Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

In ce zona de pe langa Bucuresti merita sa cumperi teren

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Excludem Nordul capitalei, care are niste preturi mult prea mari. In ce alte zone de pe langa Bucuresti merita sa investesti in pamant intravilan ?

Edited by Astute, 12 November 2017 - 10:20.


#2
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Balaceanca!

Este in imediata apropiere a A2, campuri cu eoliene in zona...

Dar ce-ti veni? Murira cainii cu covrigii pe acolo?
Sau faci parte din gruparea "care nu mai pleaca" inchipuita de Niciolae ala?

Edited by BlueKing-69, 12 November 2017 - 10:45.


#3
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 01.10.2004
Orienteaza-te catre zone unde accesul este mai usor, respectiv supra/subtraversare a centurii si sosea cu 4 benzi, altfel vei imbatrani in trafic.
De exemplu iesirea catre Bragadiru. Eu am luat in Cornetu.
Iesirea catre Giurgiu este mult mai aglomerata.
Mai conteaza si infrastructura din zona, plus evita terenuri cu drum de servitute.

#4
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 claudiu1, on 12 noiembrie 2017 - 10:48, said:

Orienteaza-te catre zone unde accesul este mai usor, respectiv supra/subtraversare a centurii si sosea cu 4 benzi, altfel vei imbatrani in trafic.
De exemplu iesirea catre Bragadiru. Eu am luat in Cornetu.
Iesirea catre Giurgiu este mult mai aglomerata.
Mai conteaza si infrastructura din zona, plus evita terenuri cu drum de servitute.

La iesirea catre Giurgiu vad ca se incepe constructia centurii de sud. Vor fi pasaje supraterane la intrarea in Bucuresti

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Galatiul nu e "pe langa Bucuresti"?

#6
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 Astute, on 12 noiembrie 2017 - 10:54, said:

La iesirea catre Giurgiu vad ca se incepe constructia centurii de sud. Vor fi pasaje supraterane la intrarea in Bucuresti
Poate peste 15-20 de ani, ultima oara cand am circulat pe centura de sud (aka duminica trecuta) am stat o ora la bariera de la domnesti bara la bara pt cativa km.
Deci mai bine lasa........

Pe partea de nord au facut ceva cu ea dar pe sud e jale.

#7
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 01.10.2004

 Astute, on 12 noiembrie 2017 - 10:54, said:

La iesirea catre Giurgiu vad ca se incepe constructia centurii de sud. Vor fi pasaje supraterane la intrarea in Bucuresti
Inca mai crezi in barza, Mos Craciun si Zana Maseluta? Stii de cand se discuta despre pasajul de pe prelungirea Ghencea, simultan cu latirea prelungirii?
http://www.hotnews.r...rea-ghencea.htm

#8
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

 BlueKing-69, on 12 noiembrie 2017 - 11:38, said:

Putea fi daca ar fi fost de acord sa li se bage un TGV sau un autobahn in loc de a primi pomeni sociale / electorale.
La Galati se ajunge destul de usor mergand pe A2 pana la Drajna apoi Slobozia (unde nici nu intri in oras), Braila, Galati (pe digul Dunarii). Drumul nu e foarte aglomerat, sate rare, poti merge lejer cu 100-110 in afara localitatilor adica cam 90% din total. Nici Braila nu are un trafic de speriat, se traverseaza relativ usor. Daca mergi "snur" faci cam 3 ore, 3 ore jumate.

#9
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 claudiu1, on 12 noiembrie 2017 - 11:36, said:


Inca mai crezi in barza, Mos Craciun si Zana Maseluta? Stii de cand se discuta despre pasajul de pe prelungirea Ghencea, simultan cu latirea prelungirii?
http://www.hotnews.r...rea-ghencea.htm

Din.ca am inteles e facuta deja licitatia pentru centura de sud

#10
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 costinuti, on 12 noiembrie 2017 - 11:35, said:

Poate peste 15-20 de ani, ultima oara cand am circulat pe centura de sud (aka duminica trecuta) am stat o ora la bariera de la domnesti bara la bara pt cativa km.
Deci mai bine lasa........
......
Nici nu discuta de " Domnesti " care este de evitat ...
Bragadiru ,Magurele  ( in zona sint mai multe comune ) iesirea din Giurgiului  , sau ceva foarte interesant , Ciorogirla .

#11
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 86-APP, on 12 noiembrie 2017 - 12:03, said:

Nici nu discuta de " Domnesti " care este de evitat ...
Bragadiru ,Magurele  ( in zona sint mai multe comune ) iesirea din Giurgiului  , sau ceva foarte interesant , Ciorogirla .
Pai si cand te duci spre A1 din Bragadiru, Magurele, iesirea din Giurgiului nu te lovesti de Domnesti? Just saying.

Ciorogirla nu mai stiu ca n-am mai trecut de mult pe acolo, insa am observat o dezvoltare in crestere in Bolintin Deal.

Edited by costinuti, 12 November 2017 - 12:25.


#12
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

 Astute, on 12 noiembrie 2017 - 10:14, said:

Excludem Nordul capitalei, care are niste preturi mult prea mari. In ce alte zone de pe langa Bucuresti merita sa investesti in pamant intravilan ?

Nordul Londrei, la ce iti foloseste sa cumperi teren langa Bucuresti ? Minim 100 de km de Bucuresti recomand, in rest iti recomand sa stai acolo unde esti acum, o sa ma cinstesti pentru sfatul asta

#13
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 costinuti, on 12 noiembrie 2017 - 12:22, said:

Pai si cand te duci spre A1 din Bragadiru, Magurele, iesirea din Giurgiului nu te lovesti de Domnesti? Just saying.
......
Normal , ca toata ziua te duci spre A1...iti dai seama !?
Acum , ca fapt divers , cine se duce din Magurele spre A1 pe centura , are grave probleme de orientare ....

#14
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Ala a fost doar un exemplu, replica la ce ai zis tu........

Edited by costinuti, 12 November 2017 - 13:05.


#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Astute, on 12 noiembrie 2017 - 10:14, said:

Excludem Nordul capitalei, care are niste preturi mult prea mari. In ce alte zone de pe langa Bucuresti merita sa investesti in pamant intravilan ?

Nu prea merita pentru ca, din orice directie dai in centura. Iar centura, asa cum arata ea acum e horror...  Asta daca ai nevoie sa intri zilnic si sa iesi in/din Bucuresti... Daca vrei sa stai la curte sa cresti gaini, e altceva, poti alege oriunde te coafeaza.

Recomandarea mea este o zona cu potential minim de dezvoltare, dar care sa fie totusi legata acceptabil de capitala.
Vezi ca toti idiotzii aleg zone cu potential maxim de dezvoltare si de aia preturile au sarit in aer, plus ca, la romani, dezvoltarea aduce manea pa paine.

Edited by rosix, 12 November 2017 - 14:36.


#16
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Pai ce facem Galeo? Vrei sa ajungi burghez? Cum ramane cu egalitatea?

#17
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 baliosss, on 12 noiembrie 2017 - 21:25, said:

Pai ce facem Galeo? Vrei sa ajungi burghez? Cum ramane cu egalitatea?

Nu mai incap banii in cont, dau pe afara, asa ca trebuie cumparat ceva

Edited by Astute, 13 November 2017 - 00:29.


#18
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Pe mine m-ar interesa o zona care sa fie cat de cat sigura pentru o femeie care va locui singura (intr-o casa cumparata sau construita). As aprecia niste raspunsuri de la cei care se afla la fata locului, pentru ca pot sa ma plimb mult si bine prin diverse zone, dar n-am de unde sa stiu ce se intampla noaptea, sau daca va simtiti in pericol daca o luati pe jos pe ulita, sau daca vecinii sunt problematici, sau cate spargeri au fost in zona in ultimul an etc.

Edited by Michidoo, 13 November 2017 - 15:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate