Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Samsung Galaxy S7 vs Samsung Galaxy A5 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Nu pot sa le tin pe ambele pt. ca inca nu am ridicat nici unul si nici bani nu am de amabdoua ci numai de unul singur.
Inca nu sunt hotarat pe care sa-l ridic cand vor ajunge in showroom. Banuiesc ca maine sau poimaine. Nu e graba inca dar cand ajung trebuie sa ma hotarasc.
Mai am inca 3xJ5-uri in familie inafara de tel. meu. 2x2017 si 1x2016.

Edited by Kroghy, 17 November 2017 - 17:37.


#38
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
Mi-a placut la nebunie. L-am luat fara sa ma gandesc

#39
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Arata frumos acel Huawei, au copiat design-ul de la S8 insa e pacat ca nu are amoled si ca scrie Huawei pe fata. Oricum e offtopic, discutia e intre S7 si A5. Allview sau Huawei nu ma intereseaza.

Edited by Kroghy, 17 November 2017 - 17:47.


#40
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai e foarte simplu. Daca il folosesti doar la vorbit, ia-l pe cel mai ieftin. In situatia data, nici nu are rost smartphone. Gasesti telefoane nokia la 100 lei.
Sau poate vrei pentru design, ia-l pe cel mai frumos :))

#41
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Eu zic S7

 bobalex18, on 17 noiembrie 2017 - 12:35, said:

s7, datorită performanțelor și rezoluției, are autonomie mică în timp ce a5 are o super autonomie.
Nu stiu ce autonomie are A5, dar eu am scos frecvent SOT 4-5h(de obicei jucand sim city build it) cu autonomie 1-2 zile, sau la utilizare mai putina, SOT 1-2h, autonomie ~6 zile (ultima SOT 45m, vorbit vreo ora. autonomie 6 zile 19h)

#42
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Intre timp am lansat comanda si pt. un J5 2017 la 1000 ron. Care ajunge primul din cele 3, pe ala il iau.

Edited by Kroghy, 17 November 2017 - 20:26.


#43
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
Pai fa si tu gestul ala sa redirectionezi s7 la mine

#44
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Am mai vazut o discutie cu schimbarea a datelor de livrare sau ceva de genul asta dar nu am nici o idee cum se face asa ceva, m-am uitat de curiozitate si nu gasesc nimic in interfata emag.
Momentan toate 3 sunt cu ridicare personala din showroom Iasi.
Sa vad care vine primul, daca nu vine S7 primul atunci bye bye. O sa va intreb pe voi cine il vrea si cum schimb datele de livrare. Momentan astept sa vad care comanda ajunge mai repede.

Edited by Kroghy, 17 November 2017 - 21:37.


#45
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Cu tot respectul, îți recomand încă odată S7. Nu o să-ți pară rău ;)
Am S7, S7 Edge cât și A5. Ca să nu fiu cârcotaș bateria lui A5 este peste cele enumerate, dar să nu uităm, S7 l-am cumpărat cum a apărut pe piața din Germania, Edge l-am cumpărat după 6 luni, iar A5 l-am cumpărat anul ăsta în iulie de la Vodafone aproape gratis la prelungire de abonament.
Menționez că A5 este la fata mea și telefonul este forjat la maxim....si rezistă cu brio ;)

#46
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 Kroghy, on 17 noiembrie 2017 - 17:45, said:

Arata frumos acel Huawei, au copiat design-ul de la S8 insa e pacat ca nu are amoled si ca scrie Huawei pe fata. Oricum e offtopic, discutia e intre S7 si A5. Allview sau Huawei nu ma intereseaza.
fac retur. super design și atat

#47
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Eu astazi am vandut S7,iti spun sincer ca in 13 luni de utilizare(eu zapcesc telefoanele cu orele) nu am avut nici cea mai mica pb!
Display superb
Baterie decenta
Sunet in convorbiri perfect
Se misca f bine,nu mi s a blocat nici macar o data

A5 am vazut prin show room uri,este foarte aproape ca design,dar eu zic ca este sub S7,sunt 200 de lei pe care S7 ii merita!

#48
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Am fost la Media Galaxy si am butonat A5 si S7.
S7 nu m-a convins deloc, ba chiar am ramas dezamagit ca ecranul se simte ca e mai mic cand sunt puse unul langa altul. Nu am simtit nimic in plus fata de A5 si nici specificatiile care ma intereseaza nu sunt diferite. Basca si Android era versiunea 6 si nu gasea update la 7.
A5 nici asta nu ma convinge dar are specificatii mai bune fata de J5 2017 actual. Adica ram, spatiu de stocare, usb de tip nou. Nu-mi place ca are spate de sticla dar probabil ca o husa de 30 de ron ii anuleaza acest aspect.
Am cautat husa de silicon si am gasit exact ce am la J5 si care-mi place foarte mult numai pt. A5. A5 pot sa-l cumpar acum din Media Galaxy sau Altex in timp ce S7 e inca in starea de "comanda plasata".
Intr-o ora cred ca ma duc sa cumpar A5.

Edited by Kroghy, 18 November 2017 - 11:21.


#49
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
S7 are încărcare wireless care pt mine e un mare plus

#50
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Este alegerea ta,dar din orice unghi il bate S7!

#51
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Gata, am luat A5. Deocamdata nu simt nici o diferenta fata de J5. Cu atat mai putin pana la S7. Poate cine foloseste intens telefonul simte diferenta dar eu nu.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Edited by Kroghy, 18 November 2017 - 13:56.


#52
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

 Kroghy, on 18 noiembrie 2017 - 13:55, said:

Gata, am luat A5. Deocamdata nu simt nici o diferenta fata de J5. Cu atat mai putin pana la S7. Poate cine foloseste intens telefonul simte diferenta dar eu nu.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.
sa te bucuri de el!

#53
softistulroman

softistulroman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.05.2018
Salutare,

Eu am de jumatate de an un Samsung A5 si sunt foarte multumit de el. Tine bateria 2 zile utilizare intensa. Software stabil.

Recomand.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate