Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce Xiaomi sa-mi iau ?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am folosit ( inca il mai am ) un Xiaomi note 2 si am trecut la Iphone 7 plus cu care inca nu m-am acomodat si sincer ( stiu ca is fixist ) dar nu cred ca ma pot acomoda cu el nicicum , mereu gasesc ceva care-mi face nervi de imi vine sa-l trantesc de toti peretii ( ma refer la aplicatii tembele care nu is ca la Android ) .
Nu are rost sa discutam cat is eu de limitat ( ca stiu prea bine ) :)
Deci vreau un Xiaomi dar nu stiu ce model , stiu doar ca trebuie sa aiba display de 5.5 " FHD , sa NU aiba procesor mediatek ( dpmdv is niste gunoaie mediatek-urile , poate gresesc ) , sa aiba minim 3 Gb ram si 32 Gb rom si o baterie decenta , automat daca le are pe astea are si o camera ( spate ) buna
Multumesc anticipat pt pareri si binenteles , daca e posibil si niste explicatii de ce modelul x si nu y ( ganditi-va ca is un nestiutor si am nevoie de lamuriri ) .

Buget suficient .

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Câți bani?

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Sa nu depasesc 2000 de lei . Daca e si mai putin  e si mai bine insa sa aiba ceea ce am cerut :)

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View PostDJPocaitul, on 12 noiembrie 2017 - 15:31, said:

...are bani si trebuie sa-i cheltuie pe tampeniile de telefoane
Dar care e problema?

Eu mi l-as lua pe asta:

https://www.pcgarage...amera-4g-black/

Plus ca e la jumatate din buget.

Edited by jeffy86able, 12 November 2017 - 15:35.


#5
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
Ai descris perfect mi  a1. Plus ca e la promotie la pc garage si are android one

Edited by bobalex18, 12 November 2017 - 15:34.


#6
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postjeffy86able, on 12 noiembrie 2017 - 15:32, said:

Dar care e problema?

Eu mi l-as lua pe asta:

https://www.pcgarage...amera-4g-black/

Plus ca e la jumatate din buget.
Da,ala e ok. Imi place.

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Mi A1 e best-buy.

#8
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
Mi A1 daca vrei android curat.
Mi 5X daca vrei MIUI .

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mi6 din China, a fost pe la 350-380$ , daca nu MiA1

#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Multumesc all !
Castigator Mi A1, l-am si comandat de pe pcgarage ; sper sa imi placa ( la nebunie ) Posted Image
P.S. Transport gratis dar totusi 11 lei pt ramburs ... penibil parerea mea .

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Si acuma intrebarea de baraj , ce huse gasesc in Ro ( daca gasesc ? ) ?

#12
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi Note 4X sau Mi A1, cel din urma urmand a fi viitorul meu telefon.

EDIT: Sa-l stapanesti sanatos. Huse cred ca gasesti de pe emag ca vad ca au.

Edited by TrafalgarLaw, 12 November 2017 - 17:45.


#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostTrafalgarLaw, on 12 noiembrie 2017 - 17:44, said:



EDIT: Sa-l stapanesti sanatos.
Merci , sper sa imi placa f mult .

View PostTrafalgarLaw, on 12 noiembrie 2017 - 17:44, said:


EDIT:  Huse cred ca gasesti de pe emag ca vad ca au.
Stoc indisponibil . Nu gasesc nicaieri pt Mi A1 , asa ca voi comanda de pe ali ..

#14
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017

View PostBaxon, on 12 noiembrie 2017 - 17:51, said:

Merci , sper sa imi placa f mult .

Stoc indisponibil . Nu gasesc nicaieri pt Mi A1 , asa ca voi comanda de pe ali ..

Nici pentru 5X?

#15
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nope !
Mereu am patit asta sa nu gasesc huse ...

#16
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008
Doar mie mi se pare dubios sa treci de la un iPhone 7 Plus la un Xiaomi de sub 1000 lei? Adica oricat de hater iPhone si Apple ai fi sau oricat de mult ti-ar displacea iOS (desi e un sistem de operare bun, orice ar zice unii... doar ca, precum ai spus si tu, e limitat, nu iti permite sa faci anumite chestii... pe care cei mai multi oricum nu vor sa le faca, gen customizare mai extrema), e o diferenta mare de calitate intre un Xiaomi la pretul ala si acel iPhone. Daca-l comparai cu un Mi Mix 2, mai era cumva comparatia, dar asa... mna, decizia ta, banii tai, tu stii mai bine. Si iti spune asta un detinator numai de Android, pana acum... dar am avut contact cu device-urile Apple. Si mi se mai pare inca ceva dubios, ca tocmai de aplicatii te legi, unde se presupune ca stau foarte bine, tocmai pentru ca nu orice aplicatie este acceptata la ei in Store... si de obicei alea care ajung, sunt mai calitative. Ce a fost asa "tembel" la aplicatiile alea, de curiozitate?

#17
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am incercat cu Iphone mai mult pt ca au mai multi prieteni dar pur si simplu nu imi place ( nu fac reclama / antireclama ) . Daca nu imi place ca is eu mai ( cuvant urat ) asta e . Recunosc unele atuuri ale lui Iphone insa eu , personal tot nu reusesc sa ma obisnuiesc cu el ,  asa ca renunt . Il pasez la prietena ( ea e fan mare ) .
Iti ce am patit azi cu aplicatia calendar , deschis si binenteles ca nu vad per ansanblu toate zilele ci numa imi zice ca nu sunt evenimente azi ... eram si super grabit sa vad cand pica o data anume si pana m-am dumirit am crezut ca-l trantesc de nervi . Asta azi ca in alte zile au fost altele care m-au " ucis " pana m-am dumirit ce si cum . Ideea e ca m-am obisnuit cu un fel anume si trecerea am resimtit-o prea tare ca sa fac efortul sa continui .
Nu am figuri in cap , crede-ma prefer ceva simplu si eficient si ceva mai intuitiv .

Edited by Baxon, 12 November 2017 - 18:37.


#18
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008
Pai in ce spui tu acolo e vorba doar de anumite diferente in aplicatii, diferente cu care trebuie sa te obisnuiesti in maxim o saptamana, doua: e normal sa-ti para dubios ceva cu care nu esti obisnuit... dar odata ce te obisnuiesti, o sa fie normal. Si daca nici iOS nu e simplu, atunci niciun sistem de operare nu e... poate doar Windows Phone, dar ala nu-l mai gasesti nicaieri. Nu vreau sa exagerez acum, dar e ca si cum tu ai avea un Audi acum si zici ca vrei sa treci la Dacie pentru ca te-ai saturat ca nu poti schimba nu stiu ce piese la motor si mereu trebuie sa te duci la ei sa faca asta automat. Din punctul meu de vedere, daca vrei sa faci trecerea asta, incearca sa o faci la un device macar apropiat ca nivel, nu de la unul highend de la cineva la unul low-medium de pe Android... sa zicem, macar un One Plus 3T, ca sa se incadreze in bugetul tau.

Edited by Lord_Silver, 12 November 2017 - 18:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate