Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Card SD 64 giga in loc de 32 giga

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
remursulmare

remursulmare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.07.2009
Buna..!!! Am o tableta Kruger&Matz 1065G si asi dori sa schimb cardul de 32 G pe care il am acum cu unul mai mare , de exemplu 64 G.Poate sa-mi spuna cineva daca il suporta tableta sau cum se poate rezolva problema...Nu de alta , dar nu asi vrea sa cumpar unul  si sa nu am la ce sa-l folosesc... Multumesc anticipat...

#2
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Pai cauta pe net specificatiile modelului tau de tableta si o sa afli daca il suporta. Asa pe neve, eu as zice ca nu il suporta. Sunt tablete din categoria Allview, ieftine.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 remursulmare, on 16 noiembrie 2017 - 05:36, said:

Buna..!!! Am o tableta Kruger&Matz 1065G si asi dori sa schimb cardul de 32 G pe care il am acum cu unul mai mare , de exemplu 64 G.Poate sa-mi spuna cineva daca il suporta tableta sau cum se poate rezolva problema...Nu de alta , dar nu asi vrea sa cumpar unul  si sa nu am la ce sa-l folosesc... Multumesc anticipat...

Tableta ta nu suporta decat maxim 32Gb
https://www.krugerma...AGLE-1065G/2077

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu pricep, de ce se inghesuie lumea la carduri cat mai mari. Apoi, cand se buleste, vin pe forum sa planga ca au pierdut tot. Eu prefer cardurile, stickurile, de max 16 giga. Daca se buleste unul, raman cu datele de pe celelalte, recuperarea datelor dureaza mult mai putin. Sa schimbi cardurile intre ele nu dureaza trei zile...

#5
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 18.03.2009
http://krugermatz.ro...agle-1065g.html

"Cititor card MicroSD (max. 32 GB)"

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 rumegus, on 16 noiembrie 2017 - 08:24, said:

Nu pricep, de ce se inghesuie lumea la carduri cat mai mari. Apoi, cand se buleste, vin pe forum sa planga ca au pierdut tot. Eu prefer cardurile, stickurile, de max 16 giga. Daca se buleste unul, raman cu datele de pe celelalte, recuperarea datelor dureaza mult mai putin. Sa schimbi cardurile intre ele nu dureaza trei zile...

Nu prea "se buleste"... Cardurile Kingston sunt facute sa nu se buleasca 10 ani.... In conditii normale de utilizare, binenteles.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

 remursulmare, on 16 noiembrie 2017 - 05:36, said:

Buna..!!! Am o tableta Kruger&Matz 1065G si asi dori sa schimb cardul de 32 G pe care il am acum cu unul mai mare , de exemplu 64 G.Poate sa-mi spuna cineva daca il suporta tableta sau cum se poate rezolva problema...Nu de alta , dar nu asi vrea sa cumpar unul  si sa nu am la ce sa-l folosesc... Multumesc anticipat...

Nu cred ca nu poti gasi un card de 64Gb sa-l incerci in tableta ta.La un prieten,la un atelier foto,intr-un magazin,etc.,etc.
Am avut si eu un aparat foto care aavea trecut in specificatii maximum 2 Gb card.Eu insa l-am folosit mereu cu un card de 8Gb.Specificatiile in cazul meu nu s-au adeverit.Poate nici la tine.

Eu as recomanda cardurile Samsung.

#8
remursulmare

remursulmare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.07.2009
Multumesc pentru raspunsuri.Ma interesa daca exista un soft care sa faca sa functioneze un card de 64 giga pe tableta?

#9
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005

 remursulmare, on 18 noiembrie 2017 - 10:03, said:

Multumesc pentru raspunsuri.Ma interesa daca exista un soft care sa faca sa functioneze un card de 64 giga pe tableta?
Poate ca pentru ca Braila e departe nu a ajuns tot ce au raspuns colegii - DU-TE si TESTEAZA .


Vrei sa stii sigur ca merge ? DA, PE garantia mea :)

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Au mai fost cazuri. Eu la un gps, care nu accepta card mai mare de 2 giga, intre timp hartile au crescut mult peste 2 giga, dupa un update de soft, de pe pagina producatorului, a mers cu un card de 4 giga. La fel, am un pda antic, dell axim, ce accepta maxim 2 giga, dar accepta anumite carduri de 4 giga, mai vechi si mai lente. Deci, trebuie testat, un soft pentru asta nu cred ca s-a inventat, poate daca producatorul tabletei va scoate o actualizare, dar ma indoiesc. Nu pricep de ce te incapatanezi la un singur card de 64, iei doua de 32 si ai rezolvat problema, dureaza cateva secunde sa schimbi cardurile.

#11
remursulmare

remursulmare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.07.2009
Va multumesc pentru raspunsuri...!!!!  Am sa incerc sa gasesc unul de 64g si am sa incerc....am sa revin cu un raspuns...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate