Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nelămurire armata

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
In armata poti sa pleci cu mainile in buzunar.N-ai nevoie de nimic.
In momentul cand ai intrat pe "portile" armatei vei fi luat in primire si vei primi absolut tot ce are nevoie un racan.
Lasa costumele termice,ca nu pleci la scufundari in groapa Marianelor.Cei de la intendenta stiu exact ce fel de costume sa-ti ofere.
Cazarea si masa iti vor fi asigurate.
Daca tot vrei sa ai la tine ceva,baga niste bani in portofel.
Si asteapta-te la ce-i mai rau:adica adio civilie cu facut ce vrem,adio drepturile omului,adio democratie.

Edited by adisz, 04 November 2017 - 12:41.


#20
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Si pentru colegul nostru ceva motivational

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2sK3cloquDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Freakz16

Freakz16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.05.2013

View Postshymano, on 04 noiembrie 2017 - 11:34, said:

Apropo, intre noi fie vorba, ai cam belit-o ... tu nu prea ai idee ce inseamna 01026, este ??
Asta e Brigada 30 Garda ... adica vei manca armata pe paine.
Astia fac paza la obiective, astia asigura oamenii pentru paradele militare, pentru vizite oficiale (garda prezidentiala, ministeriala) and shit.
Intereseaza-te bine unde vei merge ... sa nu fie socul prea mare.
Altfel, loc de parcare e in unitate, cantina tot acolo ...
Cum am zis, un costum termic, subtire si calduros, iti va fi util.
Vezi la Decathlon, Sportisimo ...

Sincer nu, nu sunt așa informat despre ce este acolo, știu doar ca am fost repartizat la 01026 București comunicații și informatica, asta după instrucția ce urmează la Sibiu, din auzite am înțeles ca nu ar fi așa greu pe acolo la aceasta arma/specialitate militară .. acum nu știu ce urmează, o sa vedem 😄

View PostOctavian_SK, on 04 noiembrie 2017 - 12:29, said:

Si pentru colegul nostru ceva motivational

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2sK3cloquDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De drag m-as duce :))

#22
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010

View PostOctavian_SK, on 04 noiembrie 2017 - 12:27, said:

Hai mah ca e frumos....
De-afara e frumos ...Posted Image
Cand ii vezi, insa, cum cad din picioare ca florile ofilite, dupa cateva orte de stat in soare (aproape)nemiscat, te cam gandesti de 2 ori daca vrei acolo sau nu.
Daca n-ai treaba cu instructia si cu specificul unitatii celor de la 01026, e ok,
Altfel, daca te duci ca simplu militar, bun la toate ... nu te vad bine. Decat daca iti place asta.

View Postadisz, on 04 noiembrie 2017 - 12:28, said:

Lasa costumele termice,ca nu pleci la scufundari in groapa Marianelor.Cei de la intendenta stiu exact ce fel de costume sa-ti ofere.
Nu trebuie sa faci scufundari pentru a ingheta de frig ...
Tinuta ripstop este extrem de neprietenoasa cu corpul uman, pe vreme rece nu tine pic de caldura.
E treaba ta ce ai pe dedesubt; ceva subtire si calduros iti va face viata mai usoara.
Unitatea nu-ti asigura costum termic; exista ceva, contracost (costa si destul de mult), dar nu este la fel de subtire si comod (este ceva mai pufos, este pentru tinuta ripstop, este mai incomod).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate