Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Liga Campionilor și Liga Europei, perioada 2018-2021 - În Direct la Digi Sport, Telekom Sport, LookSport și Look Plus.

- - - - -
  • Please log in to reply
502 replies to this topic

#127
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Pai despre asta e vorba. Pentru astia 1-2 lei pe care vrei sa ii dam maxim, nu avem Bundesliga, avem PL și moto GP in sd, plus multe alte competiții lipsă. Și eu as fi dispus,la telekom, să plătesc pentru un pachet DigiSport 10-15 lei.

#128
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014

View Postelectragrup, on 16 martie 2018 - 02:12, said:



10 - 15 lei? Pentru ce? Pentru teleshoping? si cateva meciuri UCL care le putem vedea in alte parti free? Posted Image))) Daca era asa, nu mai vindea T-ul catre Look drepturile Posted Image)) si ar fi trecut foarte multi de le RCS la ei. Cum acest lucru nu s-a intamplat, mi se pare o mare aberatie ce spui tu. Un pachet la rcs pentru ce ofera astazi Telekom, ar fi unul la maxim 1 - 2 lei, asta ca lumea sa fie tentata sa il plateasca. La RCS max packul e 13 lei, cu 5 posturi plus HBO GO si tu zici de Telekom sport la 15 lei, un canal pe care Digi Sport il bate si azi din toate pozitiile in audiente? :))))  Eu zic sa fim seriosi!
Iti respect parerea, insa tu crezi ca poti cumpara drepturi tv din sport adunând  bani din abonamente de 1-2 lei?!
Da, stiu ca ar fi oameni care nu ar cere acest pachet, ca e prea scump, ca pot alege variante free etc., insa altii, da , ar plati. Eu as cere pachetul imediat.
Un alt exemplu ca ideea mea cu 10-15 lei e realista: un abonament pe platforma Telekom e de 3,2 euro, vreo 14-15 lei.

Edited by codrutn, 16 March 2018 - 07:44.


#129
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
AMR 3 zile...

#130
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Eu am doar Look PLUS. Look TV "normal" nu am in grila (DiGi Constanta).

#131
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Oare va aparea vreo surpriza?!
Dupa parerea mea, orice altă varianta in afara Digi Sport/Telekom Sport (toate meciurile la ambele posturi) ar fi o surpriza.

#132
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Eu sper sa nu mai transmita nimic Pro TV-ul, ca isi bate joc. Daca un super meci ca Milan vs Arsenal e difuzat pe Pro X, e clar ca baietasii au probleme.

#133
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,573
  • Înscris: 10.04.2009
pai doar FCSB e numai una... se stieee Posted Image

alea sunt echipe no name pt tartacuta lor aia goala

#134
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Când mă uit și văd atâta tenis la  Digi Sport, mă gândesc că vor transmite Telekom și Look (TV și Plus).

#135
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Postcristinel07, on 20 martie 2018 - 12:30, said:

CĂąnd mă uit și văd atĂąta tenis la  Digi Sport, mă gĂąndesc că vor transmite Telekom și Look (TV și Plus).

Nu vad legătură...

#136
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
E spatiul ocupat cu mult tenis. Cat ar transmite Look TV si Look Plus ar fi mai profitabil pentru Digi Sport (RCS-RDS) si ar transmite mai multe meciuri in direct in comparatie cu ce a dat PRO TV-ul. Acum ai inteles legatura? RCS-RDS n-ar mai plati milioane de euro pentru 3 ani dar ar beneficia abonatii de meciuri prin intermediul canalelor Look TV si Look Plus.

#137
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Postcristinel07, on 20 martie 2018 - 14:59, said:

E spatiul ocupat cu mult tenis. Cat ar transmite Look TV si Look Plus ar fi mai profitabil pentru Digi Sport (RCS-RDS) si ar transmite mai multe meciuri in direct in comparatie cu ce a dat PRO TV-ul. Acum ai inteles legatura? RCS-RDS n-ar mai plati milioane de euro pentru 3 ani dar ar beneficia abonatii de meciuri prin intermediul canalelor Look TV si Look Plus.

Sau transmit tenis pe Look TV și Look Plus atunci când e cazul și pe canalele Digi lasă Ucl și Uel alături de emisiuni și reluări, când e cazul.. Eu cred ca ies mai bine asa, nu dpdv al profitului, dar ar fi ok și pt abonați, și pentru ei😁

Edited by SuporterulX, 20 March 2018 - 15:11.


#138
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Vom vedea ideea e ca pe 22 se termina licitatia, nu neaparat sa se anunte castigatorul sau castigaotrii.. Posibil sa apara zvonuri prin presa, retelele de socializare, dar nimic oficial. :) Eu sunt sigur de Telekom Sport. Iar dupa e varianta Digi Sport sau Look? Nu le vad pe amandoua.

#139
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017

View Postcristinel07, on 20 martie 2018 - 12:30, said:

Când mă uit și văd atâta tenis la  Digi Sport, mă gândesc că vor transmite Telekom și Look (TV și Plus).

Si eu sunt de parere ca ne sufoca cu atata tenis posturile digisport.Sa nu uitam ca fotbalul este rege.

#140
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Operatorii romani mi se par foarte idioti din punct de vedere strategic. Peste tot in toate tarile (inclusiv in Balcani, Grecia, Bulgaria) CANALELE DE SPORT SUNT CU PLATA. Aceste canale cu plata se zbat sa puna mana pe cat mai multe drepturi TV ca sa atraga clienti si clientii vin in toate aceste tari.

#141
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Vom ajunge sa platim si noi pentru programele de sport.
Faptul că, inca nu platim extra incepe sa-si arate "roadele", unele competitii nu se mai transmit. Bundesliga, Cupa Ligii Angliei, Campionatul Mondial de Atletism in sală, Formula 1 nu are inca un contract la noi. Ma tem ca din toamna vor fi si altele.
Si, ce facem? Doua solutii vad: oferirea posturilor tv celorlalti operatori si plata extra in reteaua proprie pentru programele de sport.

#142
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postpolatalemdar, on 20 martie 2018 - 20:29, said:


Si eu sunt de parere ca ne sufoca cu atata tenis posturile digisport.Sa nu uitam ca fotbalul este rege.
acum un an si ceva se plangea lumea pe aici ca nu se difuzeaza meciuri de tenis, desi au drepturi achizitionate...

#143
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

View Postpolatalemdar, on 20 martie 2018 - 20:29, said:

Si eu sunt de parere ca ne sufoca cu atata tenis posturile digisport.Sa nu uitam ca fotbalul este rege.

Eu n-am spus sa nu fie mult tenis doar am argumentat de ce e posibil ca Digi Sport sa nu dea meciurile din Liga Campionilor sau cel putin nu toate.. Vom vedea!

Edited by megafanro, 21 March 2018 - 00:56.


#144
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Meciurile transmise Look plus si Look sunt semi HD nicidecum HD. Sau preferati sa vedeti in SD pe analogic. Posted Image

Edited by megafanro, 21 March 2018 - 00:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate