Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Exatlon România - Kanal D - Discuții

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#397
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
2 Treburi mi-au parut ciudate la concursul asta.
1 - In semifinale a fost eliminat ala cu codita, Draghia avea 1 punct si s-a oprit jocul si au tras numere, cine se uita pe youtube poate sa priceapa ca Ionut se uita cam ciudat.
2 - Voi stiati ca in finala nu se tine concurs? Ca voteaza cei de acasa si cam atat?
Eu m-am uitat la finala si ma asteptam sa fie un concurs intre cei mai buni concurenti.

Cam atat, ce sa zic? Clar Draghia a fost mai simpatic, a fost favorit doar ca concursul este EXATLON nu a mai populara vedeta.

#398
id_cristi

id_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.02.2011
Telespectatorii au fost tepuiti asta e singura certitudine.

#399
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
In semifinale, cel putin la al doilea tip de joc, Draghia nu a jucat niciodata doua partide una dupa alta. S-au aranjat jocurile astfel incat sa fie odihnit, iar razboinicii nu au benefiat de acest avantaj (chiar Alex a fost eliminat de Ionut imediat dupa o alta partida jucata tot de el).

#400
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View Postid_cristi, on 24 mai 2018 - 10:34, said:

Telespectatorii au fost tepuiti asta e singura certitudine.

Cine zice? Sunt convins că de-a lungul acestei șarade (concurs nu pare) au fost momente în care organizatorii au decis cine pleacă și cine rămâne, dar acum ar fi fost logic ca Drăghia să câștige. El era cunoscut dinainte, avea un fan-base deja, în timp ce Ionuț era un necunoscut în urmă cu câteva luni. În plus, nu e vreun om care să se facă ușor plăcut...

Același lucru s-a întâmplat și la The Four acum vreo 2 ediții. A venit o tipă cu o voce foarte bună, mai bună decât a Alexandrei, dar cea din urmă a câștigat pentru că stătea deja pe scaunul ăla de câteva ediții și a avut timp să-și facă susținători. În schimb, Udi a fost eliminat de o tipă cu o voce bună, dar tipa era necunoscută, ceea ce îmi cam ridică semne de întrebare.

Având în vedere că în finală au ajuns 2 bărbați, poate cei mai buni în astea câteva luni, traseul ar fi trebuit să decidă câștigătorul. Cum ar fi ca olimpiadele să fie date pe TV, iar câștigătorul să fie ales de către telespectatori...

Edited by WShow13, 24 May 2018 - 10:50.


#401
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005

View PostWShow13, on 24 mai 2018 - 10:44, said:


Telespectatorii au fost tepuiti asta e singura certitudine.


Cine zice?

Pai macar de ar fi publicat rezultatele votului, dar nu au facut-o nici la eliminarile precedente, nici in aceasta finala.

Nici tu nu poti avea certitudinea ca Draghia a fost votat de mai multa lume, chiar daca invoci presupusa notorietate a acestui personaj.

#402
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Și dacă arătau rezultatele votului nu mai erai țepuit? Puteau pune orice cifre doreau.

Btw, să nu crezi că-s fanul lui Drăghia, doar am spus o chestie logică. Nici fanul chestiei ăsteia nu sunt. Nu știu dacă să îi spun concurs sau emisiune.

#403
mp_gerula

mp_gerula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.07.2005
Nu e vb ca esti fan al lui Draghia sau nu, dar totusi, cel putin in mediile online, mi s-a parut ca nu e atat de popular precum ar indica rezultatul. Daca macar ar fi afisat numarul de voturi, ar fi insemnat ca isi asuma aceste cifre, asa au scos castigatorul 'din burta'. La o adica, sunt doar trei operatori de telefonie mobila, se poate usor verifica cat de apropiate sunt numerele publicate de cele reale..

Edited by mp_gerula, 24 May 2018 - 11:12.


#404
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Talentatul domn Drăghia, exemplu de moralitate, gingășie și onestitate…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xhzmr-3ldc8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sYrUr7lSB60?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#405
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Drachia e smecher si manipulator :) I-a MANIpulaT pe toti de la concurenti pana la telespectatori si i-a iesit ca romanii-s in marea lor majoritatea fraieri si pun botul la vrajeli mieroase.

#406
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Dacă donează banii aia își spala din păcate �

#407
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View Postid_cristi, on 24 mai 2018 - 10:34, said:

Telespectatorii au fost tepuiti asta e singura certitudine.
Io cred ca Iuăn a fost cel mai țepuit. Și toți ăilalți care s-or strofocat degeaba. Și acum, după ce-am văzut atîta manipulare pe față, mă întreb dacă în anumite momente nu le puneau și ceva îîn mâncare- ceva care sa le influenteze performanțele sportive.

View Post-koss-, on 24 mai 2018 - 20:23, said:

Drachia e smecher si manipulator Posted Image I-a MANIpulaT pe toti de la concurenti pana la telespectatori si i-a iesit ca romanii-s in marea lor majoritatea fraieri si pun botul la vrajeli mieroase.
Sunt de acord, e așa cum zici. Însă în afară de fătuci (pre)adolescente, nu știu zău pe cine a manipulat. Mie mi s-a parut din ce in ce mai antipatic.

Edited by diogene_din_butoi, 25 May 2018 - 00:02.


#408
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Pacat de frumusetea acestui show si de dedicarea concurentilor (in special a Razboinicilor). Turcaletii si-au batut joc.

#409
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 10.04.2009

View Postionutblv, on 24 mai 2018 - 21:57, said:

Dacă donează banii aia își spala din păcate �

oricum a castigat suficient pt cat a stat acolo (ca mai toate "vedetele" care participa la astfel de show-uri)

#410
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Post-koss-, on 22 mai 2018 - 23:53, said:

Evident concursul este castigat de Drachia. S-au shimbat regulile in favoarea lui. Pe pagina de wikipedia va aparea si castigator exatlon Romania in cv lui.

A participat la următoarele emisiunii-concurs:
    Burlacul, sezonul 3
    Sunt celebru, scoate-mă de aici!, difuzată de ProTV
    Șerifi de România, difuzată de Antena 1 (câștigat).[5]
    Splash! Vedete la apă, sezonul 3 (câștigat)[6]
    Exatlon România (curent)
+Serviți vă Rog
+Bravo ai stil (1ep)

View PostGif2D, on 24 mai 2018 - 13:36, said:

Talentatul domn Drăghia, exemplu de moralitate, gingășie și onestitate…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xhzmr-3ldc8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sYrUr7lSB60?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
hehehe...
Ia-o p-asta! :D

Mai luati-o și p-asta! -> https://m.youtube.co...h?v=VfDuLFxXfNU

Știam eu că e m..st dar nici chiar în halul asta...
Oare cei care l-au votat știu pe cine au votat?
Tare mi-e teamă că nu.
Chiar sunt curios daca donează banii și câți bani donează, asta e cel mai important.

#411
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
:D Aștept finala de la Roland-Garros, dacă și acolo nu votează publicul este mâna lui nea Soroș, clar!  :D

#412
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Vladimir Draghia live la Paginademedia.
Lăsați niste intrebari(daca aveți).

https://www.paginade...ccess=1#success

#413
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Până la PaginademediaLIVE (joi 31 mai în jurul orei 12), Vladimir Drăghia va fi diseară la WOWBiz pe Kanal D de la 22.30.

Edited by Marin2514, 30 May 2018 - 21:00.


#414
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013

View PostMarin2514, on 30 mai 2018 - 20:59, said:

EDIT : Până la PaginademediaLIVE (joi 31 mai în jurul orei 12), Vladimir Drăghia va fi diseară la WOWBiz pe Kanal D de la 23.00.

Edited by Marin2514, 30 May 2018 - 21:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate