Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Problema folie sau display ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
RIKsStudio

RIKsStudio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2015
In urma cu 2 saptamani a fost montata folie de sticla 3d ,  iar in urma cu 2 zile a aparut din senin acea diferenta pe ecran  .
Telefonu a suferit niciun soc , nu a fost scapat pe jos sau in apa , lovit etc .
Pe ecran nu se vede nici o diferenta cum ca ar fi spart sau crapat , inca nu am dat folia jos dar nu stiu ce sa fac telefonul merge perfect .

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   598.68K   111 downloads
  • Attached File  2.jpg   1.08MB   108 downloads


#2
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Pai, pare sa fie de la folie. Display-ul nu se "intinde" pana jos

#3
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Folia e sigur, zici ca a fost presata cu ceva. Forma aia e prea bine definita incat sa se  fi intamplat pur si simplu.
Incalzeste putin suprafata cu un feon si preseaza folia de sus pana jos.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
e vb de un huawei p10l din ce vad eu acolo, folia este chinezeasca, ceva de mantuiala mai exact, iar adezivul de pe spate, a fost in exces, asta daca nu a fost completat cumva. destule persoane care au folosit acea folie s-au plans ca de fapt nu se lipeste pe margini pt ca nu e destul adeziv.

problema iti va dispare dupa ce scoti acea sticla de pe ecran. ca se va mai curata sau nu, cu ce metoda, nu stiu, insa asta e motivul pt care n-am incurajat deloc astfel de sticle, iti pot strica ecranul telefonului.

Edited by Dany_Darke, 12 November 2017 - 08:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate