Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Ajutor Program Pascal

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MihaiAlex12

MihaiAlex12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.11.2017

 exceswater, on 09 noiembrie 2017 - 11:35, said:

Una e un typo, si alta e sa nu stii sa te exprimi.
Nu e problema. Stai calm.
Pe viitor cauta singur pe Google. E gratis si nici nu mai fac astia din fundul beciului misto de tine. Sau hamsterii
Si la mine ca am uitat sa apas un space e gramatica, nu ?
Ma scuzi acuma dar am sa fac un lucru "tipic generatiei mele" si anume sa nu stau sa ma cert pe un forum , sper ca nu-ti jignesc integritatea de "om matur" cu asta .
Tu  nu stiu ce treaba ai tu pe aici cu media aritmetica , am scris deja mai sus media notelor *3 + teza /4  dar tu tot o tii pe a ta .
Mersi la restul care mi-au dat sfaturi , si tie pentru link-ul ala .

Edited by MihaiAlex12, 09 November 2017 - 11:41.


#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 MarianG, on 09 noiembrie 2017 - 11:38, said:

Atunci invata sa citesti,

Ti-am sugerat sa faci un program separat pentru calcularea mediei
plus, matematica ( chiar si cea de clasa a-VI-a) stipuleaza ca media_artimetica este suma elemente / numar elemente
tu aduni 4 elemente si le inmultesti cu 3 ...
Vezi colegul ca te ia si la palme.
Omu' e la facultate. Acum se pare ca te duci direct la facultate si sari peste restu' de clase. Mai tăiem din ele dă-le dreaq.
Si văd că se sare și peste aia 7 ani de acasă.

 MihaiAlex12, on 09 noiembrie 2017 - 11:39, said:

Si la mine ca am uitat sa apas un space e gramatica, nu ?
Ma scuzi acuma dar am sa fac un lucru "tipic generatiei mele" si anume sa nu stau sa ma cert pe un forum , sper ca nu-ti jignesc integritatea de "om matur" cu asta .
Tu  nu stiu ce treaba ai tu pe aici cu media aritmetica , am scris deja mai sus media notelor *3 + teza /4  dar tu tot o tii pe a ta .
Mersi la restul care mi-au dat sfaturi , si tie pentru link-ul ala .
Nu ține de gramatică, e legat de mediu. Biologie, botanică sau ce faceți acolo. CĂ CARTE NU PARE CĂ FACEȚ Posted Image

Edited by exceswater, 09 November 2017 - 11:45.


#21
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Media la anumite materii e o medie ponderata dintre media notelor x 3 + teza / 4.
Mai intai trebuie sa media faci notelor, apoi media ponderata. Adica doua operatiuni de impartire, nu una.
Ceva de genul = ((((a+b+c+d)/4)*3)+teza)/4. Unde a,b,c,d,e,etc sunt notele.

Edited by bai3tzash, 09 November 2017 - 11:45.


#22
MihaiAlex12

MihaiAlex12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.11.2017

 exceswater, on 09 noiembrie 2017 - 11:43, said:

Si văd că se sare și peste aia 7 ani de acasă.
Am sa te citez aici ,  asta e tipic generatiei tale , sa ceri respect fara sa il meriti .
Tu ma iei la misto cand intreb o rezolvare pentru algoritm si ai vrea sa iti zic saru' mana pentru asta , nu ?
In cei 7 ani de acasa am invatat sa respect omul care merita sa fie respectat , ofera respect iar daca el nu-l ofera trateaza-l ca atare .
Asa am crescut eu sa nu respect un om care din cateva vorbe proaste gandite rezulta ca o imbatranit degeaba .

Edited by MihaiAlex12, 09 November 2017 - 11:51.


#23
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

 MihaiAlex12, on 09 noiembrie 2017 - 11:50, said:

Am sa te citez aici ,  asta e tipic generatiei tale , sa ceri respect fara sa il meriti .
Tu ma iei la misto cand intreb o rezolvare pentru algoritm si ai vrea sa iti zic saru' mana pentru asta , nu ?
In cei 7 ani de acasa am invatat sa respect omul care merita sa fie respectat , ofera respect iar daca el nu-l ofera trateaza-l ca atare .
Asa am crescut eu sa nu respect un om care din cateva vorbe proaste gandite rezulta ca o imbatranit degeaba .
Si respectul pentru mine unde este ?
Ti-am spus ce trebuie sa faci, dar tu batman, "ai modificat si tot nu merge"

#24
MihaiAlex12

MihaiAlex12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.11.2017

 MarianG, on 09 noiembrie 2017 - 11:52, said:

Si respectul pentru mine unde este ?
Ti-am spus ce trebuie sa faci, dar tu batman, "ai modificat si tot nu merge"
Cum am spus , am rezolvat , nu imi amintesc sa ma fi luat de tine si daca am facut-o , inseamna ca am facut-o fara sa-mi dau seama , imi cer scuze , greseala mea .

#25
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
@Admin. Propun inchiderea acestui topic plin de flame.
@MarianG: Daca omul vrea (((a+b+c+d)*3)+e)/4); atunci asa sa fie ,)


@MihaiAlex12: Ti s-a tradus literalmente eroare din pascal si tu tot continui sa faci circ ?

Si dupa aia ne mai miram cand omul din fata noastra habar n'are sa faca o regula de 3 simpla, cand el nu e capabil nici macar o medie sa faca.
Off topic: Imi aminteste de o administratora de bloc la care trebuia sa ma duc cu foaia si pixul ca sa imi platesc intretinerea.

#26
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017
Ai facut o schema logica inainte?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate