Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum pot elimina o notificare windows 7 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
Salut. Când copiez un fişier video din pc , la început îmi apare această întrebare ( foto ) de la windows, chiar dacă am bifat la copierea anterioară căsuța din stânga jos . Ştie cineva ce pot face să nu-mi mai apară această întrebare niciodată ? Mulțumesc.

Attached Files


Edited by gerys, 12 November 2017 - 16:46.


#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai ai si citit ce scrie in casuta din stanga jos, sau doar ai bifat-o, ca sa vezi ce face aia?

#3
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View Postmyshyk, on 12 noiembrie 2017 - 17:04, said:

Pai ai si citit ce scrie in casuta din stanga jos, sau doar ai bifat-o, ca sa vezi ce face aia?
Da , am bifat , am ales "no, just copy" , dar după ce am copiat acel fişier , la al doilea iar a apărut acel notificare , iar am bifat , s-a copiat şi acel fişier , la al treilea fişier copiat iar a apărut notificare , iar am bifat şi tot aşa , apare la fiecare fişier video pe care-l copii. Şi aş vrea să nu mai apară.

Edited by gerys, 12 November 2017 - 17:27.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Le copiezi pe toate odata, sau unul cate unul ?

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
optiunea respectiva se refera la fisierele din comanda curenta de copiere, nu e o optiune persistenta.

problema apare de la faptul ca vrei sa copiezi ceva pe un device conectat drept MTP Device ( https://en.wikipedia...ansfer_Protocol ). windows-ul crede ca device-ul tau nu stie sa redea fisierul in formatul actual, asa ca se ofera sa-l converteasca intr-un format recunoscut de device.
solutia ar fi sa conectezi device-ul in modul USB Mass Storage.

#6
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007
Nu e de la windows e de la androidul de pe smartphone.

View Postradu2014, on 12 noiembrie 2017 - 17:48, said:

Nu e de la windows e de la androidul de pe smartphone.
Sau, mai degraba ce scrie colegul mai sus. Coleg caruia trebuie sa-i multumim pentru raspunsul dat, recompensandu-l cu un big "like".

#7
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View Post_Smiley_, on 12 noiembrie 2017 - 17:34, said:

optiunea respectiva se refera la fisierele din comanda curenta de copiere, nu e o optiune persistenta.

problema apare de la faptul ca vrei sa copiezi ceva pe un device conectat drept MTP Device ( https://en.wikipedia...ansfer_Protocol ). windows-ul crede ca device-ul tau nu stie sa redea fisierul in formatul actual, asa ca se ofera sa-l converteasca intr-un format recunoscut de device.
solutia ar fi sa conectezi device-ul in modul USB Mass Storage.
Din păcate numai MTP îmi apare că se conectează telefonul la pc. Așa apare când conectez la pc telefonul , ca în foto atașat.

Attached Files



#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Iei un cititor de card!

Ai smartphone, dar nu știi să-i faci o captură de ecran? Mă simt ca în anii dinaintea lui 2008 când trebuia să faci poze cu alt telefon telefonului tău. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
sa conteze oare si ce device folosesti? sa fie oare important sa mentionezi si asta, cand ceri ajutor? as zice ca da :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate