Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

nu merge cartela

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Aveam de demult o cartela sigilata vodafone, nu scrie pe ea ca expira, a recunoscut o telefonul dar cand sun apare mesaj reteaua mobila nu e disponibila.
Trebuie activata cumva sau incarcata? dar nu merge sa sun nici la *100#. Si nu ar trebui sa aiba deja 5euro pe ea?

Edited by tarzaan, 13 November 2017 - 11:47.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Schimb-o. Eu am patit-o cu una acum vreo 10 ani. Nu mai fusese incarcata de ceva timp (luni de zile) si cand am incarcat-o, am primit mesaj ca a primit credit, dar de sunat oha.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
le-au schimbat si pe cele de la abonamente... fara nici un avertisment le-au blocat si au trebuit schimbate...

#4
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
N-am prea inteles, deci o am de vreo 2 ani si acum am desfacut-o. De ce s-o blocheze, daca oamenii au dat bani pe ea? mi-o schimba, asa defacuta?

Eu nu vreau sa sun ci numai sa primesc un sms si s o arunc, deci trebuie sa iau cea mai ieftina cartela, oare cat mai e una si in ce retea sa iau?...

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
te duci cu ea si zici ca nu merge, teoretic iti dau alta... (pe acelasi numar si credit)

#6
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View Posttarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 11:41, said:

Aveam de demult o cartela sigilata vodafone, nu scrie pe ea ca expira, a recunoscut o telefonul dar cand sun apare mesaj reteaua mobila nu e disponibila.
Trebuie activata cumva sau incarcata? dar nu merge sa sun nici la *100#. Si nu ar trebui sa aiba deja 5euro pe ea?
Vezi ca scrie de obicei pe ele cat timp sunt valabile. Din ce stiu, vreo 2-3 ani. Daca n-o activezi, se dezactiveaza din sistem automat.
Nu cred ca are rost sa te chinui, probabil este deja expirata. Nu ai cui sa ii ceri schimbare de sim si nici creditul, pt ca a expirat.
Cumpara alta. Vezi ca sunt unele cu credit 0 parca si sunt gratuite. Incearca asa daca vrei doar sa primesti un sms si sa o arunci apoi. Pt asta nu iti trebuie credit.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posttarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 11:54, said:

N-am prea inteles, deci o am de vreo 2 ani si acum am desfacut-o. De ce s-o blocheze, daca oamenii au dat bani pe ea? mi-o schimba, asa defacuta?

Da, ti-o schimba, daca numarul mai e disponibil si nu a fost alocat altcuiva, caz in care iti dau ei alta... (nu stiu daca mai e gratis).
Le-au blocat toate ca sa vina lumea cu buletinul in magazinele Vodafone sa le ia datele personale sa le asocieze cu cartela (legea Big Brother)...  Cam toate cartelele, la ora actuala, au confirmate datele personale.

#8
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi; cum gratuite? au asa ceva? unde, doar nu caut peste tot

Si nu scrie cum zici, cand expira.

Altcineva zicea ca o schima cu acelasi nr si credit, dar n-avem cu sa stim nr, daca nu e activa...

Nu stiu daca pot sa rog asta aici, poate cineva care nu foloseste facebook sa ma ajute sa primesc un sms pentru inscriere, asa va aparea mesajul, cod facebook si sa mi-l dea?

Edited by tarzaan, 13 November 2017 - 12:17.


#9
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View Posttarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 12:16, said:

mersi; cum gratuite? au asa ceva? unde, doar nu caut peste tot

Si nu scrie cum zici, cand expira.

Altcineva zicea ca o schima cu acelasi nr si credit, dar n-avem cu sa stim nr, daca nu e activa...

Nu stiu daca pot sa rog asta aici, poate cineva care nu foloseste facebook sa ma ajute sa primesc un sms pentru inscriere, asa va aparea mesajul, pt facebook si sa mi-l dea?
Chiar daca nu scrie, au un termen de activare (adica o pui in telefon si se inregistreaza pe retea). Dupa 2-3 ani, sigur se dezactiveaza. Nu are legatura cu date personale, blocare din retea ca sa vii cu buletinul, etc.
La Vodafone, erau niste cartele cu credit 0 si se ofereau gratuit prin magazine sau pe la partenerii lor (gen Arsis, Ilex,etc). Poti incerca la o reprezentanta Vodafone sa te duci cu cartela si sa verifice daca nr mai este activ si alocat pe acel sim. Daca nu mai este activ deloc sau a fost alocat pe alt sim, nu mai ai ce sa faci. Practic, aici nu mai este vina operatorului, e vorba doar de neactivare in timp util.

#10
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posttarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 11:54, said:

N-am prea inteles, deci o am de vreo 2 ani si acum am desfacut-o. De ce s-o blocheze, daca oamenii au dat bani pe ea? mi-o schimba, asa defacuta?

Eu nu vreau sa sun ci numai sa primesc un sms si s o arunc, deci trebuie sa iau cea mai ieftina cartela, oare cat mai e una si in ce retea sa iau?...
Din ceea ce cunosc expira dupa 1 an.

Indiferent daca a fost sau nu desfacuta si folosita.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posttarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 12:16, said:

mersi; cum gratuite? au asa ceva? unde, doar nu caut peste tot

Nu stiu daca se mai dau cartele pre-pay cu numar, gratuite, dar intr-un timp au dat, trimiteau pe acasa, daca te inscriai pe site.
Nu stiu cum mai e acum... Cartela oricum e goala si trebuie s-o incarci sau platesti un credit initial de 5E care e deja pe cartela noua si care iti permite activarea + o optiune pentru o luna.
Mergi intr-un magazin Vodafone sau partener si sigur rezolvi. Ia si cartela dezactivata cu tine, poate numarul mai e liber si il poti folosi (verifica ei in calculator si, daca e nealocat, ti-l pot aloca pe o cartela noua).

Edited by rosix, 13 November 2017 - 12:53.


#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Macar suna la relatii clienti si te vor lamuri ei imediat.
Adica neah, cine crezi ca stie problema si solutia?
1. niste necunoscuti pe un forum
2. exact oamenii de la compania care a produs acea cartela.

Edited by buyonevideo, 13 November 2017 - 13:18.


#13
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

Quote

La Vodafone, de fiecare data cand reincarci cartela, primesti intre 1 si 5 luni valabilitate pentru creditul tau, in functie de valoarea incarcata. Perioada maxima de valabilitate este de 18 luni.

Dupa expirarea valabilitatii creditului ai o perioada de gratie de 10 luni (300 de zile) in care mai poti fi sunat, aceasta perioada este constanta si se calculeaza de la data expirarii valabilitatii creditului. Vodafone dezactiveaza cartela dupa 4 luni de inactivitate.

Ce valabilitate au cartelele prepay sau cum poti sa-ti pierzi numarul de telefon  


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate