Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Smartwatch iWearDigital DZ09

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
Are cineva chinezaria asta? Chiar se pot initia apeluri telefonice de pe el in retelele 2G din Ro? Mi-am luat si eu unul intr-un acces de shopping compulsiv. La 69 de lei... Vreau sa-l testez si daca e functional pe apel telefonic cu propriul sim sa-l dau pe la vreun copil sau senior din familie.
DESCRIERE
SMARTWATCH IWEARDIGITAL DZ09 BLACK
* Carcasa de metal placata electrostatic
*Functie Pedometru, Avertizare sedentarism, Monitorizare somn; Functie anti-pierdere
*Comanda camera foto a telefonului
* Poate initia apeluri sau se poate raspunde la apelurile venite pe telefon
* Se pot primi sau trimite SMS-uri direct de pe ceas
* Divertisment:MP3,MP4,AVI, Redare muzica din telefon prin Bluetooth
* Avertizare primire apel: Suna si vibreaza atunci cand se primeste un apel pe telefon
* Se sincronizeaza cu telefonul si afiseaza notificarile de WhatsApp, Skype, MSN, Facebook, SMS, E-mail (nesesita instalare aplicatie si permite notificari doar pentru telefoanele cu Android)
* Suporta SIM Card; Frecventa GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz, GPRS
* Alte functii:Ceas desteptator, Calendar, Cronometru, Calculator etc.
* Capacitate baterie: 380mAh
* Standby: 7zile, Folosire normala: 2 zile, Timp incarcare: 1 ora
CARACTERISTICI
SMARTWATCH IWEARDIGITAL DZ09 BLACK IWEARDIGITAL DZ09 BLACK
RAPORTEAZA O PROBLEMA
Tip:
SmartWatch
Slot SIM:
Da
Model Procesor:
MTK6260A
Memorie RAM:
128 MB
Camera:
Da
0.3 Mp
Dimensiune Display (inches):
1.54 inches
Rezolutie (pixeli):
240 x 240 pixeli
Tehnologie display:
LCD
Senzor:
Pedometru
Avertizare sedentarism
Monitorizare somn
Bluetooth:
Bluetooth v3.0
Tip baterie:
Lithium-ion polymer 380mAH
Autonomie: pana la 2 zile
Culoare:
Black
Caracteristici:
Se sincronizeaza cu agenda telefonului
Se sincronizeaza cu SMS
Microfon, camera si difuzor incorporate
Altele:
Se pot efectua/receptiona apeluri direct de pe ceas
Functie radio
Functie cronometru si anti lost
Suporta card microSD pana la 32 GB

Attached Files


Edited by 2003spirit, 11 November 2017 - 12:57.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am eu unul, luat din China, acum un an. L-am folosit doua saptamani, apoi l-am abandonat in sertar. Bateria trebuia incarcata zilnic, telefonul cu care era imperecheat, ma tinea o saptamana, ceasul il descarca intr-o zi, din cauza bluetoothului si aplicatiei ce rula nonstop. Daca ma suna cineva cand erau conectate, nu puteam raspunde de pe telefon, doar de pe ceas. Cam naspa sa vorbesti la telefon,tinand mana cu ceasul la ureche, daca se nimerea sa fi pe strada, unde era galagie. Singurul avantaj ar fi ca-ti poti face selfie cu telefonul, de la distanta, pe ceas vezi cam ce vede camera telefonului. Poti pune un sim 2G, devine telefon autonom, are si slot de card, dar de trimis sms-uri cam penibil, greu de tastat, la ce dimensiune are ecranul. Pe card poti stoca pozele facute cu camera ceasului, muzica, sau orice altceva, daca il conectezi la pc, devine sstick de memorie.

#3
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View Postrumegus, on 11 noiembrie 2017 - 13:13, said:

Poti pune un sim 2G, devine telefon autonom, are si slot de card
Pai functia asta de telefon independent m-ar interesa cel mai mult, nu ma gandesc sa-l imperechez cu un telefon. Daca o fi prea mare ca dimensiune pentru un copil ma gandesc sa il dau lui taicamiu care isi uita frecvent telefonul acasa. Eu de felul meu nu port ceas in ciuda avatarului.

Edited by 2003spirit, 11 November 2017 - 13:40.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai am zis clar ca poti, dar am zis si ce dezavantaje are. Bateria s-ar putea sa nu te tina o zi intreaga, de dimineata pana seara, difuzorul e prea mic, se aude slab daca e zgomot in jur. Poate imperecheat cu o casca bluetooth, dar asta inseamna sa se descarce mult mai repede. Pt un copil, e prea mare, plus ca e si periculos, il vede cineva, crede ca e un ceas scump si bengos, ii da in cap, sa-l fure. In rest, baga-i un sim si testeaza, vezi ce si cum.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Am eu unul absolut identic luat pentru copil.
Se sincronizeaza cu telefonul cand vrea el. Cel mai probabil depinde de telefon sau/si sistemul de operare. Din cate mi-am dat seama nu este compatibil cu toate SO.
Se pot primi sau trimite SMS-uri direct de pe ceas
Se pot efectua/receptiona apeluri direct de pe ceas
Cureua s-a rupt cam dupa 6 luni si nu prea am gasit ceva asemanator – bine, nici nu am cautat insistent.
Cam asta e

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cureaua e dedicata, nu poti pune una clasica, plus ca antena e integrata in curea. De sincronizat, se sincronizeaza cu android, pt restul, doar facilitati limitate. Plus ca gasesti in play o sumedenie de aplicatii pt el, unele chiar functioneaza, dar trebuie sa tii cont ca nu toate dz09 sunt identice, arata la fel, dar fiecare constructor a bagat componentele ce le avea in camara. Oricum, initiatorul a zis ca nu-l intereseaza sincronizarea.

#7
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
Mi-a venit azi, l-am testat, si...l-am pus la loc in cutie; pentru seniori nu este potrivit, pentru copii mici nici atat pentru ca e mare. Inutil! Cel mult ar putea folosi drept jucarie unor copii mai maricei cand se duc la fotbal si nu-si iau smart-ul dupa ei. Cred ca o sa am dificultati in ai gasi utilizator chiar si pe gratis!
LE
Mi-a venit si cu o cartela Vodafone, accepta card de 32 GB

Attached Files


Edited by 2003spirit, 14 November 2017 - 22:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate