Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Intel Core Processor Combines CPU with Discrete Graphics & HBM2 From AMD

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
OKKKK am trait sa o vedem si pe asta :D

de pe Guru3d

http://www.guru3d.co...s-from-amd.html

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Intel e dispus sa faca orice ca Apple sa nu aleaga solutii Full AMD, APU AMD.

#3
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017
Da' asta este stiuta de multa vreme, ca-n spatele celor 2 mari producatori de procesoare exista un singur  "ascuns". Ciudatenia consta in "cine" le face aceste tehnologii, ca de cand cu Roswell prea a evoluat tehnologia asta si a devenit din zi in zi mai mica ...... asta in timp ce omul a stat pana la Roswell  aproape 100 de ani cu banalu' bec alu' Edison fara sa-l mai evolueaza in nici un fel

Edited by iulian160380, 07 November 2017 - 07:44.


#4
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 13.09.2009

View Postiulian160380, on 07 noiembrie 2017 - 07:35, said:

ca de cand cu Roswell
Este onoarea mea sa fim contemporani. Nu credeam sa am ocazia sa cunosc un om cu o gandire atat de profunda.
De cand cu Roswell prea a evoluat gandirea asta.

#5
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CoqEOIQgAA0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Varianta povestita a stirii, pt. lenesi care nu citesc :)

Nu ma bucura vestea. N-as vrea sa ajunga Nvidia la probleme.
NVidia are doar GPU iar Intel si AMD au GPU + CPU. Ei pot sa produca singuri tot iar NVidia trebuie sa fie cei mai buni la GPU ca sa ajunga prin jucariile noastre.
Din fericire sunt. Deocamdata.
Dar va fi mai greu cu un singur capitol sa tina piept celorlalti. Partea buna e ca poate renunta Intel la GPU-ul lor si ramane doar cu CPU si atunci va exista un echilibru oarecare.

#6
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

View PostPlatonX, on 07 noiembrie 2017 - 08:20, said:

Este onoarea mea sa fim contemporani. Nu credeam sa am ocazia sa cunosc un om cu o gandire atat de profunda.
De cand cu Roswell prea a evoluat gandirea asta.
ms ms Posted Image)).... da' asta nu-i gandirea mea.... este din ce am vazut si citit pe internet... se spune ca marii producatori de asa ceva au facut rost de "tehnologia" necesara sa puna pe piata ACUM tehnologii care vor apare peste 20 de ani da'... din chestii de marketing dau cu "lingurita" ca sa scoata bani Posted Image))). chestia cu intel si amd ca vor face parteneriate se stia de vreo 7-8 ani, inclusiv ryzen-ul cu i9 s-au lansat aproximativ in acelasi timp... da' sunt lansate din 2 parti ca sa pice bani din 2 parti ca sa aibe si fanii cu ce sa se bucure Posted Image

Edited by iulian160380, 07 November 2017 - 12:53.


#7
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
http://www.guru3d.co...th-amd-gpu.html


Attached File  mcm-intel-guru3d.jpg   86.64K   11 downloads

Frumos sincer , un NUC cu putere grafica un pic mai bun ca un gtx1050ti , si un procesor ca putere echivalenta fost i7 7700 dar un pic mai lent ca nah fregventa mai joasa.

Edited by antrax_beta23, 09 November 2017 - 22:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate