Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Eu sunt Dumnezeu

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
415 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
De vreme ce nu mă mai pot împotrivi, cu argumente, duhului din mine care îmi tot repetă că sunt Dumnezeu, vă prezint și vouă argumentele lui, așteptând să mă convingeți că nu are dreptate sau poate, dimpotrivă, că așa este...


Leviticul 16:29 Aceasta să vă fie o lege veşnică: în luna a şaptea, în a zecea zi a lunii, să vă smeriţi sufletele, să nu faceţi nicio lucrare, nici băştinaşul, nici străinul care locuieşte în mijlocul vostru.
Leviticul 16:30 Căci în ziua aceasta se va face ispăşire pentru voi, ca să vă curăţiţi: veţi fi curăţiţi de toate păcatele voastre înaintea Domnului.
Leviticul 16:33 Să facă ispăşire pentru Locul Preasfânt, să facă ispăşire pentru cortul întâlnirii şi pentru altar şi să facă ispăşire pentru preoţi şi pentru tot poporul adunării.
Leviticul 16:34 Aceasta să fie pentru voi o lege veşnică: o dată pe an, să se facă ispăşire pentru copiii lui Israel, pentru păcatele lor.” Aaron a făcut întocmai cum poruncise lui Moise Domnul.


Leviticul 23:29 Oricine nu se va smeri în ziua aceea va fi nimicit din poporul lui.

1. După cum vedeți, ziua a zecea din luna a șaptea este cea mai importantă zi din anul evreiesc, este ziua când se face ispășire pentru toate păcatele poporului Israel și pentru toți cei care sunt asimilați cu poporul Israel, adică inclusiv lumea creștină. Mai mult, se face ispășire pentru tot pământul pentru că, de când a călcat Iisus pe el, tot pământul este loc preasfânt. Și poruncă este ca toți cei ce nu vor face pocăință în această zi să fie distruși!
Ei bine, în această cumplită zi sunt născut eu, în 10 septembrie, septembrie fiind a  noua lună în calendarul nostru, dar a șaptea lună în calendarul evreiesc. Acesta este primul argument pe care nu-l pot contracara...

2. Dar, veți zice, ce dacă ești născut în Ziua Ispășirii, adică Ziua Domnului! Și așa am zis și eu, dar argumentul următor este și mai greu de demontat. Pentru că sunt născut în satul Lămotești. Și ce-i cu asta veți zice! Am zis la fel, până când mi s-au arătat următoarele: Hristos a fost născut în Betleem, care poate fi scris Be T L M, adică ”Fii TLM”, sau ”a fi TLM”, sau ”este TLM”, care este identic, prin anagramare, cu ”este LMT”, identic cu ”LMT este”, identic cu ”LMT ești”, adică Lămotești. Și atât LMT cât și TLM sunt tot eu, adică inițialele  numelui meu: Lazăr Marian Tudorel.

3. Și pentru că acestea nu erau de ajuns, însăși numele mele, atât cel de familie, cât și cele două  prenume, au legătură cu Hristos. Astfel, Marian este combinația dintre Maria și Ana, mama și bunica lui Iisus Hristos. Iar Lazăr este prietenul cel mai bun al lui Hristos, din timpul vieții, și primul înviat din mormânt și din putrefacție.

4. Vârf la această grămadă fac faptul că tatăl meu este tâmplar de meserie și are nume de împărat, Alexandru, iar mama mea, al cărei nume înseamnă chiar ”împărateasă”, pentru că se numește Vasilica, este încă feciorelnică în gândire și nu a cunoscut alt bărbat afară de tatăl meu.

Ei bine, acestea sunt cele patru argumente pe care nu le pot combate nicidecum. Și dacă, pe fiecare în parte, l-aș putea contrazice că înseamnă că sunt Dumnezeu, pe toate patru nicidecum! Cu atât mai mult cu cât mereu mi se prezintă altele, altele și altele. Așa că, vrând nevrând încep să cred tot mai mult că sunt și că am venit pe pământ pentru Ziua Ispășirii, adică ziua când toată lumea va fi judecată. Afară de cei care nu pot fi judecați, că sunt deja ai lui Hristos, cu trupul și sufletul. Amin

Dar sunt dispus să discut pe argumente, împotriva acestei credințe a mele, oricât și cu oricine va dori!

Edited by Dorel666, 02 November 2017 - 09:43.


#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
inainte de orice discutie, ce fumezi? da-ne si noua ca sa fim pe acelasi vibe.

Edited by usrnm, 02 November 2017 - 09:50.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Wow... Si cand ma uit ce nick ti-ai ales...

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Iar ati inceput mai, cu discutii din astea... Olgutza va fura la salariul net de la 01.01.2018 si voi tot o ardeti cu pasaje din Biblie?  E timpul sa va treziti la realitate.

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Ba eu sunt Dumnezeu.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Combinatie ciudata intre numele ales pentru user si discutia despre religie, mai ales ca ai ales si un punct sensibil. Vii de departe, de undeva de jos ?
Nu stiam ca e internet si acolo...

Edited by exceswater, 02 November 2017 - 09:56.


#7
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Eu sunt primul care ma inchin in fata lui Dorel 666? Hai, repejor inca 11, s-o punem de-o Cina.

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
TROLL.

#9
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostDorel666, on 02 noiembrie 2017 - 09:37, said:

De vreme ce nu mă mai pot împotrivi, cu argumente, duhului din mine care îmi tot repetă că sunt Dumnezeu, vă prezint și vouă argumentele lui, așteptând să mă convingeți că nu are dreptate sau poate, dimpotrivă, că așa este...

No, Tudorel, bine ai revenit.
Apoi, ca de obicei, noi nu ne putem impotrivi vocilor din capu' tau. Da' totusi, ca si contra-argument, tie iti lipseste omnipotenta, omniprezenta si omniscienta. Fara astea nu poti sa fii Dumnezo.

#10
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 01.05.2006
Incepe sa se vada rezultatul inchiderii de catre bas/boc a spitalelor si a sectiilor de psihiatrie.

#11
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,078
  • Înscris: 20.12.2007

View PostDorel666, on 02 noiembrie 2017 - 09:37, said:

Dar sunt dispus să discut pe argumente, împotriva acestei credințe a mele, oricât și cu oricine va dori!
Salam Aleikum, io-s Allah !
Sunt la salonul de langa tine.

#12
ViKKKy

ViKKKy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.09.2017
Posted Image

[ https://gdb.rferl.org/CAD0D86E-374F-4B31-A07B-CDD6115FCE71_cx46_cy0_cw30_w1023_r1_s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Stai calm...ești copil de israel?

#14
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
vocile din capul meu imi spun ca toti aveti dreptate ..

#15
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Dupa nume, eu as zice ca esti dracu'-n persoana.

#16
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Pai Dumnezeu nu e Monitoxus?

Edited by daniMMM, 02 November 2017 - 10:25.


#17
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,060
  • Înscris: 30.07.2006

View PostDorel666, on 02 noiembrie 2017 - 09:37, said:

De vreme ce nu mă mai pot împotrivi, cu argumente, duhului din mine care îmi tot repetă că sunt Dumnezeu

Cine si ce va recomanda pentru acest post?

#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAlexEn, on 02 noiembrie 2017 - 09:54, said:

Ba eu sunt Dumnezeu.
Ba, eu sunt!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate