Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Western Union..

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
Daca trimitem (in persoana) in alta tara bani, in cat timp/zile pot fi ridicati de catre destinatar? ma refer la perioada maxima pe care o are la dispozitie destinatarul....1 saptamana ...1 luna..?

Edited by 41ex, 16 November 2017 - 23:32.


#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Din ce stiu eu , ai 30 de zile la dispozitie sa- scoti . Dupa care , daca nu sau scos esti contactat sa vii sa ii ei inapoi .

#3
australis

australis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2010
10 zile, cel putin asa spune banca

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Banii sint disponibili 45 de zile.
Ca sa ii primesti inapoi, oricind (daca nu au fost deja ridicati de destinatar, logic), inainte/dupa 45 de zile, trebuie sa faci cerere scrisa la ghiseu (oricare, nu neaparat de unde i-ai trimis).
Punctul 4.4.(B)
https://www.westernu...conditions.html
Poti sa mai intrebi si aici oficial: [email protected]

#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,512
  • Înscris: 16.12.2006
Mi-a trimis cineva bani prin antichitatea numita Western Union si neavand chef sa stau la un ghiseu am zis hai sa incerc sa retrag banii primiti direct la un ATM . :)

Vazusem clipul lui Buhnici cum ca merge cu orice card Mastercard sau Maestro emis in Romania. (nu sunt client BT). https://buhnici.ro/p...on-direct-card/

Singurul meu card Mastercard de debit este cel de la Revolut. Am incercat cu el. dar, nu a mers, imi zicea ca nu am cardul activ. De aici, deduc ca nu functioneaza cu cardurile Revolut sau conform cu site-ul BT merge doar cu carduri emise de BT.  https://www.bancatra...i/western-union

Pe urma, am zis hai sa incerc si la Raiffeisen Bank (am card Visa la ei) si aici a functionat fara probleme. :)

In concluzie, daca aveti card emis de BT sau Raiffeisen Bank si aveti bani de scos de la Western Union se poate efectua tranzactia direct la ATM, fara sa mai stai la ghiseu si sa raspunzi la intrebarile de securitate.

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,518
  • Înscris: 16.03.2007
se poate si fara mai mai mergi la ATM, direct in internet banking sau aplicatia NeoBT. joac-o p'asta :)

Edited by laffin, 17 December 2021 - 09:08.


#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,512
  • Înscris: 16.12.2006
Direct in internet banking daca cel care imi trimite imi stie IBAN-ul si transfera direct pe IBAN. :)

Da la cat de bata e slabe sanse, daca se descurca il puneam sa faca direct top-up de pe cardul lui in Revolut la el si de acolo in Revolut la mine.  Asa evitam de tot Western Union si nu le mai platea aiurea 60 de coroane suedeze la un transfer de 1000 de coroane.

#8
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
https://play.google.....eu&hl=ro&gl=US

Din descrierea app

'' WU+ va schimba cum transferați, economisiți și cheltuiți banii. Cu un cont WU+ gratuit, vă administrați finanțele internaționale și aveți imediat și fără taxe* transferuri de bani către alți titulari de conturi WU+.
Servicii bancare digitale
• Cont bancar gratuit
• Cont de economii cu dobândă gratuită
• Abonamentul Premium include până la 6 conturi în diferite valute
• Schimbați imediat banii între conturile de valută multiplă
• Depuneți fonduri din alte conturi, în numerar în locațiile Western Union sau o depunere directă din salariul dvs.
• Plătiți facturi cu direct debit
• Fixați obiective de economisire
Transfer internațional de bani
• Transferurile de bani în alte conturi WU+ sunt instantanee și fără taxe*
• Trimiteți bani direct din contul dvs. către un cont bancar, contul WU+, portofelul mobil sau pentru ridicare numerar la sute de mii de locații ale agenților din întreaga lume
Card de debit gratuit Visa Platinum**
• Utilizați cardul dvs. de debit Visa Platinum contactless oriunde sunt acceptate Visa și V Pay
• Acces la servicii și recompense Visa Platinum
• Accesați convenabil numerar prin retragerea de la ATM
Sunteți recompensat
• Câștigați puncte My WU℠
• Acces la recompense în numerar WU℠ Shop
De încredere de peste 170 de ani
• Confortul și fiabilitatea Western Union
• Asistență clienți non-stop pentru situații de urgență sau raportări de carduri pierdute/furate
• Autentificare prin amprentă sau ID-ul feței
*Se pot aplica beneficii FX.
**Toate conturile vin cu un card de debit gratuit virtual Visa Platinum. Un card fizic este gratuit pentru abonații Premium, iar abonații cu cont Standard pot primi un card de debit Visa Platinum gratuit prin 30.04.2022.
WU+ este oferit de Western Union International Bank GmbH. Western Union International Bank este autorizată de Autoritatea austriacă pentru piețele financiare (Österreichische Finanzmartaufsicht).  ''

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate