Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Monitor sau Televizor la PC ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
La 1 metru nu ai nici o problema in fata unui 4K de 40-42".

Edited by ro_explorer, 12 November 2017 - 20:18.


#20
martens

martens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 08.02.2008
Daca am inteles si sa hotarat pentru o diagonala ~43", decizie mai proasta ca Dell P4317Q nu cred ca se poate. Un monitor cunoscut pentru retentia imaginilor si folosirea PWM, "tehnologii" depasite total pe monitoarele moderne. TV ca Sony XD7000 sau XE7000 in varianta 43" erau alegeri mai ieftine si mult mai bune. Dell se face remarcat doar la capitolul conectivitate, datorita DP.

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, @martesn ! a decis sa cumpere monitorul DELL P4317Q 43 inch 4K sa il foloseasca precum un televizor pt. content 4k cat si pt. jocuri PC ca GTA V, LoL, Aion....etc.
A zis ca il va pune pe birou sau in perete si va sta la o distanta de 2.5-3 metri; va cumpara tastatura si mouse wireless + un incarcator de baterii pt. ele.

#22
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postmartens, on 12 noiembrie 2017 - 20:39, said:

Daca am inteles si sa hotarat pentru o diagonala ~43", decizie mai proasta ca Dell P4317Q nu cred ca se poate.
Am luat in consideratie ce ai spus si am cautat alte monitoare 4k cu diagonala mare.
Si am gasit BenQ PD3200U 32 inch 4K respectiv LG 43UD79 42.5 inch 4K
https://www.pcgarage...1450926,1509450

Care din astea credeti ca ar trebui sa-i spun sa aleaga ?
Personal l-as sfatui sa ia LG 43UD79 ca are diagonala mai mare, insa BenQ are garantia mai mare.
Ambele monitoare au HDMI 2.0, deci clar sunt mai bune fata de DELL P4317Q.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate