut să punem o priză și am găsit apa pe copex, mergem în pod și descoperim că o portiune din pod are folia de condens pusă invers. Vata e uda. Vata e pusa intre doua folii, cea de dedesubt e pusa bună cea de sus e invers. Vata e uda. Ce naiba sa fac?

#44
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Din cate stiu doar sub vata se pune folie. In rest ce sa faci? Numeri pana la 100 sa te calmezi Posted Image si faci sarmale ca sunt sarbatorile de iarna :)

Edited by PoeOvidiu, 27 December 2017 - 07:56.


#45
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMissIce, on 24 decembrie 2017 - 19:32, said:

Din ciclul cate sa pățesc până să o iau razna. Am vrut să punem o priză și am găsit apa pe copex, mergem în pod și descoperim că o portiune din pod are folia de condens pusă invers. Vata e uda. Vata e pusa intre doua folii, cea de dedesubt e pusa bună cea de sus e invers. Vata e uda. Ce naiba sa fac?

Gigeii lovesc din nou.
Cand ai lucrari trebuie sa stii mai bine ca ei si sa stai cu ei.
Intorci vata invers sau chiar o inlocuiesti, din pacate.
Multa liniste va doresc !

#46
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
Ce preturi ar fi la sape acum, manopera si materiale + manopera?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate