Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

cont bancar fara carte de identitate

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postlucifermorningstar, on 16 noiembrie 2017 - 13:03, said:

pai din cate am inteles de pe site de la ei , e fara cont . il poate folosi oricine , si se poate platii si online . mie imi convine solutia asta . limita zilnica de retragere e de 250 lei. la restul pot sa platesc cu el . limita maxim de depunere anuala e de 10.000. e ok. Fac 4 carduri si tot e ok Posted Image)

pe mine ma intereseaza doar asta , sa nu poata sa ma taxeze cineva de pe el , sa nu poata sa imi ia banii cu forta de pe el , firmele de recuperari .

proprire s-ar putea sa nu poata sa faca de pe acest card/cont/sau ce plm ii. dar cel mai bine e sa intrebi asta la BRD.

oricum daca asta ii singura ta grija ai optiuni mai bune: paypal, sau orice card preplatit de afara care iti vine prin posta.
dar nu ai nici o ruda apropiata care sa iti tina banii in contul ei si sa-ti dea cardul? asta ar fi cea mai buna varianta.

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
e mai simplu sa folosesti contul nevestii sau pe al prietenei, asta daca ai incredere in ea...

#21
mihai96alex

mihai96alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 17.06.2009

View Postlucifermorningstar, on 16 noiembrie 2017 - 13:07, said:

la ATM nu iti cere nimeni buletinul. Se pot alimenta de la ATM.

Alimentezi de la ATM dar in ce cont? cine il deschide?

#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmihai96alex, on 16 noiembrie 2017 - 13:26, said:


Alimentezi de la ATM dar in ce cont? cine il deschide?

Are nevoie de o ruda sau prieten sa-i faca un card de debit pe numele ei la o banca care are ATM-uri cu alimentare de numerar.

#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008

View Postalthea, on 16 noiembrie 2017 - 12:36, said:

Te-ai dilit?
mai nou gasesti si permis de conducere pe olx

#24
lucifermorningstar

lucifermorningstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 07.11.2017

View Postmihai96alex, on 16 noiembrie 2017 - 13:26, said:


Alimentezi de la ATM dar in ce cont? cine il deschide?

pai daca cardul este fara cont bancar , probabil e un cont comun sau privat sau eu stiu ... trebuie sa existe o explicatie pentru unde se depun banii .

View Postalx42, on 16 noiembrie 2017 - 13:09, said:


proprire s-ar putea sa nu poata sa faca de pe acest card/cont/sau ce plm ii. dar cel mai bine e sa intrebi asta la BRD.

oricum daca asta ii singura ta grija ai optiuni mai bune: paypal, sau orice card preplatit de afara care iti vine prin posta.
dar nu ai nici o ruda apropiata care sa iti tina banii in contul ei si sa-ti dea cardul? asta ar fi cea mai buna varianta.

si paypal cum il incar ? fara card ? de pe cardul altora? sau cardul preplatit de pe afara , cum il incarc ?

#25
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Dar sa incerci sa fii corect,sa-ti faci toate platile la timp, asa-i ca nu te-ai gandit? Eludarea fiscalitatii e un fel de piraterie. Si ma mir ca inca nu ti-a comunica nimeni ca SP nu incurajeaza pirateria de nici un fel. Dar inca nu e tarziu.

#26
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 29.09.2006
Ce-mi place mie Althea.

#27
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Si eu as fi interesat de un raspuns la acest topic. Eu chiar sunt in aceasta situatie. Am avut multi ani un A.F. ce apoi s-a transformat in I.I. iar apoi s-a modificat legea cu contributiile la sanatate si mi-a venit de plata retroactiv o suma mare. Nu am dorit sa o platesc gramada ci in rate, insa intre timp ANAF-ul mi-a blocat conturile. Nu e mare bai insa nu pot face plati online, e singurul meu inconvenient.

Edited by Real_NEO, 16 November 2017 - 14:05.


#28
lucifermorningstar

lucifermorningstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 07.11.2017

View Postmyshyk, on 16 noiembrie 2017 - 14:01, said:

Dar sa incerci sa fii corect,sa-ti faci toate platile la timp, asa-i ca nu te-ai gandit? Eludarea fiscalitatii e un fel de piraterie. Si ma mir ca inca nu ti-a comunica nimeni ca SP nu incurajeaza pirateria de nici un fel. Dar inca nu e tarziu.
o sa platesc ceea ce datorez doar atunci cand vor cere si ei datoria exacta . nu UMFLATURILE LOR. si din cate stiam , exista un statut de limitare al datoriei. Dupa nu stiu cati ani, se sterge datoria . asa este ?

si nu incerc sa scap de banca sau credit la banca , incerc sa scap de scursurile astea de recuperatori.

Edited by lucifermorningstar, 16 November 2017 - 14:09.


#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postlucifermorningstar, on 16 noiembrie 2017 - 13:59, said:

pai daca cardul este fara cont bancar , probabil e un cont comun sau privat sau eu stiu ... trebuie sa existe o explicatie pentru unde se depun banii .

Chiar si un card virtual (pre-pay) pe internet tot trebuie alimentat dintr-un card real sau dintr-un cont bancar, ca nu te poti duce cu banii in tolba pana la sediul Paypal din State.

#30
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
greseala ta a fost ca ai acceptat datoria, de aia s-a ajuns la proprire. in astfel de cazuri cand ajungi cu datoria la recuperatori trebuie sa nu semnezi nimic, sa ii ignori complet, nici macar buna ziua nu le zici.
paypal e bun daca poti primi bani in contul paypal de la altcineva, si vrei sa faci cumparaturi online pe site-uri straine. majoritatea accepta paypal.
tie iti trebuie pentru cumparaturi online in Romania? aici cam toti accepta ramburs, deci nu inteleg de ce te-ai complica cu plata online in ro

Edited by alx42, 16 November 2017 - 14:18.


#31
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View PostReal_NEO, on 16 noiembrie 2017 - 14:04, said:

Si eu as fi interesat de un raspuns la acest topic. Eu chiar sunt in aceasta situatie. Am avut multi ani un A.F. ce apoi s-a transformat in I.I. iar apoi s-a modificat legea cu contributiile la sanatate si mi-a venit de plata retroactiv o suma mare. Nu am dorit sa o platesc gramada ci in rate, insa intre timp ANAF-ul mi-a blocat conturile. Nu e mare bai insa nu pot face plati online, e singurul meu inconvenient.

Daca vrei neaparat chiar se poate Posted Image
Solutii chiar exista
Ia uite aici;
http://www.cotidianu...d=211425&skip=1

#32
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Depinde pentru ce iti trebuie cardul. Poti face la Skrill sau Neteller, dar au comisioane cam mari. Avantajul e ca il poti incarca prin Paysafecard.
Ai mai putea sa deschizi un cont bancar in Lituania (Paysera), tot la fel, iti trimit cardul acasa.  Dar pe ala il poti alimenta doar prin trasnfer.

#33
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
Nu ar putea mama/tata/fratele/sora/un prieten de incredere sa isi faca un card de debit la orice banca si sa ti-l dea tie? Il alimentezi cand vrei si nu te bate nimeni la cap.

#34
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Stop.
Daca vor sa iti ia banii ti vor lua for usor daca au si un temei legal.
Oprirea se va face direct de la locul de munca si nu o sa aiba nicio legatura cu banca, efectiv nici nu o sa ii ai in cont.

#35
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Posttrabaho, on 16 noiembrie 2017 - 12:29, said:

iei un buletin de pe net si mergi cu el la ghiseu.

https://www.google.r...ih=608&dpr=1.13
as plati bani buni sa vad pe unul care face asta

#36
lucifermorningstar

lucifermorningstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 07.11.2017

View Postalx42, on 16 noiembrie 2017 - 14:17, said:

greseala ta a fost ca ai acceptat datoria, de aia s-a ajuns la proprire. in astfel de cazuri cand ajungi cu datoria la recuperatori trebuie sa nu semnezi nimic, sa ii ignori complet, nici macar buna ziua nu le zici.

nu am acceptat si semnat nimic . sunt doar plicuri care imi vin la adresa specificata cand am facut abonamentul . atat . ma mai sunat pe fostul numarul de telefon . dar l-am schimbat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate