Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Problema cu RCA bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 13.06.2005
in iunie am fost lovit in spate de o duba de "bulgaria"
Asigurarea era pe Euroins Bg, am verificat atunci pe loc (online-pe un site) si a iesit ca e Ok...
Mers la biroul local Euroins (care reprezinta in Ro pe colegii lor bulgari) si s-a facut dosarul/constatarea fara probleme urmand sa fac reparatia in regim propriu
(bara spate, capac portbagaj, armaturi de la bara si cele doua triple spate plus vopsitul de rigoare)
- masina e din 2006 - probabil va merge la casare peste 1-2 ani, plus ca urma sa plec in concediu peste doua saptamani de la accident asa ca am reparat-o in 2 zile (de la dezmembrari - total 1500 lei)

problema este ca sunt deja peste 5 luni iar persoana care mi-a facut dosarul nu are alt raspuns decat ca nu a venit inca confirmarea din Bg...
n-am inteles daca e vorba de confirmarea RCA-ului sau aprobarea dosarului!

Ce pot sa fac? are legatura protectia consumatorului cu un astfel de caz? sau BAAR?

si alta problema: la momentul respectiv eu nu am primit decat o stampila pe "amiabila", deci nu stiu alte date despre dosar - este obligat "reprezentantul" sa-mi puna la dispozitie ... ce?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
nu anpc-ul se ocupa de problemele astea. aici trebuie sa faci reclamatie.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Dupa cel mult o luna ar fi trebuit sa te adresezi la BAAR solicitand confirmarea. Ma rog, inca nu este tarziu.
Dupa ce ai deschis dosarul de daune la corespondent baga emailuri la BAAR la 2 saptamani in prima luna si apoi din saptamana in saptamana.
Ei sunt obligati sa cerceteze ceea ce inseamana ca la randul lor fac cerere la bulgari.
Aia sunt obligati sa intrebe deci fac cerere la asigurator. Pana la urma vine cu "inca nu e rezolvat" dar nu esti uitat pe drum.
Nu mai astepta la corespondent ca te plimba degeaba si dupa 2-3 luni iti spune sa apelezi la BAAR ca nu raspund bulgarii (BAAR are termen 8 saptamani sa primeasca raspuns de la bulgari, ca primesc sau nu raspuns, dupa 8 saptamani iti dau dosarul la avizat) ... banii se primesc dar e de asteptat ... pana la 6 luni in medie!

#4
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 13.06.2005
multumesc pentru raspunsuri

o sa dau mail la BAAR (la telefon am inteles ca nu-i prinzi)
ce documente trebuie sa le trimit?
luni merg la reprezentantul local sa incerc sa fac copie dupa dosar

care din adrese sa o folosesc? ambele sunt cam vagi...
[email protected]
[email protected] - pentru acte de procedură

merci :)

#5
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
vezi la BAAR care e corespondentul in Romania si dupa ii alergi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate