Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sfat achizitie telefon 1000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Florin1335

Florin1335

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.07.2014
Salut prieteni! As dori cateva recomandari de un telefon pana in 1000 de lei. Tot ce pot spune e ca nu ma intereseaza camera si ca va fi folosit pentru yt, browsing, si ceva joculete, hearthstone de ex. Singurul telefon pe care l-am luat in considerare ar fi xiaomi note 4x.

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Un xiaomi ti s-ar potrivi cel mai bine.

#3
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca poti sa faci un efort de 150 de lei, merita sa iei in considerare si Xiaomi Mi A1: https://www.pcgarage...amera-4g-black/

Ai hardware bun (Snapdragon 625 + 4GB RAM + 64GB stocare), dual-camera si, cel mai important, Android stock. Cum telefonul face parte din programul Android One, ai 2 update-uri majore de Android asigurate, suportul software il primesti direct de la Google.

Daca nu poti sa te intinzi peste buget, Redmi Note 4/4X este alegere OK. Ca alternativa ai avea Huawei P9 Lite 2017, mai slab ca hardware insa cu garantie oficiala.

#4
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Si cu garantia ce se intampla? Si ma refer in general la toate produsele smartphone de la Xiaomi pentru ca ma intereseaza si pe mine sa achizitionez un telefon de la ei. Multumesc.

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postjegmihai, on 05 noiembrie 2017 - 14:19, said:

Daca poti sa faci un efort de 150 de lei, merita sa iei in considerare si Xiaomi Mi A1: https://www.pcgarage...amera-4g-black/


F bun !

#6
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Ia-l de la pcgarage , emag sau quickmobile si ai parte de garantie , nu-ti fa probleme .
Nu e garantie oficiala din partea Xiaomi , dar e conform legilor romanesti in vigoare .

Edited by DoruTDK, 05 November 2017 - 14:31.


#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postcristinel07, on 05 noiembrie 2017 - 14:27, said:

Si cu garantia ce se intampla?
Daca se strica, ajunge in ghearele depanero-ului. Daca ai noroc ti-l repara, daca nu, ti-l trimite inapoi.

Edited by YourFan, 05 November 2017 - 14:40.


#8
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Sigur imi cumpar. :D

#9
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
Asta e cel mai bun, https://www.pcgarage...sapphire-black/

#10
Florin1335

Florin1335

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.07.2014

View Postjegmihai, on 05 noiembrie 2017 - 14:19, said:

Daca poti sa faci un efort de 150 de lei, merita sa iei in considerare si Xiaomi Mi A1: https://www.pcgarage...amera-4g-black/

Ai hardware bun (Snapdragon 625 + 4GB RAM + 64GB stocare), dual-camera si, cel mai important, Android stock. Cum telefonul face parte din programul Android One, ai 2 update-uri majore de Android asigurate, suportul software il primesti direct de la Google.

Daca nu poti sa te intinzi peste buget, Redmi Note 4/4X este alegere OK. Ca alternativa ai avea Huawei P9 Lite 2017, mai slab ca hardware insa cu garantie oficiala.
Intr-adevar merita diferenta, dar performantele sunt asemanatoare. Am tinut in mana un p10 lite la un magazin si e foarte finut, arata bine.

View Postrobert8197, on 05 noiembrie 2017 - 14:40, said:

Ce e mai bun la el ecranul si camera, sau cum arata. Hardware-ul pare la fel.

Edited by Florin1335, 05 November 2017 - 14:56.


#11
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Un aspect important e bateria , net inferioara la Asus .

Edited by DoruTDK, 05 November 2017 - 15:00.


#12
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostFlorin1335, on 05 noiembrie 2017 - 14:43, said:

Intr-adevar merita diferenta, dar performantele sunt asemanatoare.
Android-ul stock face o mare diferenta in utilizare.

#13
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Cel mai bun in 1000-1200ron e lenovo p2, telefon cu snapdragon, primeste toate update-urile android, are android curat, are ecran amoled de tip samsung, culorile foarte saturate mult peste xiaomi. Si ce e mai important, are o baterie monstru de 5000mah cu soft optimizat ajunge la 10-12 ore in medium de ecran aprins in timp ce majoritatea telefoanelor sunt in zona 6-7 ore de ecran aprins. Eu il incarca odata la 2 zile.

Punctul lui slab este camera pe lumina slaba, cat si faptul ca are 5.5 inch, usor incomod pt cei cu maini mai mici. Momentan este best buy in acest pret.

#14
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008

View PostYourFan, on 05 noiembrie 2017 - 14:30, said:

Daca se strica, ajunge in ghearele depanero-ului. Daca ai noroc ti-l repara, daca nu, ti-l trimite inapoi.

Deci stai sa vad daca am inteles bine. Daca ti se strica telefonul nou dupa 3 luni de la cumparare sa zicem, aia de la depanero ti-l pot trimite inapoi stricat ? Nici macar nu ti-l inlocuiesc cu altul functional ? Parca nu era asa politica de garantie...

Si eu ma gandeam tot la un Xiaomi in viitorul apropiat dara daca e asa atunci ma orientez spre alta firma.

Edited by BG_183, 05 November 2017 - 15:16.


#15
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Povesti cu ce a patit cineva, un caz izolat. Am avut telefonul lenovo trimis in garantie dupa 4 luni de zile de la achizitie. Mi-a fost reparat la depanero prin inlocuire modul defect (microfon) iar acum functioneaza ireprosabil. Daca nu se poate repara in termen legal de 14 zile calendaristice, depanero iti da o hartie (negatie) stampilata cu care poti sa-ti primesti banii integral inapoi, sau iti cumperi un alt produs, ori ceri inlocuire cu produs nou. Nu mai fiti asa ingusti la minte, doar pt ca cineva a patit ceva nasol nu inseamna ca asta se intampla cu taote produsele.

#16
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
la o simpla cauta pe google: '' reclamatii depanero'', vei afla ca nu este doar un caz izolat.

Edited by YourFan, 05 November 2017 - 16:16.


#17
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
E normal sa se planga lumea de ei, ai vazut vreo firma de care sa nu se planga lumea? ai avut tu vreun caz de nu ti-au reparat/inlocuit cevA? ca eu am reparat de curand la ei si n-am avut probleme.

Oamenii care sunt multumiti de serviciile lor nu scriu asta pe forum, scriu doar aia nemultumiti. Ia mai vezi-ti de treaba si nu mai speria lumea inutil. Garantia este garantie, se repara sau se inlocuieste/banii inapoi. Punct.

#18
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Si LG G4 e o varianta
https://m.evomag.ro/...le-1185711.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate