Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

SUA - oprire in trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine intelege exact despre ce este vorba in urmatorul filmulet, il rog sa explice. ms

Lumea spune ca cei doi politisti au pus'o pt ca au oprit "state's attorney". Si care e problema? Nu cred ca lucrurile merg acolo ca in ro, daca opresti vreun deputat, primar, etc de exemplu, tu ca si politist te-ai ars.
Cica politistul care filmeaza este deja in "stop cardiac", mai ales felul cum isi drege vocea stiind ca a intrat in kkt pana la gat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iiUkbE_ktHs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 16 November 2017 - 02:08.


#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,418
  • Înscris: 10.08.2005
Au oprit o duduie care nu este "decat" avocat / procuror

Problema este ca i-au cautat numarul de inmatriculare fara motiv.

Edited by MarianG, 16 November 2017 - 02:30.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A pair of police officers caught themselves on camera, struggling to explain why they had pulled over Florida’s first and only black state attorney.
Aramis Ayala, who serves as state attorney in the Sunshine State's 9th Judicial Circuit, was pulled over on 19 June.

As the officer approaches her window, she can be seen grabbing her licence from her wallet, which she then hands over to him.
When he asks what agency she works for, she responds: “I’m the state attorney”.

The officer immediately launches into an explanation for the stop, explaining that he ran the tags on her car and received no result.
Ms Ayala asked: “What was the tag run for?”

The officer then begins to stumble, saying: “Oh we run tags through all the time, whether it's a traffic light and that sort of stuff; That's how we figure out if cars are stolen and that sort of thing.”
He added: “Also, the windows are really dark. I don't have a tint measure but that's another reason for the stop.”

The State Attorney, visibly annoyed, asks for the officers’ cards. Neither have them available, so they write their contact information on a piece of paper.Orlando police department said that it "allows the running of tags for official business only, and this is done routinely on patrol".

"In regards to the video, which was released by the Orlando Police Department last month, the officers stated the tag did not come back as registered to any vehicle. As you can see in the video, the window tint was dark, and officers would not have been able to tell who, or how many people, were in the vehicle," a statement said.
No complaint has been filed over the stop, police said



Ms Ayala, a career public defender, ran for state attorney on a platform of transparency and a promise to bridge gaps with communities of colour.
In a statement to The Independent, Ms Ayala said she has "violated no laws".

"The license plate, while confidential was and remains properly registered... The tint was in no way a violation of Florida law... Although the traffic stop appears to be consistent with Florida law," the statement said.
"My goal is to have a constructive and mutually respectful relationship between law enforcement and the community, Ms Ayala added. "I look forward to sitting down to have an open dialogue with the Chief of Orlando Police Department regarding how this incident impacts that goal".Ms Ayala recently made headlines for refusing to pursue the death penalty in the murder trial of Markeith Loyd, who is accused of killing Orlando Police Lieutenant Debra Clayton and his pregnant ex-girlfriend, Sade Dixon.

Florida Governor Rick Scott removed her from the case for what he called her refusal to “fight for justice”.
Ms Ayala has asked the state Supreme Court to block Mr Scott’s decision.
In April, the State Attorney’s office reported she had received a noose in the mail, accompanied by a disturbing letter. The office said Ms Ayala frequently receives hate mail, often expressing racist sentiments.

Edited by MembruAnonim, 16 November 2017 - 02:21.


#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 06.02.2008
Un soi de abuz de putere din partea organului care însă și-a găsit nașul. Nimic deosebit.

#5
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004
Eu unul nu as avea siguranta ca as fi tratat corect,  intr-un tribunal unde ea are orice fel de jurisdictie. Faptul ca primeste hate mail, daca il primeste, nu  ii justifica atitudinea ei rasista.
Sper sa fie scoasa din sistemul judiciar, sunt destui "activisti" deja.

Numarul de inmatriculare nu i l-au cautat fara motiv, motivul a fost ca avea geamurile (prea) inchise la culoare, din moment ce politistii nu au putut vedea cine este inauntru. Ca iti cauta numarul de inmatriculare este OK, asa ii afla pe cei neasigurati, masini furate sau insi care au mandate de arestare pe numele lor. Ce este enervant la politisti este cand amplaseaza speed traps, actiuni menita pur si simplu pentru colectarea de fonduri. :)

View Postcaiuscorneliu, on 16 noiembrie 2017 - 02:47, said:

Un soi de abuz de putere din partea organului care însă și-a găsit nașul. Nimic deosebit.
Nope, este un abuz de putere din partea doamnei, care face"justitie militanta".  Faptul ca a fost oprita in trafic din cauza ca avea geamurile prea  fumurii si ca numarul de inmatriculare nu a returnat nimic cand i-a fost cautat in baza de date nu este un incident, ci munca preventiva din partea politiei.

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,782
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2017 - 02:02, said:

Cine intelege exact despre ce este vorba in urmatorul filmulet, il rog sa explice. ms

Lumea spune ca cei doi politisti au pus'o pt ca au oprit "state's attorney". Si care e problema? Nu cred ca lucrurile merg acolo ca in ro, daca opresti vreun deputat, primar, etc de exemplu, tu ca si politist te-ai ars.
Cica politistul care filmeaza este deja in "stop cardiac", mai ales felul cum isi drege vocea stiind ca a intrat in kkt pana la gat.

Una care face si ea pe nebuna si stirile care cauta rating.

Mare branza ca i-a cerut politistului numele.

Da, si pe mine m-au oprit 3 cruisere si m-au pus cu mainile pe portbagajul masinii lor.
A fost o neintelegere cauzata de o stramba de la guvern care nu s-ia facut datoria.
Motocicleta aparea cu numar fals si astia m-au oprit.

La faptul ca stiu ca exista in Michigan in jur de 30% neasigurati, ma simt ferit ca-si fac ei datoria cu sarg.

Edited by Tsunnnami, 16 November 2017 - 03:22.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTsunnnami, on 16 noiembrie 2017 - 03:17, said:


Exact. Posted Image

Sunt de parere ca politistii nu au abuzat de nicio putere.

Edited by MembruAnonim, 16 November 2017 - 03:29.


#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,418
  • Înscris: 10.08.2005

View Postcaiuscorneliu, on 16 noiembrie 2017 - 02:47, said:

Un soi de abuz de putere din partea organului care însă și-a găsit nașul. Nimic deosebit.

View Postg_force, on 16 noiembrie 2017 - 03:16, said:

Nope, este un abuz de putere din partea doamnei, care face"justitie militanta".
Care abuz ?

When he asks what agency she works for, she responds: “I’m the state attorney”.

Ms Ayala asked: “What was the tag run for?”
The officer then begins to stumble, saying: “Oh we run tags through all the time, whether it's a traffic light and that sort of stuff; That's how we figure out if cars are stolen and that sort of thing.”
Daca avea o problema cu ferestrele spunea asta din start, fara a da o gama larga de motive.

Edited by MarianG, 16 November 2017 - 03:29.


#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,782
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2017 - 03:20, said:

Exact. Posted Image

Sunt de parere ca politistii nu au abuziat de nicio putere.

Exact asta trebuie Americii sa le fie frica politistilor sa-si faca datoria, sa vezi debandada atunci
Nu toata lumea stie ca politia, acesti crabi ai societatii, lucreaza in favoarea oamenilor cinstiti

#10
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 06.02.2008
Am spus asta pentru că mi s-a părut ezitant și părea ca polițistul român care-ți caută nod în papură. Posibil să mă înșel și doar să-și fi făcut treaba. I-o fi tremurat vocea că avea aia funcție, cine știe?

#11
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016
Ia veniti voi acum in sud-vest, vestul tarii noastre acum sa vedeti cum sunteti opriti din sat in sat de catre politie si de politia de frontiera in cautare de migranti. Veti spune "stiti , am fost oprit si in satul anterior de politie si politistul care te-a oprit iti va spune - stiu, si veti mai fi opriti". Asta este.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce femei tembele


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tqEQIWmhy0s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,782
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBombalurina, on 16 noiembrie 2017 - 03:40, said:

Ia veniti voi acum in sud-vest, vestul tarii noastre acum sa vedeti cum sunteti opriti din sat in sat de catre politie si de politia de frontiera in cautare de migranti. Veti spune "stiti , am fost oprit si in satul anterior de politie si politistul care te-a oprit iti va spune - stiu, si veti mai fi opriti". Asta este.

E okay, cum am spus, lucreaza pentru linistea ta.
Am fost oprit in Germania de 3 ori in Franta de 2 ori si la Turci mi-au bagat masina la x-rays in cautare de droguri.

Cel mai misot a fost la intrarea in franda din Andorra.
Eram cu mandra si catelul
Le-a casunat pe geamantan.
Le-am zis, in punga aia e "heavy stuff", as recomanda sa purtati masca.
M-am ras cu ei vreo juma de ora si ne-a dat drumul...

Cautau droguri

#14
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016
Crede-ma, cand gasesti 12-13 migranti inghesuiti intr-un Logan opresti orice masina ti se pare suspecta. Sau toate masinile ca sa arunci o privire. Acum se cauta migranti.

#15
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,782
  • Înscris: 20.10.2015
Depinde.
Vezi un nebun cu masina singur sau doar cu nevasta acolo unde e mai ieftin avionul, bate la ochi, nu?
Nr de Bucuresti, la 2500km de casa... mai sa fie?

Un politist neamt m-a intrebat:
"Pana la urma de ce mergi cu masina? iti e frica de avion?"
"Nu, imi place sa conduc si vad lucrurile jos nu sus in aer..."
Se uita fara sa inteleaga. "Sa ai drum bun.."

#16
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016
Nu depinde.In acea zona e acum alerta maxima si se opreste tot ce misca.

#17
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,782
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBombalurina, on 16 noiembrie 2017 - 04:36, said:

Nu depinde.In acea zona e acum alerta maxima si se opreste tot ce misca.

Iulie 2014

#18
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016

View PostTsunnnami, on 16 noiembrie 2017 - 04:48, said:


Iulie 2014
Adica? Nu inteleg ce vrei sa spui.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate