Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Tigara electronica fara nicotina

  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Salut, sunt fumator de putin timp, 1 an (de tigari normale), dar vreau sa ma las. Mi-am cumparat de pe net o tigara electronica, fara nicotina cu aroma de zmeura si imi place foarte mult, chiar nu-mi mai trebuie tigari normale.
Cat de rea este pt sanatate? Se poate fuma des? (adica toata ziua, eu fumam cam un pachet pe zi).  Ce parere aveti despre tigarile electronice?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Este thread cu asa ceva aici:

https://forum.softpe...ra +electronica

Si eu fumez de vreo 2 ani tigara electronica, se poate sa fie si asta nociva, dar si daca e, e infim mai putin decat o tigara normala.
Ai destul de citit ca sa te documentezi despre si sa judeci tu singur ce citesti...

Ai aici niste articole destul de bunicele, iti recomand sa citesti...

https://aspenvalleyv...m/category/avv/

Iar ca parere personala, evita lichidele chinezesti sau dubioase. Mie unul nu imi plac sub nici o forma Hagsen, Dekang, Liqua etc.
Din ce am fumat eu pana acum, cele mai bune lichide sunt facute din 70 % glicerina vegetala si 30 % Propilen Glicol.

Ideal ar fi sa ti le faci singur lichidele.
Doar ce mi-am facut acum 130 de mililitri de lichid cu aroma de capsuna de la Mom & Pop, cu nicotina 2 % si aroma 13 % - asa imi place. Cost total pentru 130 de ml - 98 lei cu tot cu transport.
Daca ai un kit din acela de incepatori gen pix o sa te saturi repede de ea.
Citeste pe net, aloca pe viitor macar o suma de bani pentru o tigara mai desteapta si nu vei mai fi tentat sa revii la "analoage"
Bravo tie pentru vointa si hotarare.

#3
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017
Si eu fumez de 2 ani jumate si sincer...n-am observat decat beneficii, nici un efect negativ care sa ma faca sa cred ca ma afecteaza in vreun fel.

Cat despre lichid, iesi mult mai ieftin daca iti prepari singur lichidul...sunt o multime de site-uri care au un stoc destul de variat si livreaza destul de repede...

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postexceswater, on 10 noiembrie 2017 - 16:45, said:

Mie unul nu imi plac sub nici o forma Hagsen, Dekang, Liqua etc.
Asta este secretul pentru a te lasa de fumat, sa fumezi tot ce nu-ti place pana vomiti.

Edited by YourFan, 10 November 2017 - 17:11.


#5
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
O sa incerc sa le fac si singur, dar deocamdata e bine si asa. Am realizat ca nicotina nu ma calmeaza, doar gandul si senzatia de a fuma face asta, asa ca n-am nevoie de tutun/nicotina. Unii ziceau ca tigarile electronice sunt mai toxice ca cele normale,

#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Am si eu o intrebare legat de tigarile electronice. Eu pe zi fumez cam 8 tigari pe zi, normale. Calculat cam cat as putea fuma o tigara electronica pe zi , calculat in tigari normale , ca sa termin in o luna un fel de cartus din ala de tigara eletronica?

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
50 ml pe luna minim , ca maxim poti sta cu vaporizatoru in bot zi lumina ...

Edited by Baxon, 10 November 2017 - 17:45.


#8
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Bag cca. opt ml/zi fără să stau cu el în bot zi lumină.
Trag mai cu sete Posted Image

So, cca. 240ml/lună.

#9
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 01.12.2006
Eu 'doar' 150 ml pe luna

#10
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
O am de o saptamana. Am luat-o dupa net, cu 60 de lei, nu e nu stiu ce, dar pt inceput merge.
O sa-mi spun parerea, daca cineva e interesat de ce firma e si ce aroma folosesc sa-mi dea PM, ca sa nu fac reclama.
Deci, nu simt nevoia de nicotina deloc. Nu mai simt gustul si mirosul ala de rahat. Pot sa beau suc linistit, fara sa-mi vina sa vomit, nu mai tusesc, pot sa stau la "o tigara" cu prietenii mei fumatori.
Singurul minus e ca imi e foarte greu sa ma opresc din fumat =))
Am zis ca nu are rost sa-mi stric sanatatea, nici fizica,nici mentala, deci am facut un compromis. O sa fuemz, dar e-cigar fara ncotinna.

#11
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Postexceswater, on 10 noiembrie 2017 - 16:45, said:

Bravo tie pentru vointa si hotarare.
Vointa si horarare este atunci cand se lasa de tot ...
El fumeaza doar de 1 an de zile, a trecut pe electronice si ii plac si mai mult. Deci nu e buna directia ...

#12
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Fa o chestie inteligenta, eu m-am lasat de fumat dupa 25 de ani, mai mult de un pachet pe zi si m-am lasat dintr-o data, fara tigari electronice, plasturi si alte prostii. Tot pe pot zice e ca mare prost am fost ca m-am apucat. La tine dupa doar 1 an ar trebuii sa fie floare la ureche Fii barbat ! :)

#13
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Baieti,eu nu vreau sa ma las de fumat.90% la suta dintre membrii familiei si prieteni fumeaza. Doar ca m-am saturat de tutunul ala gretos si canceros.

#14
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Pentru cei ce vor sa-si cumpere : Fratilor,e cea mai buna alegere a mea, chiar merita sa va luati asa ceva. Fara telefon as putea sta,dar fara ea, ba=)))

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Daca "pixuletul" ala ti se pare ok fata de tigara obisnuita, sa vezi cum e un SMOK Alien :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate