Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Black screen - durata de 0.5 sec

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Salut !

Am o problema cam enervanta cu placa video. Cand intru pe YouTube, Chrome, VLC, sau apare UAC de la Windows, nu mereu, dupa 3-4 incercari face un flash sau flicker nu stiu exact termenul de black screen pe tot ecranul ca si cum se sting toti pixeli si dupa revine imaginea brusc. Duarata e cam de 0.5 secunde si nu am nici-o idee de unde e. Practic se manifesta peste tot ce implica placa video dar nu-mi dau seama de ce face asa. Daca s-ar stinge Display-ul ar aparea HDMI1 1920 x 1080 adica bara de info mai exact...

Am incercat:

Reinstall Windows, reinstall driver placa video, curatat placa video de praf, schimbat portul etc..

Config:

CPU: Intel Pentium G3220
GPU: GTX 750 Ti
RAM: 8 GB
Sursa: Sirtec 500 W

Display: TV Samsung de 32 de inch, UE32J5100AWXBT este modelul.

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
probabil in momentul respectiv se initializeaza /reinitializeaza driverul video. sau placa video isi schimba modul de lucru (de ex. de pe economic pe performance) iar in unele situatii efectul este vizibil.
am un r9 380 si  am observat si eu exact aceeasi chestie uneori. nu pare sa se intimple nimic negativ, totusi.

sau MONITORUL face asta... (al meu e conectat pe hdmi). inainte aveam un altul legat pe dvi si nu am patit asa niciodata...

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce windows ? E monitor sau TV ?
Update la ultimul driver de placa video si in plus eu as dezactiva UAC.

#4
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
poate fi monitorul, conexiune cablu in spate. Eu patesc la fel ca e adaptor DVI/HDMI iar cablul e greu. Daca misc mufa in spate isi revine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate