Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

RDS nu are căsuța vocală?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
tot încerc sa activez notificările pt apeluri pierdute. opțiunea e activa, dar nu reușesc sa setez call forwarding din setări. pun  numărul  
+40 770 000 760 la call forwarding in setări și după ce dau activate rămâne tot dezactivat. stie cineva dacă poate fi din cauza ca sunt în roaming?
acțiunea de întâmplă pe oxygen os.

Edited by Michele-, 24 August 2018 - 16:45.


#56
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Cred ca merge fara call forwarding. La mine nu apare activa nicio redirectionare si totusi primesc notificari.

#57
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
S-ar putea sa fie din cauza ca esti in roaming... cand sunt plecat din tara mie nu-mi mai merge nici o redirectionare... nici ca-i ocupat... nici ca n-am semnal....  si nici nu pot face modificari pana nu ma intorc in tara...

#58
galsven

galsven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 11.12.2007

View PostiRunaway, on 24 august 2018 - 19:22, said:

Cred ca merge fara call forwarding. La mine nu apare activa nicio redirectionare si totusi primesc notificari.


E imposibil tehnic așa ceva!

Dacă nu mai apare mesajul cu redirecționări active pe ecran este din cauza că Digi l-a dezactivat. Am observat și eu. Dar dacă dai apel la *#62# ia zi ce apare?

#59
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Intr-adevar, apare ca e fwd spre 760 when unreachable. Totusi, telefonul zice ca nu am nicio redirectionare activa.

#60
u4realzhuh

u4realzhuh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.10.2016
Am și eu o întrebare legată de subiectul ăsta, care e cea mai scumpă companie la interconectare pentru Digi? Care e legatura? Ei bine, vreau să pot sa-mi informez *clientii*, cu vocea mea familiară lor și nu a unui robot rece, că revin cu un apel in cel mai scurt timp posibil și să nu-i intampin cu un ton grosolan de „ocupat”. Dar Gigi spune ca e tehnologie arhaică, GIGI_helper likes this, totul merge înainte, și eu sunt sunat de 5 ori de aceeași persoană pentru că sunt întâmpinați de același mesaj și când resping eu apelul și cand nu am semnal. Așa că o să-mi iau o cartelă pe care să o țin în alt telefon și redirecționez tot spre numărul acela. Și cum am nelimitat național, vreau să plătească GIGI cât mai mult posibil pentru fiecare redirecționare către numărul acela care *are* mesagerie vocală.

#61
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Error 404: logic not found!
Reject with SMS! ;)

#62
pufafoca

pufafoca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.08.2018
u4realzhuh, exista o logica in postarea ta? Nu este mai usor sa te portezi?
Daca eram “GIGI_Helper”, ma asiguram ca ai costuri aditionale cat mai mari pentru “smecheria” ta.
Dar deh, e mai usor sa poluezi topicurile si sa astepti raspunsuri serioase. 😄
Spor la redirectionari!

#63
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,506
  • Înscris: 20.10.2006
Costurile de interconectare sunt egale in Romania, sunt reglementate.

#64
u4realzhuh

u4realzhuh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.10.2016

View PostDieselCRDI, on 25 aprilie 2019 - 09:15, said:

Error 404: logic not found!
Reject with SMS! Posted Image
nu se transmite intodeauna. si nu se citeste in 80% din cazuri. ce crezi ca fac de 2 ani? platesc cate un cent pentru fiecare respingere de apel ca GIGI nici sms national n-are. De ce sa platesc eu cand poate sa plateasca GIGI. Logic found now?

View Postpufafoca, on 25 aprilie 2019 - 13:44, said:

u4realzhuh, exista o logica in postarea ta? Nu este mai usor sa te portezi?
Daca eram “GIGI_Helper”, ma asiguram ca ai costuri aditionale cat mai mari pentru “smecheria” ta.
Dar deh, e mai usor sa poluezi topicurile si sa astepti raspunsuri serioase. ��
Spor la redirectionari!
ei, cum sa ma portez? 4 abonamente la 12 euro, unde mai vad eu asa?
Un raspuns serios ar fi o recomandare de telefon (android) care imi ofera posibilitatea de a interactiona cu baseband-ul sa pot reda in apel orice mesaj audio vreau eu. Telefon pe care pot sa-l tin pe Digi, intr-o locatie in care am tot timpul semnal, si pe care-l pot programa pe post de robot. "Smecheria" aia a venit din frustrare, stiu ca e absurda, la fel de absurda ca ideea de a nu avea serviciu de mesagerie vocala. Nici macar la abonament business. Just fighting fire with fire. Si din frustrarea ca trebuie sa fac eu atata research si app development (in cazul in care exista un device cu baseband atat de permisiv) dintr-un motiv absurd. Acela de a nu avea serviciu de mesagerie vocala. Nici macar la abonament business.
Am incercat mai demult Asterisk + chan_dongle (ca nu dau eu sute de euro pe un GSM VoIP gateway), dar modulul acesta e in stadiu super alpha. Si, din nou, research pentru configurare si securizare si alte shpemii de implicatii. Cred ca ai inceput sa-ti dai seama ca n-am stat eu cu bajetii la un bidon de bere spargand seminte si mi-a chicat fisa cu "smecheria".
Imi dau seama ca o portare ar fi cea mai ieftina solutie, chiar si pe termen lung (avand in vedere toate dificultatile mentionate mai sus). Dar chiar nu exista alta retea, din punctul meu de vedere. Dupa cate rahaturi au facut ceilalti nu pot sa-i iau in serios ca alternativa. (numarat la coa... minute, caractere si megabaiți, blocare porturi de VoIP pe 3g, blocare tethering, zeci de centi pe minut in afara retelei, si, cireasa de pe tort, abonamente nesimtite. si asta doar ce-mi amintesc eu acum, sigur au fost mai multe)
Digi plateste la fel cu toti, tariful de interconectare stabilit de ANCOM. Cateodata doar iti vine asa sa dai un bobarnac cu sete cuiva care te enerveaza asa cu absurditati. Cum ar fi aceea de a nu avea serviciu de mesagerie vocala. Nici macar la abonament business. Dar totodata pe care nu-i urasti. Ci sunt doar enervanti cu unele faze. Foarte enervanti.
:D

#65
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
La 100 de SMS-uri este 1 Eur. Dacă ți se pare așa de mult de ce nu portezi?

În 99% din cazuri, când începe mesageria vocală, se închide. SMS-ul are o șansă foarte mare să fie citit chiar și dacă intră numai că să-l șteargă! ;)

În concluzie, nu! Nu are logică!

Edited by DieselCRDI, 26 April 2019 - 08:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate