Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Piese de pe autokarma.ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
Alex1105

Alex1105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.05.2014
Salut, vreau sa stiu daca a.ti comandat piese si daca sunteti mulțumiți de ele pe acest site autokarma???

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Foarte multumit!

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt ok si ei si epiesa. Dar uneori nu strica sa arunci cate un ochi la furnizorii din orasul tau, uneori au preturi mai mici (daca includem si transportul de pe siteurile online).

#4
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View PostTruculMagic, on 12 noiembrie 2017 - 23:39, said:

Sunt ok si ei si epiesa...
O fi OK epiesa, dacă cumperi de la ei doar uleiuri și filtre.
Încearcă să întrebi un așa zis consultant, care-i cu seria șasiului în față, să vezi ce porcărie îți trimite.
Și ce-i mai fain, nu mai știi nimic despre ei, la o lună după ce le-ai trimis reperul nepotrivit înapoi.
Dap, epiesa.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt cam greu de contactat telefonic ce-i drept, insa deocamdata n-am avut multe de comandat si nici probleme.

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Asa e cu e piese, cat timp te limitezi la filtre si chestii de genul asta e ok, am vrut sa comand pentru o Laguna 2 discuri de frana si placute, a fost o adevarata aventura la telefon, mai ales ca domnul cu care am vorbit parca avea prune in gura...in fine, in momentul de fata si eu sunt in cautarea unui magazin de piese ok...

#7
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Si eu am luat filtre si placute de frana de la ei, si de la epiesa, mai ales de cand au amandoua sediu la noi in oras.  Eu unul m-am documentat inainte sa le iau, nu m-am bazat ca imi trimit ei pe baza de serie de sasiu.

#8
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
De la autokarma cumpar de cativa ani - 0 probleme. De la epiesa am facut o singura comanda - 100% probleme. Ghici de la cine o sa cumpar in continuare?

#9
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View PostHandicarpati, on 13 noiembrie 2017 - 07:10, said:

...Eu unul m-am documentat inainte sa le iau...
Eu am fost doar naiv, aveam impresia că ei sunt cu adevărat cunoscători în ce fac.
Am acceptat să merg pe mâna consultantului tehnic, fiindcă am avut decența de-a crede că pot greși.
Mi-am învățat lecția, trec mai departe.

@florinel:
Mă faci să-i încerc și eu...
Pot risca să comand mai mult decât ulei și filtre? Posted Image

Edited by scaiba, 13 November 2017 - 07:39.


#10
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am comandat online si am comandat telefonic la autokarma. Anul trecut, comanda online era mai ieftina, acum nu stiu care e situatia. Eu locuiesc in apropierea unui magazin de-al lor si am ales sa iau piesele personal, am eliminat pretul transportului.
Nu am avut probleme.

Edited by altuser09, 13 November 2017 - 07:43.


#11
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Am dat si eu cateva comenzi la ei si chiar sunt multumit de modul in care s-au ocupat. Inainte sa dai comanda te pun sa le furnizezi seria de sasiu, dai comanda, apoi ei verifica daca piesele se potrivesc si te suna sa iti spuna daca ai ales piesele bine sau nu.

#12
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
+1 autokarma

#13
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Am ambele magazine de piese auto in oras-de obicei nu cumpar piese la masini de pe internet si reactia lor s-ar putea sa difere.
Nici un magazin nu are piese pe stoc-pt mine este totalaiurea sa te numesti magazin fara sa ai produse pe stoc.
Asta inseamna minim 2 ore asteptare in cazul Autokarma care este distribuitor Autonet respectiv pana a 2-a zi in cazul E-piesa care pe langa Autonet este distribuitor si Augsburg si altii cativa.
Am comandat de la Autokarma piese in valoare de vreo 500 de euro ( 2000 si ceva de lei ) si cateva a trebuit sa le returnez pt ca nu se potriveau le-am returnat am primit banii inapoi iar apoi cand ii sunam si ii intrebam despre o piesa spuneau ca ma suna mai tarziu si dupa aceea nu mai sunau total neseriosi pt ca le-am returnat niste produse care nu se potriveau.
In fine acum lucrez direct cu distribuitorul Augsburg care au doar piese OEM in general foarte putine AM ( after market ) pe care oricum nu le cumpar la niste preturi enorm de mici chiar fata de Autonet

#14
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017
O singura comanda de la autokarma. un termostat.
Defect.

#15
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
foarte Ok ...daca stii ce sa iei !

#16
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
am comandat de cateva ori.a fost ok,dar intradevar trebuie sa stii ce sa comanzi.nu am mers pe mana consultantilor.

#17
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostNytro84, on 13 noiembrie 2017 - 08:49, said:


Poti cumpara direct de la distribuitor, ca PF?

#18
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007
+2 Autokarma...
Am comandat de nenumarate ori de la ei diverse piese/consumabile....pe unele le-am primit la domiciliu(cind nu puteam sa ajung la ei...) pe altele le-am luat de la unul dintre sediile lor...
zero probleme,,,,

Pentru a comanda o piesa la Autokarma, recomand crearea de cont pe site-ul lor...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate