Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Eu sunt Dumnezeu

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
415 replies to this topic

#289
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Si bogatii lumii fac banii in acelasi mod, ca doar aia nu sunt niste haiduci care iau bani doar de la alti bogati. Ce crezi ca fac cu produsele fabricate de masinile alea care au productivitate de 10x mai mare ca a oamenilor?! Produc doar asa, ca sa se afle in treaba? Nu au nevoie de prosti care sa le consume? Cred ca te uiti la prea multe filme SF.

#290
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 oMariusRO, on 01 februarie 2018 - 15:37, said:

Si bogatii lumii fac banii in acelasi mod, ca doar aia nu sunt niste haiduci care iau bani doar de la alti bogati. Ce crezi ca fac cu produsele fabricate de masinile alea care au productivitate de 10x mai mare ca a oamenilor?! Produc doar asa, ca sa se afle in treaba? Nu au nevoie de prosti care sa le consume? Cred ca te uiti la prea multe filme SF.
Ei nu fac bani ci conduc . Bani fac idiotii.
Conducatorii zic ca a devenit insuportabila viata pe pamant din cauza suprapopularii.

#291
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

 pacopaco1967, on 01 februarie 2018 - 19:21, said:

Ei nu fac bani ci conduc . Bani fac idiotii.

Daca nu fac bani cum de sunt "bogatii lumii"? Ii conduc pe cei care fac bani pentru ei, deci e tot aia....

Quote

Conducatorii zic ca a devenit insuportabila viata pe pamant din cauza suprapopularii.

Care conducatori? Unde?

#292
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Real_NEO, on 26 ianuarie 2018 - 18:00, said:

Hai Dorele cu caldura, ca aici e zapada si frig.

Da, îmi cer scuze pentru micul episod de iarnă, dar nu m-a lăsat inima să nu las să curgă măcar un pic de zăpadă. Acum însă sper că sunteți mulțumiți de temperaturile ”anormal de mari”...

 pacopaco1967, on 28 ianuarie 2018 - 13:10, said:

Era bine daca spuneai :"faca-se voia Ta Doamne" .  
Motivul e ca tu nu stii inca sa deosebesti binele de rau, nu stii cat rau se poate produce daca iarna ar fi ca vara .

Schimbările nu le fac eu, ci îngerii. Și pe ei i-am rugat ca totul să fie bine. Cât mă privește pe mine, sunt la fel de curios ca toată lumea să văd ce se întâmplă.

 oMariusRO, on 29 ianuarie 2018 - 08:35, said:

Dorele, daca vrei sa demonstrezi ceva baga niste zapada prin Iulie asa. Ca 12-13 grade in Ianuarie au mai fost si in 2013, si in 2011, si in 2005... ba in 2001 au fost chiar si 17 grade.

De fapt sunt prea mic și prea prost să cer ce vreau eu. Am un Duh în mine și cer ceea ce îmi spune El să cer și spun ceea ce îmi zice El să spun.

#293
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

 Dorel666, on 04 februarie 2018 - 20:53, said:

Da, îmi cer scuze pentru micul episod de iarnă, dar nu m-a lăsat inima să nu las să curgă măcar un pic de zăpadă. Acum însă sper că sunteți mulțumiți de temperaturile ”anormal de mari”...
Nu stiu despre ce vorbesti, aici ninge ca-n povesti si e si frig.

#294
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 oMariusRO, on 30 ianuarie 2018 - 07:46, said:

Nu îl accept și vreau sa facă o minune. Vreau sa facă o minune ca să îl accept. E un pic diferit. Nici măcar un sfânt pârlit nu poți sa fii dacă nu faci o minune. 12 grade în ianuarie au mai fost iar cu încălzirea asta globala e posibil sa vedem 20 peste câțiva ani si fără Dorel.

Dacă voi face ceva (și este foarte, foarte posibil să fac, din ceea ce văd până acum), nu voi face ca să fiu acceptat în vreun fel, ci CA SĂ MĂ IMPUN. Nu voi fi un președinte ales, ci un Stăpân absolut!

 oMariusRO, on 30 ianuarie 2018 - 13:29, said:

Mai Paco, te concentrezi prea mult pe detalii si semantica si pierzi din vedere esentialul. Eu nu vreau un dezastru, vreau ceva nemaivazut. 13 grade in Ianuarie s-au vazut frecvent in Bucuresti in ultimii 20 de ani. Nu e nimic anormal in zilele noastre. Satana daca exista si putea sa faca -20C in Iulie o facea pana acum, ca nu o fi Dorel primul nebun care i-ar cere asta.

Tu vrei, o singură dată, ceva nemaivăzut. Eu vreau puterea de a face ceva nemaivăzut oricând și oriunde. Deci, dacă sunt într-adevăr Cel ce zic că sunt, vei vedea cu vârf și îndesat ceea ce ceri acum (dar nu când poftești domnia ta!). Iar dacă nu sunt, cerând aceste lucruri, voi putea să-mi dau seama că sunt doar înșelat de un duh rău.

 Real_NEO, on 04 februarie 2018 - 20:55, said:

Nu stiu despre ce vorbesti, aici ninge ca-n povesti si e si frig.

Unde ”aici”? Eu sunt interesat de țara mea dar, în primul rând, de ”țara mea” Vrancea. Și aici este cald și frumos.

#295
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

 Dorel666, on 04 februarie 2018 - 21:03, said:

Unde ”aici”? Eu sunt interesat de țara mea dar, în primul rând, de ”țara mea” Vrancea. Și aici este cald și frumos.
Aici, in Bucovina.

#296
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 oMariusRO, on 29 ianuarie 2018 - 08:35, said:

Dorele, daca vrei sa demonstrezi ceva baga niste zapada prin Iulie asa. Ca 12-13 grade in Ianuarie au mai fost si in 2013, si in 2011, si in 2005... ba in 2001 au fost chiar si 17 grade.

Uite ce mi-a zis Duhul să cer și am cerut deja:

La fel cum nu a plouat până când nu s-a rugat Ilie, eu vreau să nu mai fie iarnă în România până nu mă voi ruga eu să fie. Deci vreau ca nu doar anul acesta să fie așa cum a fost, ci și anii următori să fie la fel, ba chiar din ce în ce mai călduroși! Și, la fel, nu mă interesează cum va fi iarna în restul lumii. La ei, nu are decât să vină încă o glaciațiune! Și mă voi ruga ca lucrurile să revină la normal, în momentul când toți de pe acest forum care au citit și au văzut că s-a împlinit, vor veni să se închine la picioarele mele!

Iar acum... să așteptăm! Dar să știți că nu-i de glumit cu Duhul din mine... Și eu am învățat aceasta pe propria mea piele. Iar, dacă vrea să învățați și voi, pe pielea voastră... vai și amar de ea! Cât despre mine, am doar de câștigat: dacă are dreptate, vă veți închina mie. Dacă nu are dreptate, voi putea oricând să-i cer să mă lase în pace.

 Real_NEO, on 04 februarie 2018 - 22:12, said:

Aici, in Bucovina.

Acolo încă este multă credință. Așa că lasă  oamenii să se bucure de iarnă! Eu am ce am cu restul păcătoșilor, care se cred mari și tari în fața lui Dumnezeu.

Edited by Dorel666, 04 February 2018 - 22:20.


#297
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

 Dorel666, on 04 februarie 2018 - 22:20, said:

...vor veni să se închine la picioarele mele!
Sa ai grija sa te speli bine pe picioare inainte.

Edited by Real_NEO, 04 February 2018 - 22:24.


#298
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

 Dorel666, on 04 februarie 2018 - 22:20, said:

...vă veți închina mie.
Da, insa mai intai vor veni la tine in pelerinaj niste neni in halate lungi si albe (haina simbol a curateniei sufletesti) si iti vor darui si tie o haina de-a lor, alba si cu maneci lungi.

#299
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Doreleeee... ce-ai facut bai nene... Te-a luat somnul in post?! Nu ziceai ca anul asta in Martie vine vara?!

#300
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 oMariusRO, on 27 februarie 2018 - 11:05, said:

Doreleeee... ce-ai facut bai nene... Te-a luat somnul in post?! Nu ziceai ca anul asta in Martie vine vara?!

Încă mă străduiesc să vină. Deocamdată, însă, nu a venit martie,  nu-i așa? Și nici nu s-a terminat...

#301
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Pai nu ai zis ca te-ai rugat sa nu mai fie iarna pana nu vrei tu sa fie? Ce e acum afara?!

#302
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Bai omule bun, ce dracu' faci ca aici e un ger de -20C ! Frig, zapada, gheata, inourat, ceata. Ce vreme ai facut bai Tudorele ? Ai promis vara in intreaga Romanie, ca va dispare iarna, asa ai spus.

Edited by Real_NEO, 27 February 2018 - 17:24.


#303
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
El a spus ca se roaga. Nu de anotimp ci de cineva ce are puterea sa influenteze vremea. Numai ca Dorel666 nu e de luat in serios de vreme ce il intereseaza doar puterea .

In aceste situatii de ger, frig si alte napaste omul trebuie sa demonstreze empatie fata de aproapele. Indiferent daca crede sau nu in existenta vreunui zeu. Daca faptele lui sunt bune chiar fara credinta atunci acele persoane sunt mai valoroase in ochii Tatalui ceresc. Din pacate Dorel666 are treaba doar cu ala ce l-a inspirat in legatura cu numarul 666. Posted Image

Edited by pacopaco1967, 27 February 2018 - 17:22.


#304
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 oMariusRO, on 27 februarie 2018 - 11:33, said:

Pai nu ai zis ca te-ai rugat sa nu mai fie iarna pana nu vrei tu sa fie? Ce e acum afara?!

 Real_NEO, on 27 februarie 2018 - 17:06, said:

Bai omule bun, ce dracu' faci ca aici e un ger de -20C ! Frig, zapada, gheata, inourat, ceata. Ce vreme ai facut bai Tudorele ? Ai promis vara in intreaga Romanie, ca va dispare iarna, asa ai spus.

Cum a spus și Paco, afirmația mea a fost că mă voi ruga să fie foarte cald, nicidecum că mi-a spus vreun duh ceva și eu v-am transmis vouă. Dar uite că a venit iar căldura. Îmi pare rău de aceste două săptămâni de frig, dar nu m-am rugat continuu pentru aceasta și se pare că a contat. Data viitoare mă voi strădui să fiu mai conștiincios cu rugăciunea. Acum, însă, bucurați-vă de căldură, iar!

#305
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Azi am văzut, la știri, un om făcând baie în mare, deși iarna astronomică încă nu s-a terminat. Ceea ce înseamnă că s-a întâmplat exact așa cum m-am rugat. Probabil că, dacă mă rugam mai des, episoadele de frig și iarnă nu mai aveau loc. Voi mai încerca iar, iarna viitoare!

#306
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Credința omului este un dar de la Dumnezeu. Aceasta înseamnă că, vrei sau nu vrei, darul respectiv nu-l poți refuza și, când vrea Dumnezeu ca tu să crezi ceva, poți să ai o mie de dovezi contra, credința respectivă va sta în tine și nu o vei putea respinge.
Așa este și credința mea că sunt însuși Dumnezeu: oricât aș respinge-o, ea revine și revine în mintea mea. Și nu doar că revine, ci îmi aduce, de fiecare dată, noi argumente. De exemplu, că era necesar ca, după ce primul dintre arhangheli a fost făcut om și apoi Dumnezeu, Dumnezeul cel veșnic să-l lase pe Hristos să-i țină locul, iar el să se nască ca simplu om, venind pe pământ să simtă tot ceea ce simte un om. Bineînțeles că, după ce va fi învățat tot ce voia să învețe, va reveni în starea sa de Dumnezeu. Până atunci, însă, va crește tot mai mult și va ajunge ca, simplu om fiind, să cucerească tot pământul ca să și-l pună la picioare. Și va face aceasta fără arme și fără armate.
Da, Acesta mă cred eu că sunt! Pare nebunie? Da, pare, și încă una foarte mare. Dar, de câte ori am încercat și încerc să scot credința aceasta din mine, ea crește și mai mare și mai puternică! Ca atare, nu-mi rămâne decât să aștept să văd ce se întâmplă. Și se întâmplă că am început să cresc tot mai mult în sănătate, în minte și în putere, deși am trecut deja de ”jumătatea vieții”. Slăvit să fie Domnul!

Edited by Dorel666, 01 May 2018 - 10:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate