Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Gurinel TV în România

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Eu: Puteti emite in Romania?
Moderator: Buna ziua! Da, cu exceptia desenelor animate.
Eu: Si unde emiteti? La ce operator? Romania n-are inca o televiziune autohtona pentru copii, si ar fi interesant sa vina Gurinel TV in RO!
Moderator: Am scris ca am putea emite, doar ca inca nimeni nu s-a arat interesat de acet fapt
Eu: Cu siguranta, este un dezavantaj faptul ca ar trebui blocate desenele animate, daca cineva v-ar prelua! Aveti multe ore pe zi dedicate desenor animate? Am vazut ca mai transmiteati spectacole!
Modeartor: Desene animate avem aproximativ 3h 30 min pe zi, in rest doar produsul nostru
Eu: Da. mare pacat ca nu va preia nimeni. Aceste trei ore si jumatate pot fi inlocuite usor pe posibila varianta pt Romania. In cel mai rau caz, ar putea fi o mira neagra sau teleshopping! Cum emiteti? 16:9 sau 4:3? Aveti varainta HD?
Modeartor: 16:9 in hd si sd. Poate in viitorul apropiat ne vom lansa si cu licenta distincta
Eu: Cum adica licenta distincta?
Moderator: Ca un srl din Romania! Si vom emite direct din Romania fara desene animate
Eu: Deci, aveti in proiect acest lucru? Dar, ca desene animate, ce difuzati, incat nu aveti voie pe teritoriul RO?
Modertor: ca plan de dezvoltare, Da. Piata din R.Moldova e prea mica si monopilizata. Avem diferite desene animate, si procurarea si pt teritoriul Romaniei este cu mult mai mare decat doar pt R.Moldova
Eu: Oricum, trebuie incurajat produsul creat de voi! Desene precum Tom si Jerry, blabla se gasesc si pe net!
Moderator: cu parere de rau nu e asa... chiar si acei producatori de produse pt copii au o alta conceptie sau poate sunt si ei in situatia impunerii sau interzicerii de a plasa publicitate si la alte posturi. Nu cunoastem.
Eu: Emiteti 24/24 program pt copii sau precum minimax (se deschide la 7 si se inchide la 21)?
Moderator: de la 06.00 pana la 00.00
Eu: In rest, aveti mira neagra sau preluati un alt post?
Moderator: nu emitem nimic intre 00.00 si 6 dimineata
Eu: Ar fi ideal sa veniti pe piata din Ro ca societate srl! Astfel, sigur veti fi preluați! Intr-adevar, asa cu varainta de Md , nu prea vad pe nimeni interesat sa va preia.
Ca, televiziune, sunteti in must-carry-ul din MD?
Daca nu stiti, si nu aveti asa ceva in Moldova, lisat must-carry este o lista intocmita de CNA ce cuprinde vreo 30 de posturi ce sunt gratis si obligatoriu la retransmisie de catre toti operatorii de cablu TV! Asa este in Romania!
Moderator: nu, distribuitorii de servicii nu sunt obligati prin lege sa fim la ei. Dupa lege trebuie sa aiba cel putin un post tv pt copii in l.romana dar ei deja isi fac optiunea
Eu: Da, si cred ca ar fi benefica o schimbare de nume! Gurinel nu te pre duce cu gandul la copii. Asta co o sugestie!
Moderator: Deja pt Ro ne vom gandi. In MD deja suntem cunoscuti destul de bine sub acest brand
Eu: Si, concret, aveti o perioada panal la lansarea in Romania? Un an, doi? O luna? In 2018, cu ocazia centenarului?
Moderator: Vedem, pt inceput trebuie de vazut care sunt conditiile de licentiere in Ro, Sediul, cerintele tehnice a principalilor distribuitori de servicii
am fi dorit ca sa fie in 2018, dar nu se stie

Am avut o convorbire cu un reprezentat de-al lor si puteti vedea mai sus ce au de gand! Nu este nimic inventat!

Edited by COS_TUG, 12 November 2017 - 21:18.


#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Ăsta ce mai e?

#3
Accent-_-

Accent-_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.10.2017
Un post pentru copii din Moldova.

Attached File  Screenshot_20171112-212900.png   1.08MB   170 downloads

#4
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
E super ok, are si versiune HD...

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAccent-_-, on 12 noiembrie 2017 - 21:29, said:

Un post pentru copii din Moldova.

Attachment Screenshot_20171112-212900.png

Robin Hood and Little John (Disney Robin Hood)
http://www.imdb.com/title/tt0070608/

Edited by MembruAnonim, 12 November 2017 - 22:04.


#6
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Sunt curios de la ce vine Gurinel.

#7
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Numele patronului: Gurin!

#8
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Îl receptionez si eu cu ajutorul Smart TV!Copilul meu urmareste Gurinel TV Republica Moldova cu mare placere.
Este un post tv interesant ptr.copii, ce difuzează cu totul "altceva" fata de posturile tv de desene animate din România.Per total, ar fi binevenit in grilele Catv din RO.

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017

View PostCOS_TUG, on 12 noiembrie 2017 - 21:13, said:

Eu: Puteti emite in Romania?
Moderator: Buna ziua! Da, cu exceptia desenelor animate.
Eu: Si unde emiteti? La ce operator? Romania n-are inca o televiziune autohtona pentru copii, si ar fi interesant sa vina Gurinel TV in RO!
Moderator: Am scris ca am putea emite, doar ca inca nimeni nu s-a arat interesat de acet fapt

Ca deobicei, aceeasi problema...........

#10
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Doar pe youtube a urmarit copilul. Nu pentru desene animate, de alea avem cu galeata din partea posturilor consacrate. E ok, imi aduce aminte de emisiunile pentru copii post-Revolutie, Abracadabra, de exemplu.

Vad ca promoveaza latura artistica a copiilor, unii canta, altii danseaza...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/klNSuoQ6gaw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Steetch, 12 November 2017 - 23:26.


#11
Accent-_-

Accent-_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.10.2017
Intre 00:00 si 06:00 cand nu emite pun logo-ul pe un fundal albastru.Attached File  Screenshot_20171113-000011.png   788.22K   47 downloads

#12
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Ar putea sa faca o instiintare la CNA cum ca vor sa transmita aici si cam gata, se duc la operatori, vorbesc cu ei, fac demersurile si s-au lansat si in RO. Iar cand sunt desene pun logo-ul postului peste transmisie.

Postul deja are licenta in RP Moldova, deci nu au nevoie de licenta si aici.

Edited by ronuquet, 13 November 2017 - 00:09.


#13
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Problema intervine întocmai din neinteresul operatorilor din România. Degeaba îl retransmit și la noi, dacă nu e preluat.

Poate AKTA, în încercarea de a își completa grila să îl introducă, în rest cine?

Ei nu preiau posturi românești, d-apăi din Republică...

#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
AKTA? Nu au nici macar Pro 2 HD sau Antena 3 HD... ce sa mai zic de Gurinel TV...

Avand in vedere ca e pentru copii eu zic ca operatorii l-ar lua la un moment dat.

#15
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Am zis AKTA pentru că sunt puși pe introdus.

La un moment dat? La fel ca DIGI cu TNT? :))

#16
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Aia e bataie de joc... gata cu off-topicul :)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate