Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre marca Vortex si Horizon

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View Postslai, on 17 noiembrie 2017 - 10:35, said:

Sunt bune. Facute de vestel in turcia.
Face vestel tot ce vrei și îți pune ce nume vrei la marfă.

#20
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Eu am un televizor Vortex cu Led în bucătărie diagonala de 48 cm și merge toată ziua. A adunat 3 sau 4 ani. Vede ok, citește toate subtitrările dacă îi bag filme pe stick. Nu am ce să îi reproșez dar nici nu pot să zic că te dă pe spate. Este o chestie care își face treaba și atât.

#21
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Horizon este Vestel 100%. Daca si Vortex sunt acum tot Vestel atunci e chiar perfect. Vestelul este nr. 1 in Europa ca volum de productie si calitatea este OK. Eu am un Vestel (brandul nici nu conteaza) de 32" fabricat in 02/2010 luat de la firma de retur magazin in 04/2011 cu 2 ani garantie, are si acum sigiliul vanzatorului pe el, merge perfect inca dupa mai bine de 6 ani jumatate. Si functioneaza zi de zi cate 5 ore minim.

#22
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

View Postdanbudulescu, on 17 noiembrie 2017 - 10:00, said:

Salut. Stie cineva cine produce televizoarele Vortex si Horizon? Sunt marci de doi lei sau... ?
Nu stiu cine le produce, de 2 lei nu sunt din moment ce am 2 TV-uri LED unu de 60cm Horizon si altu de 80CM Vortex si merg aproape non-stop de cand le-am cumparat ... adica de peste un an... Iti pot specifica altceva... am avut un Samsung de 80 cm LED, m-a tinut EXACT 25 de luni (cu o luna peste garantia de 24 de luni).. mi-a picat sursa de alimentare (dupa ce a iesit din garantie si ma costa reparatia cu piesa+manopera cu 200 lei mai putin ca un Horizon nou) iar in garantie mi-au schimbat benzile cu led-uri de la panel.... Asa ca trage si tu concluzia ... care sunt de 2 lei? Personal sunt foarte multumit de calitatea lor, au culori placute sunetul este bun si merg aproape non-stop (de pe la 4 dimineata pana seara pe la 1-2 noaptea )

PS - daca tot a venit vorba de Vortex este acum la oferta in Kaufland si Penny Vortex LED de 80 cm diagonala la 579 lei mai ieftin ca-n Altex de black friday Posted Image))) ... Altex-ul il da cu 599 lei Posted Image)) ... la REDUCERE Posted Image)). .... in timp ce cu 2 zile in urma am fost sa schimb un stick de memorie Hama de 32GB la ei si cat timp mi-au facut actele m-am uitat pe la TV-uri si-l aveau cu 569 lei Posted Image)) https://altex.ro/tel...vortex-v32ck600

View Postgumball3000, on 17 noiembrie 2017 - 10:56, said:

AM vazut horizon prin magazine, pare destul de ok panoul
pai daca au panel de LG pe ele ... aveam in urma cu vreo 7-8 ani un lcd de calculator de 19 inch wide... scria pe cutia lui care are panel de LG. modelu acesta http://olxro-ring02....-19-giurgiu.jpg

Edited by iulian160380, 17 November 2017 - 14:09.


#23
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
horizon = vestel, vortex = chinezarie.  Mult mai simplu de reparat modelele vestel, la cele vortex foarte greu de gasit soft daca pica. La unele modele Starlight "softul" a devenit integrat direct in procesor, foarte greu de facut ceva in cazul asta, nu recomand.

Edited by modoran, 17 November 2017 - 14:45.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Hint pentru cei cu Horizon. Daca vi se pare ca sunetul se aude incet intrati in setari, la sunet si dezactivati AVL. Dupa ce faceti asta, cum se auzea la 30 acum se aude la 20%.
[attachment=1990367:IMG_20171219_153704.jpg]

#25
paul27

paul27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2007
Am fost intr-un magazin Mediagalaxy si am vazut ca led-urile Vortex smart sunt facute in Turcia  si in EU modelele non smart. Vanzatorul spunea ca sunt asamblate in Polonia si ca sunt foarte bine facute pentru ca vinde destul de multe in fiecare zi si nu a avut reclamatii de la clienti.
Am cumparat un model non smart de 32" si sunt foarte multumit de el asa ca recomnd cu incredere.  O sa vedem in timp cum se comporta si cat de fiabil este.

#26
pikkollo

pikkollo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.11.2011
Ce părere aveți de acest tv?

https://altex.ro/tel...x-ledv32v-289s/

Initial ma gandisem la acesta, dar nu mai este la flanco...

https://www.flanco.r...eady-negru.html

#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
e ok, daca ai metro prin apropere e 690 finlux. e acelasi tv practic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate